Tadeusz Rydzyk nie zgadza się z wypowiedziami kanadyjskich mediów o swojej działalności

Autor Irmina Jach - 7 Lutego 2021

Tadeusz Rydzyk zabrał głos na temat zerwania współpracy kanadyjskiej radiostacji 1320 CJMR z Radiem Maryja. Toruński redemptorysta nie umiał ukryć rozżalenia. Uważa, że został potraktowany niesprawiedliwie.

Tadeusz Rydzyk, w trakcie audycji „Rozmowy niedokończone” na antenie Radia Maryja, przypomniał o swoim konflikcie z Thomasem Lukaszukiem i kanadyjską rozgłośnią 1320 CJMR. Redemptorysta dyskutował ze słuchaczką na temat walki „Solidarności” z rządem PRL. Stwierdził, że batalia nigdy nie znalazła zakończenia.

Tadeusz Rydzyk nie umie ukryć rozżalenia

Dyrektor Radia Maryja postanowił posłużyć się politycznymi metaforami. Siebie postawił na miejscu opozycjonistów, a krytyków - na miejscu socjalistycznych aparatczyków. Zakonnik uważa, że nie brakuje osób, które chcą utrudnić mu życie.

- Tylko przeciwności są coraz większe. To idzie teraz przez media, przez odbieranie dobrego imienia. Nawet to, że w takiej Kanadzie... Organizacja B'nai Brith... Aż mi się wierzyć nie chce! Oni zwrócili się do właściciela takiej stacji w Toronto, gdzie nadawaliśmy 20 lat, a on uznał, że „precz z radia!” - zwierzył się rozżalony Tadeusz Rydzyk.

Redemptorysta przypomniał także, że Thomas Lukaszuk, który z pochodzenia jest Polakiem, wypowiadał się negatywnie na temat jego osoby w publicznych mediach. Dyrektor Radia Maryja nie rozumie powodów postępowania polityka.

Zwyciężczyni „The Voice Senior 2” straciła męża. O śmierci dowiedziała się po przesłuchaniachCzytaj dalej

- Jak miałem tam przyjechać, to powiedział na antenie ogólnokanadyjskiego radia, że przyjeżdża antysemita, homofob i jeszcze coś tam - dodał toruński duchowny.

Stacja 1320 CJMR rozwiązała umowę z Radiem Maryja ponad dwa miesiące temu. Powodem decyzji władz były wypowiedzi Tadeusza Rydzyka, które - zdaniem Kanadyjczyków - noszą znamiona mowy nienawiści.

Radio 1320 CJMR do tej pory emitowało audycje toruńskiej rozgłośni na publicznych, ogólnodostępnych falach. Jej zakres obejmował terytoria Toronto, Mississauga i Oakville, czyli miejsca, gdzie zamieszkuje najwięcej - bo około 60 procent - Polaków mieszkających w Kanadzie.

Zakończenie współpracy z pewnością odbije się negatywnie na finansach Tadeusza Rydzyka. Z danych publicznych wynika, że toruński redemptorysta zarabiał około 300 tys. dolarów rocznie. Większość pieniędzy to są indywidualne dotacje ze strony wiernych.

Większość słuchaczy Radia Maryja w Kanadzie to osoby starsze, w wieku emerytalnym, które nie rzadko nie posługują się biegle językiem angielskim. To grono odbiorców raczej nie będzie miało możliwości odbierania rozgłośni poprzez systemy satelitarne lub internetowe.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: o2.pl/naTemat

[EMBED-9]

Następny artykułNie przegap najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News