Top 5 aplikacji do kontrolowania finansów i budżetu domowego
Kontrola wydatków i przychodów oraz analiza domowego budżetu to kluczowe działania ułatwiające zarządzanie finansami. Warto w tym celu korzystać z możliwości, jakie dają współczesne technologie. Bardzo przydatne są aplikacje na telefon przeznaczone do gromadzenia informacji na temat codziennych kosztów i dochodów.
Poniżej przedstawiamy pięć wybranych, popularnych programów na urządzenia mobilne pozwalających na kontrolę i analizę finansów. Omawiamy ich funkcjonalność, design oraz zalety i porównujemy ze sobą. Po więcej porad i informacji finansowych warto zajrzeć na stronę https://finanse.rankomat.pl/.
1. Moje Finanse
To prosty w obsłudze i dostępny w pełnej wersji językowej program, w którym notuje się wydatki i przychody. Każdy poniesiony koszt można przyporządkować do określonych kategorii, otagować i opisać, co pozwala na precyzyjną analizę budżetu domowego w perspektywie tygodniowej, miesięcznej czy rocznej. Znaczącym ułatwieniem są czytelne wykresy graficzne przedstawiające wybrane zmienne na osi czasu o określonym przedziale. Intuicyjna nawigacja, w pełni wystarczająca funkcjonalność i szybkość działania sprawiają, że Moje Finanse warto polecić każdemu, nawet najbardziej początkującym użytkownikom nowoczesnych technologii.
2. Money Lover
W porównaniu z Moimi Finansami Money Lover jest nieco bardziej rozbudowanym, choć podobnie skonstruowanym programem. Zarówno interfejs, jak i podstawowe funkcje niczym się nie różnią, a główne zadanie aplikacji polega na kontrolowaniu wydatków i przychodów. Dostępne są też wykresy i zestawienia – pod tym względem Money Lover wypada nieco lepiej. Również interfejs wydaje się przyjaźniejszy, choć w gruncie rzeczy to kwestia gustu, bo obsługa przebiega intuicyjnie w obu programach. Minusem jest natomiast dość kiepskie tłumaczenie na język polski, w którym wkradło się wiele źle wyglądających literówek. Choć to detal, to jednak rzutuje na ostateczną ocenę.
3. Spendee
Kolejny z programów o zbliżonych założeniach i podobnym wykonaniu jak Moje Finanse i Money Lover. Tak jak w obu poprzednich, w ramach Spendee można zarządzać domowym budżetem, zapisując przepływy pieniężne i przyporządkowując transakcje do poszczególnych kategorii. Aplikacja pozwala na dokładną analizę finansów dzięki dostępowi do licznych wykresów. Minimalistyczny design zachęca do korzystania z programu Spendee, który niczym nie odbiega od Money Lover ani Moich Finansów.
4. Kontomierz
Zdecydowanie najbardziej rozbudowana z dotychczas omówionych aplikacji. Podstawowa funkcjonalność jest identyczna, więc nie ma sensu jej ponownie analizować, jednak różnica polega na możliwości zsynchronizowania programu z własnym kontem bankowym. Co prawda jest to możliwe również w przypadku Spendee i Money Lover, lecz te dwie aplikacje w przeciwieństwie do Kontomierza nie obsługują banków działających nad Wisłą. Również moduł budżetowania prezentuje się bardzo dobrze i jest wyjątkowym elementem na tle konkurencji, który umożliwia planowanie przychodów, wydatków i oszczędności. Ponadto wyróżnikiem polskiego programu jest baza bankomatów, która ułatwia znalezienie jednego z urządzeń w pobliżu.
5. HandWallet (Kontrola Wydatków)
Wyjątkowo szczegółowy program, który co prawda posiada dość archaiczny interfejs, ale jego rozbudowane możliwości w pełni to rekompensują. Jeżeli interesuje Cię jak najwszechstronniejsze przetwarzanie danych i możliwość planowania budżetu, to aplikacja dla Ciebie.
Pamiętaj jednak, że żadna aplikacja nie nauczy Cię oszczędnego życia ani korzystnego wybierania produktów i usług, jak np. kredyty gotówkowe. Jeżeli planujesz się zadłużyć, rób to z głową i poszukuj najlepszej oferty na stronie https://finanse.rankomat.pl/kredyty/kalkulator-gotowkowy/.
Tekst zewnętrzny