aktor trafił do aresztu
Fot. Pexels.com @Mateusz Dach (zdjęcie ilustracyjne)
Mateusz Sidorek - 11 Lutego 2021

CBŚP zatrzymało współpracownika Patryka Vegi, Grzegorza B. Trafił już do aresztu

Aktor, którego publiczność może kojarzyć z ról w filmach Patryka Vegi, został zaskoczony i aresztowany przez Centralne Biuro Śledcze Policji na środku ulicy. Grzegorz B. jest podejrzany o bycie członkiem gangu, który zajmował się między innymi handlem narkotykami, wyłudzeniami. Do zatrzymania przyczyniły się zeznania świadka koronnego.

Znów głośno mówi się o filmach Patryka Vegi, ale tym razem to nie kontrowersyjna treść produkcji czy wypowiedzi samego reżysera, ale problemy jednego z aktorów przyczyniły się do medialnej burzy. Grzegorz B., który zagrał między innymi w „Bad Boyu”, „Polityce” oraz „Miłości, seksie & pandemii”, został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze Policji.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez polskie media aktor jest podejrzany o przynależenie do przestępczej grupy zorganizowanej, która ma na swoim koncie między innymi handel narkotykami i wyłudzenia. Gang działał na terenie Śląska i Podkarpacia w latach 2014-2017. Według „Gazety Wyborczej” aresztowano trzech mężczyzn w przedziale wiekowym od 33 do 55 lat.

Aktor znany z filmów Patryka Vegi aresztowany

Patryk Vega już kilkakrotnie zapraszał do współpracy aresztowanego aktora. Grzegorz B. nie tylko zagrał w jego trzech filmach oraz dwóch miniserialach, ale również jest współscenarzystą produkcji „Pętla”, która ukazała się w zeszłym roku.

Trzy osoby należące do gangu zostały już doprowadzone do zakładów karnych. Obecnie nie wiadomo, jakie konkretne zarzuty zostaną przedstawione Grzegorzowi B., ale z podejrzeń wynika, że był członkiem grupy przestępczej, która między innymi wyłudziła kilkadziesiąt tysięcy litrów oleju napędowego.

Tomasz Kammel i Marzena Rogalska prowadzili program mimo strajku mediów. Burza w komentarzachTomasz Kammel i Marzena Rogalska prowadzili program mimo strajku mediów. Burza w komentarzachCzytaj dalej

Z ustaleń naszych ludzi wynika, że jej członkowie mogli dokonywać przestępstw narkotykowych, przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, a także stać za wyłudzeniem blisko 90 tysięcy litrów oleju napędowego – mówi Iwona Jurkiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji na łamach „Gazety Wyborczej”.

Co dalej z aktorem?

W tym roku pojawić ma się film „Miłość, seks & pandemia” Patryka Vegi, w którym również zagrał zatrzymany aktor. Nie wiadomo jednak, jaka przyszłość czeka artystę i kiedy będzie miał możliwość powrotu na plan. Jak dotąd reżyser nie skomentował aresztowania Grzegorza B.

Z wiadomości przekazywanych przez media wynika, że Centralne Biuro Śledcze Policji dotarło do aktora dzięki zeznaniom Pawła A. ps. „Egona”. Mężczyzna sam jest byłym przestępcą, którego policja zatrzymała cztery lata temu.

Po tym, jak służby aresztowały mieszkańca Bytomia Pawła A., mężczyzna zgodził się współpracować z organami ścigania. Obecnie były przestępca jest jednym z najcenniejszych świadków koronnych w Polsce.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o sprawie Tomasza Komendy, któremu sąd przyznał blisko 13 milionów złotych zadośćuczynienia. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: o2.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News