Ksiądz przeganiający wolontariuszkę WOŚP
Ewa Galon/ https://www.facebook.com/ewa.galon/videos/10221858307478908/?t=0/ fragment z wideo
Artur Łokietek - 1 Lutego 2021

Jest oświadczenie parafii ws. księdza, który przegonił wolontariuszy WOŚP

Do skandalicznego zachowania doszło pod parafią św. Szczepana w Krakowie. Ksiądz przegonił wolontariuszy WOŚP. Parafia przeprasza za jego zachowanie, jednak wciąż potępia działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wolontariusze WOŚP muszą być gotowi na wiele, gdy kwestują na ulicach i pod różnymi przybytkami w celu zbierania pieniędzy na wsparcie szpitali. Jedna z niedawnych sytuacji jednoznacznie pokazuje, z czym muszą czasami się zmagać.

Ksiądz z parafii św. Szczepana w Krakowie zdecydował się w bulwersujący sposób przegonić spod świątyni osoby z puszkami WOŚP. „Diabelska organizacja!” albo „Wara stąd” to tylko niektóre z imperatywów posłanych w kierunku wolontariuszy.

Filmik z całego zajścia został nagrany przez pobliskich mieszkańców i wrzucony do internetu. Możecie się z nim zapoznać m.in. w formie wideo na Facebook’u. Nie jest to, niestety, odosobniona sytuacja. Wiele osób poczuło się oburzonych zachowaniem księdza.

- Żaden człowiek, cokolwiek by nie robił, nie może pod kościołem od księdza usłyszeć "won". I to nie dlatego, że "to się nie godzi", ale dlatego, że w kościele głoszona jest Ewangelia – skomentował zachowanie księdza w mediach społecznościowych jezuita Grzegorz Kramer.

Łukasz Szumowski nagle zniknął. Dziennikarze dotarli do b. ministraŁukasz Szumowski nagle zniknął. Dziennikarze dotarli do b. ministraCzytaj dalej

Parafia przeprasza za skandaliczne zachowanie

Nie było trzeba długo czekać, aby filmik zaczął viralowo krążyć po sieci. Wiele osób wyrażało swoje ubolewanie zachowaniem kapłana, co zmusiło parafię do wystosowania oficjalnego komunikatu. Postanowiono przeprosić za kontrowersyjną sytuację, której sprawcą był ksiądz tymczasowo sprawujący posługę w Krakowie, a pochodzący z diecezji odesko-symferopolskiej na Ukrainie.

- Przepraszamy wolontariuszkę i wszystkich, których te słowa i zachowanie kapłana obraziły, a które nie powinny mieć nigdy miejsca – brzmi oświadczenie, pod którym podpisy złożyli proboszcz, jak i wikariusze z parafii.

I tutaj cały problem mógłby się już zakończyć. Oczywiście, że sytuacja zasługuje na nagłośnienie, jednak przeprosiny zostały w końcu wystosowane. Gorzej, że jest tu pewne „ale”, które powoduje, że całe przeprosiny brzmią teraz wyjątkowo karykaturalnie.

W ogłoszeniach parafialnych, wśród których przeczytamy wspomniane oświadczenie, znajdziemy również inne wzmianki na temat WOŚP i jej działalności. Poniżej kartki z przeprosinami widnieje ostrzeżenie podpisane przez tych samych wikariuszy i księdza proboszcza.

- Uwaga! Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera w tym roku na laryngologię dziecięcą. Pomaga w tym tzw. Strajk Kobiet, który żąda aborcji, czyli zabijania dzieci poczętych, bez ograniczeń– brzmi notka (za: Wyborcza.pl).

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: TVP Info, WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News