rossmann
Fot. Wikimedia.org
Mikołaj Pilecki - 5 Stycznia 2019

Ile zarabia się w Rossmann? Zarobki w sklepie przyprawiają o ból głowy

Rossmann: ile się zarabia w placówkach najpopularniejszej drogerii w Polsce? W internecie nie brak opinii na temat pracy w niemieckiej sieci, które są wskazówką dla szukających zatrudnienia. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wyglądają finanse pracowników.

Rossmann: ile się zarabia, pracując w najlepiej rozwiniętej sieci drogerii w naszym kraju? By się dowiedzieć, należy aplikować o posadę, lub zajrzeć do internetu, gdzie tysiące byłych lub obecnych pracowników opisuje swoje doświadczenia z firmą. Internauci podają wiele przydatnych informacji odnośnie do warunków pracy, zabezpieczeń socjalnych i godzin, w których wykonują swoje zmiany. Niestety większość autorów wpisów na internetowych forach, m.in. Indeed.com, wypowiada się o Rossmannie w bardzo negatywnym tonie. Zwracają uwagę na "niestabilny grafik", nieprzychylność przełożonych i brak odpowiedniego wyszkolenia. W natłoku negatywnych ocen pojawiają się także plusy, z których głównym są zarobki. Mają być nie najgorsze i trzymać w pracy osoby, które źle czują się wśród swoich przełożonych i nie często nie radzą sobie z obowiązkami i atmosferą.

Rossmann: ile się zarabia

Nie wiadomo, ile prawdy jest w tych wszystkich negatywnych ocenach, ale jednak jeśli pojawiają się i to w takiej ilości, coś musi być na rzeczy. Ważne jest jednak, ile zarabia się, pracując w drogerii. Z wpisów internautów wynika, że osoba zatrudniona na umowę o pracę zarabia około 10 złotych za godzinę. Do tego dochodzą dodatkowe premie za pracę w nocy, która jest obowiązkowa dwa razy w tygodniu, oraz za pracę w weekend. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mateusz Morawiecki RodzinaMateusz Morawiecki musi to przełknąć. Sekrety jego rodziny wyszły na jawCzytaj dalej
Zwykle pracownicy mają jeden dzień wolny i otrzymują premie w ramach świątecznego prezentu. Niektóre wpisy mówią również o dopłatach do kolonii dzieci pracowników. Jak wynika z wpisów prawdopodobnie byłych pracowników sklepu, których relacje w dużej mierze się pokrywają, większość osób zatrudniona jest na 1/2 lub 3/4 etatu. Pracę w Rossmannie określono jako dobrą pracę dla studentów, z zarobkami sięgającymi nawet 2 tys. złotych miesięcznie, lecz zwykle nieprzekraczającymi poziomu 1,5 tys.

Zarobki w innych sklepach wielkopowierzchniowych

Stawki w innych rozwiniętych sieciach sklepów również są bardzo interesujące. Dla wielu z nich rok 2018 był rokiem podwyżek. I tak np. w Lidlu początkujący pracownik otrzymywał będzie między 2800 a 3550 złotych, a po dłuższym stażu można zarabiać już 200 złotych więcej. Po dwóch latach pracy natomiast wielu przysługuje pensja na poziomie ponad 4 tys. złotych. W Biedronce zarabia się nieco mniej. Najniższa pensja liczy sobie 2650 złotych. Po trzech latach pracownicy Jeronimo Martins zarabiają już 2950 złotych. Dodatkowo w najpopularniejszym polskim supermarkecie wszyscy liczyć mogą na 500-złotą premię za brak nieobecności i zaangażowanie. ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarna polska aktorka zmarła tragicznie w objęciach ukochanego. Polacy długo nie mogli się otrząsnąć
  2. Dominika Gwit MIAŻDŻONA przez poważną chorobę. To ona powoduje straszną otyłość?
  3. Biedronka triumfuje! Twórca zakazu handlu BRUTALNIE upokorzony, ludzie wbili go w ziemię
  4. Pracownicy Lidla i Biedronki w panice. Mogą stracić pracę w każdej chwili
  5. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi

GrafikaLidl powinien przed tym ostrzegać! Rakotwórcza substancja w jedzeniuCzytaj dalej
źródło: gazetakrakowska.pl/pl.indeed.com

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News