kwarantanna co zrobiła
Fot. Lubuska Policja
Mateusz Sidorek - 27 Marca 2021

51-latka złamała zasady kwarantanny. Grozi jej 8 lat więzienia

51-letnia mieszkanka Słubic została zatrzymana przez policję, po czym funkcjonariusze nałożyli na kobietę obowiązek kwarantanny. Nieodpowiedzialna słubiczanka otrzymała pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2, a mimo to nadal jeździła do sklepu na zakupy. Zabierała też ze sobą matkę. Za przestępstwo grożą jej poważne konsekwencje – pozbawienie wolności nawet na 8 lat.

Nie wszyscy poważnie traktują obowiązek kwarantanny. Podczas pierwszej fali pandemii do mediów docierały informacje o osobach łamiących ograniczenia sanitarne, które próbowały uciekać przed służbami. Zdarzały się sytuacje, podczas których policja zatrzymywała kierowców, którzy powinni przebywać na izolacji. W takich przypadkach grozi surowa kara.

Obowiązek kwarantanny nałożony został na 51-letnią słubiczankę. Kobieta otrzymała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa i nie mogła opuszczać miejsca zamieszkania. Jednak okazało się, że postanowiła zakpić sobie z przepisów sanitarnych.

51-latka złamała kwarantannę i poszła na zakupy

Policja ze Słubic otrzymała informację o złamaniu kwarantanny przez 51-latkę. Zgodnie z ustaleniami funkcjonariuszy kobieta miała wychodzić z domu, łamiąc tym samym zasady izolacji domowej. Badania wskazywały, że mieszkanka była zarażona koronawirusem.

Gdy tylko oficer dyżurny słubickiej komendy dowiedział się o możliwości złamania przepisów sanitarnych, wysłał na miejsce specjalny patrol. Funkcjonariusze mieli na sobie specjalne kombinezony, dzięki którym mieli uniknąć zarażenia.

Jeszcze wczoraj cała Polska poszukiwała 11-latka. Dziś policja przekazała nowe informacjeJeszcze wczoraj cała Polska poszukiwała 11-latka. Dziś policja przekazała nowe informacjeCzytaj dalej

Wiadomości, które usłyszał policjant, okazały się szokujące, ponieważ nie dość, że zarażona koronawirusem opuszczała blok, to odwiedzała miejsca pełne innych ludzi. Słubiczanka chodziła na zakupy do sklepów.

Słubiczanka łamała kwarantannę i zabierała mamę na zakupy

W trakcie śledztwa okazało się, że kobieta, która złamała kwarantannę, narażała też swoją mamę. 51-latka spotykała się z nią i zabierała ją na zakupy. Do sklepów jeździła samochodem.

Słubiczankę zatrzymali funkcjonariusze w specjalnych kombinezonach. Kobieta została przetransportowana do aresztu, gdzie przebywała aż do wyjaśnienia całej sprawy. Będzie musiała ponieść konsekwencje swoich wyborów.

W trakcie prowadzenia czynności procesowych 51-latka przyznała się do złamania zasady izolacji domowej. O tym incydencie dowiedziała się też Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Służby mogą w takim przypadku nałożyć karę nawet do 30 tysięcy złotych.

Obecnie policja będzie chciała ustalić, czy mieszkanka Słubic nie sprowadziła niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, jeżdżąc do sklepu i łamiąc przepisy sanitarne. 51-latka mogła spowodować zagrożenie epidemiologiczne.

Niesforna kobieta może dostać za swoje zachowanie karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Policja zaapelowała na swojej stronie, by nie lekceważyć zasady izolacji domowej, ponieważ prowadzić to może do dużego zagrożenia. Zwłaszcza że obecnie Polska zmaga się z trzecią falą, niektórzy czekają na przyjęcie do szpitali nawet 15 godzin.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Policja Lubuska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News