sanepid zarządził kwarantannę
Pixabay.com InfoTimisoara
Mateusz Sidorek - 26 Marca 2021

Sanepid zarządził kwarantannę dla przedszkolaków w dwóch miejscach. Potrwa do 29 marca

Sanepid potwierdził zakażenie SARS-CoV-2 wśród pracowników dwóch przedszkoli w Opolu. O pozytywnych wynikach testów osób działających na terenie placówek poinformowała w środę 24 marca rzeczniczka ratusza Katarzyna Oborska-Marciniak. W związku z procedurami na kwarantannę skierowano około stu podopiecznych.

Po przeprowadzeniu badań sanepid przekazał najnowsze informacje dotyczące pracowników przedszkoli w Opolu. Z danych służb sanitarno-epidemiologicznych wynika, że wśród pracowników dwóch opolskich placówek są osoby zarażone koronawirusem. W środę 24 marca Urząd Miasta Opole przekazał szczegółowe informacje opinii publicznej.

Z wiadomości przekazanych przez sanepid wynika, że wśród pracowników opolskich przedszkoli cztery osoby otrzymały pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2. W związku z tym służby postanowiły podjąć odpowiednie kroki, by zapewnić bezpieczeństwo podopiecznym oraz rodzicom.

W Opolu sanepid potwierdził pozytywne wyniki testów w dwóch przedszkolach

W związku z badaniami przeprowadzanymi w instytucjach opiekuńczo-wychowawczych przez sanepid działacze zaktualizowali najnowsze dane. Okazało się, że wśród pracowników opolskich placówek są osoby zarażone koronawirusem.

Z danych przekazanych przez służby sanitarno-epidemiologiczne wynika, że w Opolu co najmniej cztery osoby, które pracują na terenie przedszkoli, otrzymały pozytywne wyniki testów na obecność SARS-CoV-2.

Joanna Koroniewska wyznała, co stało się w dzień śmierci jej mamyJoanna Koroniewska wyznała, co stało się w dzień śmierci jej mamyCzytaj dalej

Na tę sytuację natychmiast zareagowała Urząd Miasta Opole. Rzeczniczka ratusza Katarzyna Oborska-Marciniak, która przekazał informacje o czterech zarażonych pracownikach opolskich placówek. Z relacji urzędniczki wynika, że w jednym z przedszkoli pozytywne wyniki otrzymali nauczyciel zajmujący się grupami 5-6-latków i dwie osoby pracujące w obsłudze.

Rzeczniczka opolskiego ratusza poinformowała, że w drugiej placówce zachorował nauczyciel, który opiekuje się grupą 4-latków. W związku z tym służby sanitarno-epidemiologiczne były zmuszone podjąć decyzję o wprowadzeniu kwarantanny.

Sanepid wprowadza kwarantannę dla osób z przedszkoli w Opolu

W wyniku decyzji sanepidu 25 dzieci z przedszkola nr 25 w Opolu zostało skierowanych na kwarantannę. Na izolację zostało skierowanych też 24 podopiecznych z przedszkola nr 54. Jak donosi Onet.pl, odizolowanych zostało łącznie ponad sto osób.

W przedszkolu nr 25 pozytywny wynik testu otrzymał nauczyciel oraz dwie osoby z obsługi. Sanepid zdecydował o kwarantannie do 29 marca dla 25 dzieci z grupy 5-6-latków. W placówce nr 54 chory jest nauczyciel grupy czterolatków, dlatego 24 dzieci trafiło na kwarantannę – także do 29 marca – przekazała rzeczniczka ratusza Katarzyna Oborska-Marciniak.

Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie podejrzenia powstania ognisk koronawirusa pojawiły się również w kościołach. Służby sanitarne w Gnieźnie rozpoczęły dochodzenie w celu ustalenia, kto mógł zarazić się SARS-CoV-2 podczas nabożeństw.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Onet.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News