Andrzej Grabowski nie żyje
Pixabay.com Henryk Niestrój
Mateusz Sidorek - 26 Marca 2021

Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Andrzej Grzybowski

Potwierdzono informacje o śmierci Andrzeja Grzybowskiego. Grono nauczycieli żegna cenionego pedagoga, który był wieloletnim nauczycielem i dyrektorem Technikum nr 4 w Zawierciu. Zgodnie z wiadomościami przekazanymi przez bliskich pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 29 marca. Był aktywny nawet po przejściu na emeryturę.

Andrzej Grzybowski przez wiele lat był związany ze zawierciańskim „Hutnikiem”. Pracował jako nauczyciel oraz dyrektor. Jego śmierć to wielki cios dla grona nauczycieli szkoły. Pedagog pochodził z gminy Ogrodzieniec. Zarówno opiekunowie, jak i uczniowie zapamiętają go jako serdecznego i ciepłego człowieka.

W poniedziałek 29 marca odbędzie się pogrzeb Andrzeja Grzybowskiego, który przez wiele lat bardzo przysłużył się Technikum nr 4 im. Stanisława Staszica w Zawierciu. Pedagog przez wiele lat był związany ze szkołą hutniczą. Swoją pracę traktował jak misję, angażując się w życie szkolne poza godzinami pracy.

W wieku 70 lat odszedł Andrzej Grzybowski

Zaraz po tym, jak potwierdzono informacje o śmierci Andrzeja Grzybowskiego, komunikat wydało Technikum nr 4 im. Stanisława Staszica w Zawierciu. Pedagodzy z placówki pożegnali kolegę pięknymi słowami.

Trudno pogodzić się z faktem , że nieoczekiwanie odszedł od nas wieloletni nauczyciel, przyjaciel i wychowawca młodzieży, człowiek energiczny i przedsiębiorczy, a jednocześnie ciepły i przyjazny. Urodzony 24 lipca 1950r. Był absolwentem Politechniki Częstochowskiej. Pracę w Zespole Szkół Hutniczych rozpoczął 1 września 1972r. jako nauczyciel przedmiotów zawodowych. W latach 1972-75 był nauczycielem Zasadniczej Szkoły Zawodowej Huty Zawiercie. Od 1 września 1985 do 31 sierpnia 1991r. pełnił funkcję wicedyrektora Zespołu Szkół Hutniczych , a od 1 września 1991r. do 31 sierpnia 1992r. był dyrektorem Zespołu Szkół Hutniczych im. Stanisława Staszica – widnieje na stronie Technikum nr 4 im. Stanisława Staszica w Zawierciu.

Joanna Koroniewska wyznała, co stało się w dzień śmierci jej mamyJoanna Koroniewska wyznała, co stało się w dzień śmierci jej mamyCzytaj dalej

Andrzej Grzybowski dożył 70 lat. Potrzeb pedagoga odbędzie się 29 marca w parafii pw. Świętego Brata Alberta w Zawierciu o godzinie 14:00. Dyrekcja szkoły z bólem potwierdziła wieści o śmierci działacza.

Opuścił nas serdeczny kolega, uczynny i troskliwy. Zostanie zapamiętany przez nas jako życzliwy przyjaciel młodzieży, zaangażowany i ukochany wychowawca, człowiek otwarty i wyrozumiały – czytamy w komunikacie wydanym przez dyrekcję placówki.

Andrzej Grzybowski – nauczyciel po godzinach

W pamięci zarówno uczniów, jak i nauczycieli postaci takie jak Andrzej Grzybowski zostają na długo. Nie był jednym z wielu belfrów, który swoje obowiązki zawodowe zostawiał w klasie.

Pedagog zabierał pracę do domu. Po godzinach sprawował pieczę nad samorządem szkolnym. Nawet po przejściu na emeryturę starał się angażować w życie uczniów. Inicjował też zebrania emerytowanych nauczycieli.

Niestety w ciągu ostatnich godzin spłynęło więcej przykrych wiadomości. Świat kina żegna młodego aktora, który jako nastolatek zaistniał na wielkim ekranie. Dwudziestolatek popełnił samobójstwo.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Nasze Miasto

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News