Życzenia na Dzień Świętego Patryka po angielsku
wikimedia.org/Ardfern
Wiadomości Pikio - 14 Marca 2019

Życzenia na Dzień Świętego Patryka. Jak złożyć je naszym zagranicznym przyjaciołom?

Życzenia na Dzień Świętego Patryka należą się przede wszystkim solenizantom, ponieważ to ich święto. To też jedno z najhuczniej obchodzonych dni w roku w Irlandii, wiec warto pamiętać o naszych przyjaciołach Irlandczykach i im również życzyć wszystkiego najlepszego 17 marca.

Życzenia na Dzień Świętego Patryka po angielsku, czy irlandzku?

Życzenia na Dzień Świętego Patryka warto przygotować za wczasu, ponieważ język irlandzki jest trudny i wymową różni się od dobrze znanego większości języka angielskiego. Także irlandzki angielski różni się od brytyjskiego gramatyką, wymową oraz słownictwem, które jest dość bogate i w większości zupełnie niezrozumiałe dla osób zza granicy.

- Niech twoje kieszenie są ciężkie, a serce lekkie, niech szczęście dąży za Tobą w dzień i w nocy - to popularne życzenia na Dzień Św. Patryka, a przy tym idealny toast, ponieważ odchody tego dnia spędza się z kuflem piwa lub szklanką whiskey.

Jeśli chcecie wznieść toast w ojczystym języku Irlandczyków, proponujemy:

Szczęśliwego Dnia Świętego Patryka - Beannachtaí na Féile Pádraig duit! (Wymowa: ban ak ti na fajla podżrik ditcz)

Na zdrowie! - Slainte! (Wymowa: Sloncze)

Dzień Świętego Patryka (po angielsku Saint Patrick's Day) - Irlandia

Dzień Świętego Patryka to irlandzkie święto narodowe obchodzone 17 marca. W Irlandii Dzień Świętego Patryka jest dniem wolnym od pracy. Święty Patryk był misjonarzem krzewiącym chrześcijaństwo w Irlandii. Przy pomocy trójlistnej koniczyny tłumaczył istnienie Trójcy Świętej, przez co stała się ona powszechnie uznawana za symbol tego kraju. Według legend święty Patryk przywracał wzrok ślepcom, ożywiał zmarłych, a kraj uwolnił od plagi węży, które symbolizowały zło. Pod koniec życia św. Patryk dokonał chrztu Irlandii. Irlandczycy przekonują, że ich patron był także wytrawnym piwoszem i smakoszem dobrej whiskey.

Opisz Dzień Świętego Patryka po angielsku, a raczej po irlandzku

Lá Fhéile Pádraig, czyli Dzień Świętego Patryka w języku irlandzkim. Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku uważano, że jest to święto raczej dla emigrantów i turystów niż rdzennych Irlandczyków. Do tego czasu mieszkańcy wyspy obchodzili Dzień Świętego Patryka w cichej, rodzinnej, nabożnej atmosferze.

Huczne świętowanie dnia śmierci patrona Zielonej Wyspy wymyślili irlandzcy emigranci z USA. W 1762 roku, w Nowym Jorku odbyła się pierwsza parada. Do tej pory miasto może poszczycić się największą defiladą na świecie upamiętniającą tę postać. To doskonała okazja do organizowania koncertów, imprez, parad w przewodnim zielonym kolorze i trójlistnych koniczynach.

Dzień Świętego Patryka to także święto irlandzkiego przemysłu browarniczego. Podczas święta konsumpcja piwa wzrasta trzykrotkne- z 2,5 milona do 7,5 milona litrów. Co oznacza, że fetujący wypijają 750 litrów tego trunku na sekundę.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Już niedługo Dzień Świętego Patryka! Jak świętować to wydarzenie?
  2. Pamiętacie Tomka ze Złotopolskich? Wiemy czym się dzisiaj zajmuje Piotr Szwedes
  3. Dzień Świętego Patryka - symbole i tradycje. Skąd się wzięło zielone piwo?
  4. Co studiowała Marcysia ze Złotopolskich? Legendarny serial TVP nadal wzrusza
  5. Jakie kwiaty sadzić na wiosnę? Pierwsze prace w ogrodzie już się zaczynają

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News