WOŚP ukradli puszkę
Fot. Komenda Policji w Olsztynie
Mateusz Sidorek - 1 Lutego 2021

Ukradli puszkę WOŚP z datkami na leczenie 2-letniej dziewczynki. Policja publikuje nagranie i prosi o pomoc

Z jednego ze sklepów w Olsztynie skradziono puszkę z datkami na WOŚP. Zbierane środki miały zostać przeznaczone na leczenie 2-letniej Leny, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Do kradzieży doszło 12 grudnia. Policja przekazała mediom nagranie z monitoringu, na którym widać całe zdarzenie. Służby apelują o pomoc.

Chociaż WOŚP kojarzy się przede wszystkim z pozytywnymi wiadomościami, to niestety, niektórzy postanawiają wykorzystać czas zbierania środków na fundację do złych celów. Do skandalicznego zdarzenia doszło w grudniu w Olsztynie, gdzie skradziono puszkę z datkami, które miały być przekazane na leczenie chorej dziewczynki.

Puszka WOŚP została skradziona z jednego ze sklepów przy ulicy Wojska Polskiego. Na nagraniu udostępnionym przez olsztyńską policję widać, jak jeden z klientów zabiera datki i chowa je pod kurtką. Kradzież miała miejsce 12 grudnia po godzinie 20:40. Służby przekazały materiał wideo mediom.

Z olsztyńskiego sklepu zniknęła puszka WOŚP. Trwa poszukiwanie sprawców

Oglądając nagranie widzimy, jak jeden z mężczyzn chowa puszkę WOŚP, gdy sprzedawca jest odwrócony tyłem do kasy. Po chwili dwóch klientów opuszcza sklep przy ulicy Wojska Polskiego z datkami, które miały zostać przekazane na rzecz fundacji.

Środki zbierane w tej placówce, miały być przeznaczone na leczenie 2-letniej Leny. Dziewczynka cierpi na SMA typu 3, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Schorzenie jest uwarunkowane genetycznie i charakteryzuje się osłabieniem oraz powolnym zanikaniem narządów.

Wielka ewakuacja w polskim mieście. Zwołano sztab kryzysowy, w akcji specjalne służbyWielka ewakuacja w polskim mieście. Zwołano sztab kryzysowy, w akcji specjalne służbyCzytaj dalej

Chociaż nagranie opublikowane przez służby jest słabej jakości, policja ma nadzieję, że pomoże ustalić tożsamość złodziei, którzy zbiegli z miejsca zdarzenia. Cały materiał wideo można zobaczyć tutaj.

Policja dołączyła też do nagrania specjalny apel. Osoby, które rozpoznają mężczyzn na nagraniu, proszone są o kontakt z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie osobiście przy ul. Pstrowskiego 3 lub telefonicznie: 47 73 147 70 / 47 73 134 24. Informacje mogą być przekazywane też drogą mailową: bernadeta.cwiklinska-rydel@olsztyn.ol.policja.gov.pl

Emocje podczas finału WOŚP. Jurek Owsiak wspomina zmarłego przyjaciela

Podczas tegorocznego finału WOŚP Jurek Owsiak postanowił pożegnać zmarłego niedawno „Krzykacza”, czyli Marka Pawłowskiego, który był najsłynniejszym zbieraczem złomu w Polsce.

Mężczyzna wspierał zarówno Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, jak i inne akcje charytatywne. Niestety zmarł 31 grudnia w wieku 47 lat. W mediach nie pojawiły się oficjalne przyczyny zgonu darczyńcy. Owsiak przypomniał o dobrym sercu przyjaciela fundacji.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o statystykach policji dotyczących przestępstw oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym w 2020 roku. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Radio ZET

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News