Rekordy WOŚP 2019
youtube.com/Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Wiadomości Pikio - 8 Marca 2019

Wszystkie Rekordy WOŚP. Ile zebrali przez wszystkie lata działalności?

Rekordy WOŚP - jaką kwotę udało się uzbierać? W którym roku padł rekord? Pieniądze uzbierane w tym roku, to astronomiczna kwota, przewyższająca oczekiwania organizatorów i ofiarodawców. Ile wynosi łączna kwota uzbierana w roku 2019?

Rekordy WOŚP

Rekord WOŚP jest osiągany praktycznie co roku. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, to fundacja, której celem jest wszelka działalność polegająca na ratowaniu życia chorych osób, przede wszystkim dzieci. Najbardziej znana jest ze swoich finałów, ogólnopolskich imprez rozrywkowych o charakterze charytatywnym. Wtedy w całej Polsce organizowane są zbiórki pieniędzy, odbywają się koncerty muzyczne, z których dochód przeznaczany jest na cele charytatywne. Na konto fundacji można również przekazać 1% podatku dochodowego.

Główną działalnością Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest wsparcie hospicjów dziecięcych, wyposażenie oddziałów psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży, zakup defibrylatorów, zakup sprzętu do ratowania życia i zdrowia dzieci.

Rekord WOŚP 2018 a 2019. Ile wynosi rekord WOŚP?

Fundacja została założona w 1993 roku między innymi przez Jurka Owsiaka i to on do dzisiaj jest twarzą organizacji. Co roku WOŚP stara się pobić kolejny rekord w zbieraniu pieniędzy. Od wielu lat można zauważyć stałą tendencję wzrostową, jeżeli chodzi o finalną sumę. Spory rozgłos przyniósł konflikt PiS i TVP z Jurkiem Owsiakiem i WOŚP. Od tamtej pory ludzi, którzy wpłacają, jest o wiele więcej.

Trzy lata temu - w 2016 roku udało się ostatecznie zebrać 72 696 501,53 zł. Dwa lata temu rekord wyniósł o wiele więcej, WOŚP zebrał aż 105 570 801,49 zł. W 2018 roku znowu pobito rekord i suma zebranych pieniędzy wyniosła aż 126 373 804,34 zł. To naprawdę bardzo wiele i za to można kupić wiele sprzętu medycznego.

- Już w dniu akcji nie było wątpliwości, że razem z Polakami pobiliśmy po raz kolejny rekord solidarności i bycia ze sobą, że znów zadziwiliśmy świat! To, co działo się tego dnia i co pokazaliśmy jako wielka, obywatelska społeczność, buduje serca i daje ogromną wiarę w rozsądek i wrażliwość Polaków - mówił rok temu Prezes Zarządu WOŚP

Jednak to, co stało się w tym roku, przerosło chyba najśmielsze oczekiwania. Ostateczna kwota zebrana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w 2019 roku to 175 938 717,56 zł. Po raz pierwszy w historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy więcej pieniędzy na WOŚP 2019 wpłynęło przez internet niż z puszek na ulicy.

Ile zebrała WOŚP od początku? WOŚP - ile zebrali przez 26 lat?

Od początku trwania WOŚP, łącznie przez wszystkie 26 lat zebrano kwotę, która swoją wielkością szokuje. Na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od 1993 roku wpłynęło już ponad 1 miliard złotych. Co ważne, dzięki wszystkim finałom zakupiono około 50 tysięcy specjalistycznych urządzeń, które pomogły w odzyskaniu zdrowia i ratowaniu życia milionów dzieci. Dzięki WOŚP wiele osób odzyskało wiarę i nadzieję na wyzdrowienie swoich pociech, a sama akcja zyskuje na popularności nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach na całym świecie.

WOŚP w Gdańsku - Ostatnia puszka Adamowicza

Zdecydowany wpływ na ostateczną kwotę zebraną przez WOŚP w 2019 roku miała głośna akcja na Facebooku "Ostatnia puszka prezydenta Adamowicza", którą zapoczątkowała Patrycja z Gdańska, dla upamiętnienia prezydenta Gdańska, który został zamordowany na tegorocznym Finale WOŚP. Wydarzenie to wstrząsnęło nie tylko Gdańskiem, ale całą Polską, poruszając wiele serc. Choć początkowo internautka chciała zebrać w akcji zaledwie 1 000 zł. Internauci w hołdzie zamordowanemu prezydentowi Gdańska zebrali dla WOŚP dodatkowe blisko 16 milionów złotych. Pieniądze na konto spływały nie tylko z Polski, ale także z innych krajów, między innymi z Kanady, USA, Wielkiej Brytanii, Japonii, Finlandii, Szwecji, Norwegii, Holandii, Hiszpanii, Niemiec, czy Włoch.

- I mogę powiedzieć teraz tylko – choć to są słowa może brutalne: Paweł, nic nie poszło na marne. Nic, nawet jeden gram tego niesamowitego zdarzenia nie poszedł na marne. To właśnie my, Polacy, pokazaliśmy, że nadal gramy i nie chcemy zmieniać żadnych zasad związanych z tym, jak się bawimy – powiedział Owsiak podczas dzisiejszej konferencji.

WOŚP rekord Guinessa. WOŚP rekord w resuscytacji

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podejmowała się próby pobicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. w kilku akcjach:

  • 2013 rok - w półgodzinnym ustanowieniu rekordu resuscytacji, w której na terenie całego kraju wzięło udział aż 83 111 osób z 1132 instytucji.
  • 2014 rok - WOŚP niestety nie pobiło swojego własnego rekordu sprzed roku. Jednak i tak odniosło wielki sukces, bo zebrało 67 396 osób
  • 2015 rok - udało się w kolejnym roku. W biciu rekordu wzięło udział 980 instytucji oraz 92 049 osób, które korzystały z 5 411 fantomów.
  • 2017 rok - podejmowali kolejną próbę pobicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W akcji brało udział 85 010 uczestników, nie udało się pobić rekordu z 2015 roku.

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie WOŚP, celem tego wydarzenia jest promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Kto może liczyć na emerytury pomostowe? O co w nich chodzi i ile wynoszą?
  2. Ból brzucha: co oznacza, kiedy boli z lewej strony? Co kiedy boli w okolicy pępka?
  3. Maciej Brzoska: żonaty, prywatnie z żoną, dzieci
  4. Jakie kwiaty sadzić na wiosnę? Pierwsze prace w ogrodzie już się zaczynają
  5. Jak i do kiedy wypełnić PIT? Wszystkie potrzebne informacje w jednym miejscu

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News