Marcysia - Złotopolscy - co studiowała
instagram.com/magdalenastuzynska
Wiadomości Pikio - 12 Marca 2019

Co studiowała Marcysia ze Złotopolskich? Legendarny serial TVP nadal wzrusza

Marcysia - Złotopolscy - to jedna z ulubionych postaci tego serialu. Przez wiele lat gościła na ekranach telewizorów tysięcy Polaków wcielając się w rolę żony Waldka. Później grała jedną z głównych ról serialu Przyjaciółki.

Marcysia - Złotopolscy. Serial, którego fabułą żyli widzowie przez ponad 10 lat - Biernacka-Złotopolska była jedną z ulubienic tłumów, przede wszystkim za swoją spontaniczność i nietuzinkowość. Bohaterowie Złotopolskich przeszli już do kanonu, a wielu aktorów właśnie dzięki telenoweli wypłynęło na szerokie wody i tam zaczynali swoje kariery. Co się z nimi stało po zakończeniu emisji telenoweli? Kim jest odtwórczyni Marcysi?

Marcysia ze Złotopolskich - jak nazywa się aktorka?

Magdalena Stużyńska-Brauer urodziła się 25 marca 1974 roku, jest polską aktorką i artystką kabaretową. Popularność przyniosła jej właśnie rola Marcysi w serialu Złotopolscy. Jednak to nie był jej pierwszy występ medialny, już jako młoda dziewczyna należała do ogniska teatralnego przy Teatrze Ochoty, a na dużym ekranie zadebiutowała rolą narkomanki w filmie Brama do raju w reżyserii Ryszarda Mocha.

W 2012 roku rozpoczęła pracę na planie serialu Polsatu Przyjaciółki, gdzie gra Ankę Strzelecką. Za tę rolę otrzymała nominację do nagrody Telekamery 2013 w kategorii najlepszej aktorki. Zagrała również w najpopularniejszych polskich serialach: Na dobre i na złe, Hotel 52, czy Rodzinka.pl. Od 2000 roku jest związana z Teatrem Kwadrat w Warszawie, gdzie grywa regularnie.

Jest żoną biznesmena, Łukasza Brauera, z którym aktorka ma dwóch synów: Brunona i Gustawa. Jednak niewiele mówi o swoim życiu prywatnym.

Co studiowała Marcysia ze Złotopolskich - jej losy w serialu

Zarówno dla Magdaleny Stużyńskiej, jak i Andrzeja Nejmana, który wcielał się w rolę Waldka, udział w serialu był trampoliną do kariery. Marcysia, tak naprawdę Marcelina (Magdalena Stużyńska, później Katarzyna Pierścionek) pracowała u Marty w kawiarni. Zakochała się we wnuku Dionizego Złotopolskiego, lecz długo musiała czekać, aż ten odwzajemni jej miłość.

Wyszła za mąż za Waldka, dopiero po tym, jak jego pierwsza żona, Weronika, zginęła w atakach na World Trade Center. Do jej śmierci wspólnie wychowywali jej syna i córkę z poprzedniego związku z Mirkiem. Marcysia jest córką posła Władysława Biernackiego (Marek Siudym). Została sama, gdy Waldek wyjechał do Kazachstanu, aby ratować Andrzeja Złotopolskiego. Prawdopodobnie zginął w wypadku samochodowym. Dzieci Marcysi i Waldka to bliźniaki Dionizy oraz Andrzej. Po urlopie macierzyńskim próbuje swoich sił jako studentka marketingu turystycznego, nie ma natomiast informacji, czy skończyła studia.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Agata Kulesza i jej mąż. Czy aktorka Rodzinki.pl ma dzieci?
  2. Michał Wiśniewski: rozwód po raz czwarty. Rozpadło się kolejne małżeństwo artysty
  3. Gdzie mieszka Robert Lewandowski? Najlepszy polski piłkarz dzieli życie między Polskę a Niemcy
  4. Wstrząsająca przemiana Magdy Gessler. Jak wygląda w prostych włosach?
  5. Ile lat ma Natalia Jakuła? Aż trudno w to uwierzyć

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News