Mateusz Morawiecki musi to przełknąć. Sekrety jego rodziny wyszły na jaw

Autor Patryk Stachera - 4 Stycznia 2019

Mateusz Morawiecki, wchodząc do polityki, poszedł w ślady swojego ojca, Kornela Morawieckiego. W karierze zawodowej z pewnością nie narzeka na brak sukcesów. W życiu prywatnym poradził sobie jednak jeszcze lepiej. Założył szczęśliwą rodzinę z kobietą, którą poznał już w szkole podstawowej. Małżeństwo ma aż czwórkę dzieci, w tym dwoje już pełnoletnich. Zapraszamy do naszej galerii, w której ujawniamy wszelkie sekrety rodzinne Prezesa Rady Ministrów.

Mateusz Morawiecki jako były prezes BZ WBK przywykł strzec danych osobowych swojej rodziny. Dla osób zasiadających na wysokich stanowiskach w dużych bankach ochrona prywatności najbliższych stanowi absolutny priorytet. Obejmując jedną z najważniejszych funkcji w państwie, obecny premier musiał pogodzić się ze zwiększonym zainteresowaniem mediów sprawami jego rodziny.

Mateusz Morawiecki jest głową sześcioosobowej rodziny. Razem ze swoją żoną Iwoną wychowują czwórkę dzieci. Pierwsze z nich przyszło na świat 22 lata temu. Najstarsza córka wraz ze swoim o rok młodszym bratem nadal się uczą. Dziewczyna studiuje w Polsce, a chłopak postanowił spróbować swoich sił zagranicą.

Iwona, małżonka premiera, jest ponoć bardzo dobrą żoną, która dzielnie znosi nieobecność męża. Tak twierdzi jedna z sióstr polityka.

-Żona Mateusza stworzyła mu wspaniały, ciepły dom, dzielnie znosi nieobecności męża i jego zaangażowanie w sprawy zawodowe - powiedziała Anna Morawiecka w jednym z wywiadów.

Polityk ma cztery siostry, w tym jedną młodszą i trzy starsze. Co więcej, był on pierwszym i ostatnim dzieckiem, które urodziło się w domu. Kornel Morawiecki wyjawił, że sam musiał odbierać poród swojego synka.

-Mateusz był jedynym dzieckiem, które urodziło się w domu, ja sam odbierałem poród - wspomniał poseł w rozmowie z publicystkami portalu wszystkoconajwazniejsze.pl.

Rodzina Morawieckich miała niegdyś styczność z wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami. Polityk zdecydował się opowiedzieć o niektórych z nich tuż przed zeszłorocznymi świętami Bożego Narodzenia w nagraniu dla Muzeum Wspomnień. Mówił on o swojej młodości, w tym m.in. o milicji, która chciała zrzucić go z piątego piętra. Jakiś czas później w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" znów postanowił powiedzieć kilka słów o dramatycznych chwilach związanych z jego bliskimi. Tym razem jednak dotyczyły one zamachu Służby Bezpieczeństwa na życie jego matki.

Trudne chwile dla rodziny polityka były związane z działalnością jego ojca. Jako legendarny działacz antykomunistyczny Kornel Morawiecki narażał nie tylko bezpieczeństwo własne, ale i członków swojej rodziny.

Zapraszamy do naszej galerii, w której ujawniamy interesujące fakty na temat rodziny Prezesa Rady Ministrów.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News