Materiał zewnętrzny
Materiał zewnętrzny
Redaktor - 26 Marca 2021

Co to jest bonus bez depozytu?

Rzadko się zdarza, by firmy w ramach promocji oferowały klientom… pieniądze. I nie chodzi tu o rabaty czy obniżki cen, ale konkretną kwotę, którą klient może przeznaczyć na zakup towaru czy usługi. Tak właśnie działa bonus bez depozytu – jedna z najpopularniejszych promocji, oferowanych graczom przez legalnych bukmacherów.

Zakłady bukmacherskie w internecie to jedna z najpopularniejszych gier hazardowych w naszym kraju. Dla niektórych jest to sposób na dorabianie do domowego budżetu, dla innych – możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i intuicji dotyczącej wyników wydarzeń sportowych, są też osoby, które poprzez typowanie wyników kibicują swoim ulubionym drużynom.

Bez wątpienia na popularność zakładów wzajemnych wpływa także mnogość oferowanych przez bukmacherów promocji – w wielu z nich graczom oferowane są… pieniądze, za które mogą oni obstawiać kupony. Tak właśnie działa jedna z ulubionych promocji typerów, czyli bonus bez depozytu oferowany przez sponsora reprezentacji STS, BETFAN, czy partnera Legii Warszawa Fortunę. Freebet może być wykorzystany zarówno do gry rekreacyjnej, jak i profesjonalnej z wykorzystaniem systemu Fibonacciego czy rozkładu Poissona.

Bonus na zakłady bez depozytu – co trzeba o nim wiedzieć?

Klasyczny bonus bez depozytu – zwany również darmowym zakładem lub freebetem – to nic innego, jak określona kwota pieniędzy, którą bukmacher przekazuje graczowi, aby ten mógł obstawić za niego zakład (zazwyczaj tylko jeden, rzadziej kilka). Jeżeli postawiony za bonus bez depozytu kupon okaże się trafny, bukmacher wypłaca graczowi wygraną pomniejszoną o kwotę freebetu (najczęściej po realizacji obrotu 6x i minimalnego kursu na kuponie AKO 2.00). Jeżeli zaś kupon jest nietrafiony, gracz nie traci ani złotówki ze swoich pieniędzy.

Ile konkretnie wynosić może bonus bez depozytu? W zależności od promocji i bukmachera, jest to zazwyczaj od 20 do 50 zł. Czasami zdarzają się również darmowe zakłady o wyższej wartości w ramach jednorazowych akcji promocyjnych. Ważne jest to, że właściwie w przypadku każdego freebetu nie można go zamieniać na gotówkę i wypłacić na swój rachunek bankowy. To są środki, które bukmacher przyznaje typerowi do gry - dzięki nim można postawić kupon z wyższym kursem czy większą liczbą zdarzeń.

Zazwyczaj bonusy bez wpłaty są częścią oferty powitalnej internetowych bukmacherów, czyli pewnego rodzaju premią, którą operator przyznaje nowym klientom po założeniu przez nich konta (zawsze aktualną listę bonusów bez depozytu dostępnych u legalnych bukmacherów znaleźć można na stronie www.legalsport.pl/bonusy-bukmacherskie/bonus-bez-depozytu/). Co ciekawe wykorzystać można wszystkie 8 bonusów oferowanych przez legalnych bukmacherów: od 20 zł z Fortuny, przez 30 zł forBET aż do darmowego zakładu za 50 zł w Totalbet. Należy tylko założyć u każdego z nich konto.

Niekiedy pieniężne bonusy bez depozytu bywają przyznawane również przy okazji dużych sportowych imprez albo innych specjalnych promocji organizowanych przez bukmachera. Warto pamiętać, że bonus bez depozytu od bukmachera to jedna z najbardziej korzystnych dla klienta opcji, bo zyskuje on zupełnie darmowe środki na typowanie dowolnego rodzaju wybranych przez siebie zakładów: np. piłkarskich, jak te przygotowane na mecze Ligi Mistrzów UEFA, czy tenisowych na mecze z udziałem Igi Świątek. Można za niego obstawić kupon składający się z tzw. pewniaków, lecz można również zaryzykować i obstawić zdarzenia z wyższym kursem, których nigdy nie postawiłoby się za własne pieniądze. W końcu za ewentualny błąd w typowaniu w takim przypadku zapłaci tylko i wyłącznie bukmacher…

Graj legalnie wyłącznie u bukmacherów z licencją Ministerstwa Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karalny. Udział w grach hazardowych wiąże się ryzykiem uzależnienia od gier, utraty pieniędzy postawionych na gry hazardowe oraz może prowadzić do problemów w środowisku rodzinnym oraz zawodowym. Graj odpowiedzialnie.

Tekst zewnętrzny

KOMUNIKAT O KONSEKWENCJACH UDZIAŁU W NIELEGALNYCH GRACH HAZARDOWYCH Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 3 Ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlega uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia. Zgodnie z art. 107 § 2 Kodeksu karnego skarbowego karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym. Zgodnie z art. 109 kks uczestnik w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

KOMUNIKAT O RYZYKU ZWIĄZANYM Z UCZESTNICTWEM W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH Pamiętaj, że uczestnictwo w zakładach wzajemnych jest hazardem. Uprawiając hazard można stracić kontrolę nad graniem i uzależnić się. Uprawianie patologicznego hazardu, czyli tego, będącego wynikiem uzależnienia, może w skrajnych przypadkach prowadzić do zadłużenia, problemów zdrowotnych, zawodowych oraz rodzinnych. Pamiętaj, aby uczestnicząc w zakładach bukmacherskich: nigdy nie pożyczać pieniędzy na grę; nigdy nie starać się odrobić strat po przegranej grze; zachować równowagę pomiędzy grą i innymi zajęciami; nie traktować gry jako sposób na zarabianie pieniędzy; grać tylko pieniędzmi przeznaczonymi na rozrywkę, nie używać tych przeznaczonych na codzienne wydatki.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News