Życzenia na pierwszy dzień wiosny - jakie?
pixabay.com/pixel2013
Wiadomości Pikio - 19 Marca 2019

Pierwszy dzień wiosny - czego życzyć najbliższym w tym dniu?

Życzenia na pierwszy dzień wiosny - czego możemy sobie życzyć na nadchodzące ciepłe miesiące? Już za kilka dni zaczynamy astronomiczną oraz kalendarzową wiosnę, na którą czekaliśmy praktycznie od początku jesieni. W tym roku zima nas nie oszczędzała, mroźne miesiące jednak są już za nami, przyroda budzi się do życia i my mamy więcej chęci do działania.

Życzenia na pierwszy dzień wiosny

Życzenia na pierwszy dzień wiosny to jeden z aspektów, o którym warto pamiętać w tym dniu. Po długich miesiącach zimna, szarości i niedoboru słońca przychodzi czas na coraz to dłuższe dni, kwitnące kwiaty i drzewa, które budzą się do życia po okresie wegetacji. Jakie więc życzenia możemy złożyć najbliższym osobom w ten szczególny dzień?

Pierwszy dzień wiosny - data

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Wiosna astronomiczna zaczyna się, gdy słońce przekroczy równik, zazwyczaj odbywa się to 20 lub 21 marca. Pierwszy dzień wiosny zwiastuje koniec zimy, od tej pory przyroda zaczyna budzić się do życia.

Tradycja świętowania 21 marca pochodzi jeszcze z czasów pogańskich. Tego dnia obchodzone było święto Jare, z którym związane były liczne obrzędy, np. topienie Marzanny. Zwyczaj ten przetrwał do dnia dzisiejszego.

Obecnie pierwszy dzień wiosny obchodzony jest jako nieformalny Dzień Wagarowicza. Z reguły zwyczaj urywania się uczniów ze szkoły tolerowany jest przez nauczycieli. Jednak często 21 marca w szkołach zamiast lekcji odbywają się imprezy szkolne, konkursy oraz okolicznościowe wyjścia, by umilić młodzieży pierwszy dzień wiosny.

Życzenia, kartki, obrazki i gify na pierwszy dzień wiosny

Pierwszy dzień wiosny spędź z najbliższymi, by wspólnie cieszyć się piękną pogodą. I złóż życzenia osobie, na której ci zależy. Poniżej przedstawimy kilka przykładów, jak możesz to zrobić. Nie tylko życzenia zapisane na kartkach, ale również wysłane obrazki, czy gify będą dobrym rozwiązaniem.

Cała młodzież jest radosna -
Przyszła do nas Pani Wiosna!
Nadlatują już bociany
wstaje ze snu suseł mały
Przebiśniegi wychodzą z ukrycia -
Cała półkula północna budzi się do życia!

Leciutki wietrzyk wiosenny
Obłoczek jasny, promienny
Zieloność trawy soczysta
I woda czysta, przejrzysta
Śpiew ptaków w górze pod niebem
I pole pachnące chlebem
Piosenka w dal płynie radosna
- To wiosna!

Z okazji pierwszego dnia wiosny życzę Ci pękających pąków, krokusów i przebiśniegów.
Topniejących śniegów, ziemi, która zaczyna pachnieć, słońca, które nie tylko świeci, ale wreszcie także grzeje. Wiosny w przyrodzie i w życiu.

Jedna wiosna kwiaty niesie,
kwiaty kwitną tylko raz.
Jedna miłość jest prawdziwa
tylko ta, co pierwszy raz.

Jeśli nie możecie złożyć życzeń osobiście, warto przynajmniej wysłać SMS, żeby bliscy wiedzieli, że o nich pamiętacie. Ten mały gest może sprawić uśmiech na twarzy bliskich dla was osób. Możecie wysłać wiadomość z wiosennymi obrazkami, gifami lub życzeniami, które przytoczyliśmy lub wysłać kartkę, którą znajdziecie w każdym papierniczym.

Pikio.pl portal rozrywkowo informacyjny

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Jakie kwiaty sadzić na wiosnę? Pierwsze prace w ogrodzie już się zaczynają
  2. Jak i do kiedy wypełnić PIT? Wszystkie potrzebne informacje w jednym miejscu
  3. Kiedy pierwszy dzień wiosny 2019? Data nie jest taka oczywista
  4. Jak poradzić sobie z wiosennymi alergiami? Przedstawiamy kalendarz alergika
  5. Kiedy jest Dzień Wagarowicza 2019? Czy w tym dniu trzeba iść do szkoły?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News