Agata Buzek miała problemy
Fot. East News SPLASH NEWS
Mateusz Sidorek - 11 Lutego 2021

Agata Buzek dwukrotnie walczyła z nowotworem. Zdradziła, co przeżyła na przestrzeni lat

Niedawno Agata Buzek opowiedziała o swoim życiu osobistym, które nie zawsze było łatwe. Choć aktorka niewątpliwie osiągnęła wielki sukces zawodowy, ma za sobą trudne przeżycia. Artystka poruszyła temat poważnej choroby – w wieku ośmiu lat lekarze zdiagnozowali u niej nowotwór. Buzek walczyła z rakiem przez trzy lata. Niestety pewnego dnia choroba powróciła.

Agata Buzek to szczególna aktorka. Choć artystka niechętnie pojawia się na ściankach i nie gra głównych ról w najpopularniejszych polskich produkcjach filmowych, to może pochwalić się grą w cenionych zagranicznych dziełach. Buzek zagrała w jednym filmie z gwiazdą światowego formatu Robertem Pattinsonem. Wielu widzów nie zna jednak jej historii.

O Agacie Buzek słyszało wielu cenionych na całym świecie reżyserów oraz producentów. Aktorka jest córką byłego premiera Jerzego Buzka i profesor inżynierii chemicznej Ludgardy Buzek. Na świat przyszła w 1976 roku w Pyskowicach na Górnym Śląsku. Kilka lat po narodzinach przeżyła koszmar.

Agata Buzek o nowotworze i rodzinie

Chociaż Agata Buzek nie należy do osób wylewnych, które karmią tabloidy osobistymi historiami, niedawno aktorka opowiedziała o swojej chorobie. Zaczęło się, gdy miała 8 lat – wówczas lekarze zdiagnozowali u niej ziarnicę, czyli chorobę nowotworową.

Po otrzymaniu tej informacji rodzice Agaty rozpoczęli nierówną walkę o życie córki. Leczenie było długie i męczące, ale przyszła aktorka mogła liczyć na wsparcie najbliższych, które okazało się bardzo ważne.

Tomasz Kammel i Marzena Rogalska prowadzili program mimo strajku mediów. Burza w komentarzachTomasz Kammel i Marzena Rogalska prowadzili program mimo strajku mediów. Burza w komentarzachCzytaj dalej

Sprowadza się on do nieskończonej ilości nadziei, wiary i miłości ze strony rodziców. W chorobie doświadczałam momentów załamania, a mimo tego widzę tam jasność. Mama i tata nie karmili mnie lękiem, karmili mnie nadzieją. Nigdy nie doświadczyłam nakazów, zakazów, kar. Pewnie dlatego jest mi dziś łatwiej przekabacać na tę stronę ufną i marzeniową, niż tkwić w ciemnościach, które przecież też dobrze znam – opowiedziała na łamach „Tygodnika Powszechnego” Agata Buzek.

Aktorka już w przeszłości podkreślała, że choroba bardzo ją odmieniła, ponieważ Buzek utraciła znaczną część młodości. Artystka zaznaczyła, że to doświadczenie ukształtowało jej życie i dało przeświadczenie o śmiertelności.

Młodzi ludzie czują się nieśmiertelni – czas się nie kończy, siły się nie kończą, noce się nie kończą, imprezy się nie kończą. Ja takiego momentu nie miałam nigdy. Zawsze wiedziałam, że jestem śmiertelna i że moje siły są policzone– powiedziała w 2016 roku w wywiadzie dla „Urody Życia”.

Agata Buzek walczyła o życie dwa razy

Po trzech latach intensywnego leczenia i wsparcia ze strony rodziców Agata Buzek wygrałaz chorobą nowotworową. Aktorka mogła skupić się na rozwoju i ostatecznie została jedną z najbardziej cenionych artystek w całej Europie.

Już jako dorosła kobieta Buzek stanęła przed kolejnym wyzwaniem, jakim był nawrót choroby. Odtwórczyni głównych ról w takich filmach jak „High Life” czy „Niewinne” i tym razem pokonała ziarnicę.

Dzisiaj aktorka nadal spełnia się w zawodzie i uświadamia społeczeństwo w kwestii raka. Angażowała się między innymi w ruch „Wciąż jestem tym, kim byłem”, który został zorganizowany przez Fundację Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

W obliczu nowotworu ludzie czują się bezradni. Oczywiście, że choroba zmienia i przeżycia tak ekstremalne wpływają na człowieka. Często jest tak, że otoczenie boi się tych zmian. Boi się, że ktoś po chorobie będzie już kompletnie inny. A to nieprawda, człowiek pozostaje tym samym człowiekiem, ma te same marzenia, pragnienia – mówiła Buzek.

Dziś myślę o swojej chorobie w kontekście tego, ile zawdzięczam ludziom. Rodzicom, lekarzom, ale też obcym– dodała.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o gwiazdorze disco polo, który zamienił występy estradowe na pracę w IKEI. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Plejada.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News