Andrzej Duda zaapelował
Pikio.pl
Irmina Jach - 11 Grudnia 2020

Pilny apel Andrzeja Dudy do wszystkich Polaków. Chodzi o szczepienia, trzeba wiedzieć

Andrzej Duda zaprosił do pałacu prezydenckiego ministra zdrowia i rzeszę specjalistów, którzy jeszcze dziś zdradzą szczegóły planowanych szczepień na koronawirusa. Prezydent zaapelował, by Polacy nie obawiali się uczestnictwa w procedurze medycznej. Zapowiada, że wywiad z Adamem Niedzielskim i lekarzami rozwieje wszelkie wątpliwości.

Andrzej Duda postanowił zabrać głos na temat masowych szczepień przeciwko COVID-19, które planuje rząd. Prezydent został zapytany o osobisty stosunek do szczepionki. Oznajmił, że dołożył wszelkich starań, by dowiedzieć się, czy procedura jest bezpieczna.

Andrzej Duda zaapelował do Polaków

Minister zdrowia Adam Niedzielski, podczas ostatniej audycji w Radiu Zet zapowiedział, że zbliżający się rok upłynie pod znakiem szczepień na koronawirusa. Resort prowadzi obecnie działania przygotowawcze, które mają umożliwić rozpoczęcie procedury już w styczniu. Jak wynika z przekazanych przez niego informacji, "mamy zabezpieczone tyle dawek, żeby wyszczepić wszystkich dorosłych Polaków".

Andrzej Duda do tej pory nie komentował planów rządu, pozostawiając je w rękach Ministerstwa Zdrowia i Mateusza Morawieckiego. W związku z licznymi pytaniami Polaków nie mógł dłużej milczeć. Postanowił zwołać ważne spotkanie.

- W ostatnim czasie wielu z państwa - ale także dziennikarze - zadaje mi pytanie o dostępność szczepionki przeciwko koronawirusowi w Polsce, dla naszych pacjentów, ale także o mój osobisty stosunek do tego szczepienia. Zaprosiłem dzisiaj do pałacu prezydenckiego ministra zdrowia, pana Adama Niedzielskiego, po to właśnie, aby porozmawiać na temat możliwości zaszczepienia się w naszym kraju, przede wszystkim, kiedy to będzie możliwe - mówił Andrzej Duda na nagraniu opublikowanym w serwisie Twitter.

Prezydent zapowiedział, że decyzja, kiedy rozpoczną się masowe szczepienia, będzie znana jeszcze w tym miesiącu. Trwające obecnie analizy powinny zakończyć się w ciągu najbliższych dni. Oznacza to, że plan rozpoczęcia szczepień w styczniu może się ziścić.

-Jak zapewnił mnie pan minister, jeszcze w tym miesiącu Europejska Agencja Medyczna powinna podjąć decyzję na temat dopuszczalności szczepionki firmy Pfizer na europejskim rynku medycznym. Zdaniem ministra, to oznacza, że kilka dni po decyzji ta szczepionka będzie mogła być dostępna w Polsce. Będzie można zaszczepić u nas pierwszych naszych rodaków - kontynuował.

- Ponieważ jest bardzo wiele pytań co do tego, czy się szczepić, czy nie, czy ta szczepionka jest bezpieczna, co do tego, kto powinien być szczepiony w pierwszej kolejności, zaprosiłem dzisiaj do rozmowy także i ekspertów - pana profesora Andrzeja Horbana, pana profesora Krzysztofa Simona i pana profesora Jarosława Pinkasa. Po to właśnie, żeby z ich pomocą odpowiedzieć na te pytania - dodał prezydent.

Nie żyje słynna prezenterka telewizyjna. Została zastrzelona w drodze do pracyNie żyje słynna prezenterka telewizyjna. Została zastrzelona w drodze do pracyCzytaj dalej

- Ta rozmowa dziś jeszcze będzie dostępna dla państwa na kanałach internetowych Kancelarii Prezydenta. Bardzo serdecznie zapraszam do obejrzenia - zakończył Andrzej Duda.

Jak przekazał przed kilkoma tygodniami minister zdrowia, jako pierwsi zostaną zaszczepieni pracownicy służb medycznych, seniorzy i wojskowi. 20 i 30-latkowie mogą spodziewać się wezwania do przychodni w ostatnim kwartale roku. Macie zamiar się zaszczepić?

Zobacz także w naszych serwisach:

Na operacje plastyczne wydali majątek, Na operacje plastyczne wydali majątek, "tak wygląda idealna żona". Wyjątkowo kontrowersyjne zdjęciaCzytaj dalej

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News