Tadeusz Rydzyk stanowczy komentarz
Fot. East News Jakub Kaminski
Mateusz Sidorek - 5 Lutego 2021

Rydzyk poskarżył się na limity w kościołach. Jest stanowczy komentarz wiceministra Gadomskiego

Niedawno Tadeusz Rydzyk jawnie skrytykował obostrzenia sanitarne, które dotykają także kościoły – mowa o limitach w świątyniach. Na łamach programu "Tłit" Wirtualnej Polski do słów dyrektora i założyciela Radia Maryja odniósł się wiceminister Sławomir Gadomski, który jasno zaznaczył, że obecne restrykcje są adekwatne.

Jak się okazuje, przez obostrzenia sanitarne cierpią nie tylko przedsiębiorcy i pracownicy branż hotelarskich, gastronomicznych, turystycznych oraz fitness, ale również Tadeusz Rydzyk. Duchowny w programie „Rozmowy niedokończone” otwarcie skrytykował politykę prowadzoną przez rząd. Przede wszystkim mówił o ograniczeniu liczby osób przebywających w kościele.

Tadeusz Rydzyk czekał niemal do końca audycji, by podzielić się swoim komentarzem, który okazał się bardzo mocny. Obostrzenia rządowe niosą za sobą poważne konsekwencje dla przedsiębiorców – pieniądze tracą hotelarze, właściciele restauracji, klubów fitness czy ośrodków narciarskich. Zdaniem dyrektora Radia Maryja ogromne szkody wyrządza się też Kościołowi.

Według Tadeusza Rydzyka restrykcje rządowe odrywają wiernych od Kościoła

Mówiąc o obostrzeniach, Tadeusz Rydzyk nie tylko skrytykował ograniczenia dotyczące kościołów, ale też nawiązał do Strajku Kobiet, który ma być – zdaniem zakonnika – niezbitym dowodem na działalność diabła.

Ateiści zrobią wszystko, żeby wyrwać ludzi z kościoła. To jest diabeł, Szatan – słowa Tadeusza Rydzyka cytuje portal „Onet.pl”.

6-tygodniowe dziecko zmarło podczas chrztu. Wiele pytań po obrządku w Rumunii6-tygodniowe dziecko zmarło podczas chrztu. Wiele pytań po obrządku w RumuniiCzytaj dalej

Co zrobili? Do kościoła nie (można chodzić – przyp. red.). (Trzeba uczestniczyć w mszach – przyp. red.) przez internet. Proszę zobaczyć, jak Szatan rozlewa tę swoją działalność. Przecież to, co jest na ulicach, ta wulgarność, to są orgie satanistyczne. To Szatan. Dlatego tak ważne, żeby ci ludzie się modlili. Modlitwa, eucharystia – to zatrzymuje Szatana, on tego się boi – mówi duchowny.

Stanowisko wiceministra w sprawie komentarzy Tadeusza Rydzyka

Niedawno do słów Tadeusza Rydzyka odniósł się wiceminister Sławomir Gadomski, który był gościem Patrycjusza Wyżgi. Na łamach programu „Tłit” polityk został zapytany o słowa dyrektora Radia Maryja. Gadomski zajął w tej sprawie twarde stanowisko.

Myślę, że reżim sanitarny i te obostrzenia dla kościołów są adekwatne w stosunku do sytuacji epidemicznej – odparł wiceminister Sławomir Gadomski.

Argumentując obowiązujące obostrzenia, Sławomir Gadomski podkreślił, że do kościołów bardzo często przychodzą osoby starsze, które są w grupie ryzyka ciężkiego przejścia COVID-19. Zgodnie ze statystykami przekazywanymi przez rząd po 70. roku życia śmiertelność po zarażeniu się koronawirusem znacznie wzrasta.

Sławomir Gadomski zaznaczył również, że rząd cały czas obserwuje sytuację pandemiczną w Europie. W związku z tym nie wyklucza się, że restrykcje mogą jeszcze ulec obostrzeniu, co widzimy w wielu krajach, jak choćby we Francji czy w Niemczech.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o aktualnym Narodowym Programie Zdrowia, który nie uwzględnia finansowania leczenia niepłodności. Organizacje lekarzy skrytykowały decyzję rządu. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News