Tadeusz Rydzyk lista najbogatszych Polaków
ALEX MARCINKOWSKI/East News
Joanna Szwalikowska - 12 Grudnia 2020

Tadeusz Rydzyk był na liście najbogatszych Polaków

Ojciec Tadeusz Rydzyk przed trzema laty został uznany za jednego z najbogatszych Polaków. Majątek, którym już wtedy zarządzał, zapewniłby mu 83. miejsce na liście. Do sprawozdań finansowych duchownego udało się wówczas dotrzeć dziennikarzom "Wprost".

Tadeusz Rydzyk jednym z najbogatszych ludzi w Polsce. Jak wynika z informacji ujawnionych przez portal "Wprost" w 2015 roku duchowny miał zainkasować kwotę 56 mln złotych, co było rekordem w dziejach funkcjonowania firm założonych przez duchownego.

- "Wprost", stosując taką metodologię, jaką stosuje się przy tworzeniu rankingów najbogatszych Polaków, wyliczył, że majątek zakonnika wynosi około 339 mln złotych, co zapewniłoby mu 83 miejsce na liście. Tuż - jak pisze "Wprost" - za Romanem Kluską, założycielem Optimusa, a przed twórcą gry "Wiedźmin" Michałem Kicińskim - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Tygodnik zaznaczył, że ojciec Tadeusz Rydzyk jako osoba duchowna złożył śluby ubóstwa. Oznacza to, że nie ma on prawa posiadać żadnych dóbr osobistych. W rzeczywistości to właśnie redemptorysta zarządza wszystkimi instytucjami, które założył.

Większość majątku zakonnika należy do instytucji spoza kościoła, jak fundacje: Lux Veritas czy "Nasza Przyszłość". Duchowny pełni w nich funkcję prezesa oraz członka rady programowej.

Pilny apel Andrzeja Dudy do wszystkich Polaków. Chodzi o szczepienia, trzeba wiedziećPilny apel Andrzeja Dudy do wszystkich Polaków. Chodzi o szczepienia, trzeba wiedziećCzytaj dalej

Już trzy lata temu Tadeusz Rydzyk został nieoficjalnie uznany jako jedna z najbogatszych osób w Polsce. Gdyby duchowny mógł oficjalnie posiadać majątek, którym dysponuje, znalazłby się wówczas na 83. miejscu listy najbogatszych Polaków. Jak myślicie, na którym miejscu uplasowałby się dziś?

Zobacz także w naszych serwisach:

Adam Małysz mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachAdam Małysz mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Rzeczpospolita, Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News