Tadeusz Rydzyk osiągnął szczyt
Fot. East News Jakub Kaminski
Mateusz Sidorek - 13 Marca 2021

Rydzyk osiągnął szczyt. Będzie uczył Polaków, jak obchodzić się z pieniędzmi "po Bożemu"

Na antenie Radia Maryja Tadeusz Rydzyk zwrócił się do wiernych, zapraszając na specjalne rekolekcje dla prawników, które rozpoczną się już za tydzień w Toruniu. Nauki kościelne będą dotyczyły tego, jak obchodzić się z pieniędzmi. Lista zagadnień może wywołać niemałe zdziwienie. Spotkania będą prowadzone przez księdza ekonomistę.

Tadeusz Rydzyk przypomniał o zbliżających się rekolekcjach za pośrednictwem Radia Maryja. Duchowny i założyciel rozgłośni zaprosił prawników na spotkania, które już za tydzień odbędą się w Toruniu. Nauki będą prowadzone przez księdza prałata Sławomira Odera i mają uświadamiać wiernych między innymi, jak powinni gospodarować pieniędzmi oraz wychodzić z długów.

Chociaż przygotowana lista zagadnień, które będą poruszane podczas rekolekcji w Toruniu, może dziwić, kto jak nie Tadeusz Rydzyk miałby uczyć tego, jak dbać o finanse. Dyrektor Radia Maryja przez ostatnie lata potrafił skłonić rząd do przekazania na rzecz jego inwestycji dziesiątki milionów.

Rekolekcje dla prawników Tadeusza Rydzyka

Nauki kościelne, na które zaprosił Tadeusz Rydzyk, odbędą się w dniach 21-23 marca w toruńskim Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Skierowane będą przede wszystkim do prawników.

Duchowni przygotowali specjalne hasła, które będą przyświecać poszczególnym dniom rekolekcyjnym. Nauki dla prawników rozpoczną się zgodnie z niedzielnym sloganem „Bóg miłosierny”, poniedziałkowe hasło brzmi „Bóg sprawiedliwy”, a wtorkowe – „Bóg adwokatem człowieka”.

Dolny Śląsk: nie żyje trzech mężczyzn, czwarty walczy o życieDolny Śląsk: nie żyje trzech mężczyzn, czwarty walczy o życieCzytaj dalej

Jeszcze bardziej ciekawość mogą wzbudzić tematy, jakie będą poruszane podczas rekolekcji. Jednym z nich jest „klauzula sumienia w zawodach prawniczych”. Oprócz tego zorganizowana zostanie również konferencja „Biblia o finansach”.

To właśnie podczas konferencji obędą się takie panele jak „Na czym polega odpowiedzialność w kwestii pieniędzy, pracy i prowadzenia własnej firmy?”, „Jak wydawać pieniądze, dawać i oszczędzać po Bożemu?”, „Jak wychodzić z długów?” oraz „Czy uczciwość może być stylem życia? Jak być uczciwym?”.

Ksiądz Sławomir Oder – jeden z ulubieńców Tadeusza Rydzyka

Rekolekcje poprowadzi ksiądz prałat Sławomir Oder, na którego cześć radio Tadeusza Rydzyka wygłaszało peany. Sam dyrektor toruńskiej rozgłośni zapewnił w oświadczeniu, że nauki będą prowadzone przez osoby, które specjalizują się w prawie.

Ksiądz Sławomir Oder jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. Na uczelni zdobył wykształcenie ekonomiczne. W tym samym czasie studiował też w Wyższym Seminarium Duchowym w Pelplinie. W Rzymie przyznano mu tytuł doktora obojga praw na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim.

Z oświadczenia Radia Maryja wynika, że ksiądz Sławomir Oder odegrał bardzo istotną rolę w procesie doprowadzenia do beatyfikacji oraz kanonizacji św. Jana Pawła II.

W roku 2000 został powołany na stanowisko prezesa Trybunału Apelacyjnego przy Wikariacie Rzymu. 13 maja 2005 r. otrzymał misję postulatora procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II. Następnie procesu kanonizacyjnego św. Jana Pawła II – informuje Radio Maryja.

Możemy powiedzieć, że jest wielu wybitnych kapłanów, ale jest tylko jeden postulator procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego św. Jana Pawła II – dodaje rozgłośnia.

Papież Franciszek mianował księdza Sławomira Odera Wikariuszem Sądowym Trybunału Zwyczajnego w Wikariacie w 2013 roku. Dwa lata później duchowny otrzymał od Andrzeja Dudy Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News