Tomasz Sekielski przeszedł przemianę
Instagram.com tomaszsekielski
Monika Majko - 19 Grudnia 2020

Tomasz Sekielski schudł już ponad 70 kg

Tomasz Sekielski od lat zmagał się z otyłością, a jeszcze rok temu ważył 185 kilogramów. Kiedy waga zaczęła zagrażać jego zdrowiu, dziennikarz podjął radykalne kroki. Dziś jest niemal nie do poznania, zrzucił ponad 70 kilogramów, a jego nowy wygląd zachwyca fanów.

Tomasz Sekielski ma za sobą wiele miesięcy ciężkiej pracy, jednak efekty diety i regularnych treningów powalają na kolana. Najnowsze zdjęcia dziennikarza zaskakują fanów, gwiazdor pozbył się już kilkudziesięciu kilogramów nadwagi i wcale nie zamierza na tym poprzestawać. Usunięcie części żołądka, dieta i aktywność fizyczna zadziałały. Zdjęcia publikowane na bieżąco w mediach społecznościowych mówią same za siebie. Podjął ogromny wysiłek.

Tomasz Sekielski zrzucił ponad 70 kilogramów

Słynny dziennikarz od wielu lat zmagał się z otyłością, a najdawniejsi fani pamiętają go jako krągłego mężczyznę z bujnym zarostem. Niestety, nadmiar kilogramów bardzo obciążał organizm gwiazdora, powodując coraz liczniejsze problemy zdrowotne.

Tomasz Sekielski wiele razy próbował walczyć ze swoją wagą - niestety, wszystkie próby zrzucenia zbędnych kilogramów nie dawały spodziewanego efektu. W 2007 roku dziennikarz zdołał schudnąć 20 kilogramów, ale szybko dopadł go efekt jo-jo. Dwa lata później ponownie próbował pozbyć się nadwagi i znów przegrał batalię o zdrowie. Przełomem okazał się rok 2019, kiedy gwiazdor zrozumiał, że dodatkowe kilogramy mogą zagrażać jego życiu. Dziennikarz zdecydował o poddaniu się operacji bariatrycznej, czyli operacji zmniejszenia żołądka.

– 6 sierpnia 2019 roku to data, która zmieniła moje życie. Przeprowadzono wtedy operację usunięcia mi czterech piątych żołądka – wyznał Tomasz Sekielski w rozmowie z Magdą Mołek w programie "W moim stylu" na YouTube.

Wiemy, jakie kary grożą za złamanie Wiemy, jakie kary grożą za złamanie "godziny policyjnej" w sylwestra. Są 4 wyjątki, lepiej siedzieć w domuCzytaj dalej

Tomasz Sekielski podjął współpracę z dietetykiem i trenerem. Dziennikarz całkowicie zmienił swoje nawyki żywieniowe i wprowadził w swojej codzienności regularną aktywność fizyczną. Wszystkie te starania przyniosły w końcu upragniony efekt.

Gwiazdor w ciągu roku schudł ponad 70 kilogramów i dziś niemal zupełnie nie przypomina siebie sprzed lat. Dziennikarz chętnie publikuje zdjęcia w mediach społecznościowych, dzięki czemu fani mogą na bieżąco śledzić jego przemianę.

Tomasz Sekielski zapowiedział, że pomimo już widocznego sukcesu, nie ma zamiaru poprzestawać w walce swoje zdrowie i ciało. Dziennikarz apeluje również o to, by nie oceniać osób z nadwagą, ponieważ otyłość to choroba, a nie świadomy wybór.

– Przede wszystkim chciałbym, żeby ludzie, którzy nie mają takiego problemu jak otyłość olbrzymia, zaczęli inaczej patrzeć na tych z nadwagą, przestali o nich myśleć tylko i wyłącznie epitetami i żeby nie kojarzyli ich jako leniwych wyznał Tomasz Sekielski.

– Otyłość jest chorobą, która może mieć tło psychiczne lub genetyczne. Przyczyny są rozmaite. Stygmatyzowanie chorych wcale im nie pomaga w walce o swoje życie. Jest wręcz przeciwnie. Te osoby się zamykają, uciekają przed kontaktem z innymi, wizytami na siłowniach czy klubach fitness. Wstydzą się z powodu społecznego piętna otyłości – dodał dziennikarz.

Tomasz Sekielski schudł 70 kilogramów

Instagram.com tomaszsekielski

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

17-latek poślubił 51-letnią kobietę dwie dekady temu. Ich obecne wspólne zdjęcia dają do myślenia17-latek poślubił 51-letnią kobietę dwie dekady temu. Ich obecne wspólne zdjęcia dają do myśleniaCzytaj dalej

Źródło: Pomponik/NaTemat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News