Prezenty na rocznicę komunii świętej
pixabay.com/Herney
Wiadomości Pikio - 2 Kwietnia 2019

Czy wręcza się prezenty na rocznicę Komunii? Tak, wiemy jakie

Prezenty na rocznicę komunii, to zagwozdka licznych rodziców i rodziców chrzestnych wielu dzieci, które w zeszłym roku po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą. Zarówno dla dzieci, jak i rodziców Pierwsza Komunia to wielkie przeżycie, czy więc świętuje się jej rocznicę? Jeśli tak, to jaki prezent będzie odpowiedni na taką okazję?

Prezenty na rocznicę komunii spędzają sen z powiek rodzicom chrzestnym każdego dziecka, które zaczęło już edukację szkolną.

Oczywiście to święto religijne, przeżycia duchowe powinny stać na pierwszym miejscu. To osobiste spotkanie z Bogiem w czasie Pierwszej Komunii Świętej powinno być głównym celem dziecka. Jej rocznica to czas bliskości rodziny, czas wspomnień pierwszego sakramentu pokuty i towarzyszącym temu przeżyciu chwilom. Kościół poprzez celebrowanie rocznicy Komunii pragnie ugruntować doświadczenie jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego katolika.

Prezenty na rocznicę Komunii Świętej. Jakie prezenty dla chłopca i dziewczynki?

Nie wszędzie obchodzi się rocznicę Komunii Świętej, jednak niektórzy z tej okazji organizują specjalne przyjęcia i zapraszają na nie gości. Jeśli zostaliście zaproszeni na taką uroczystość, pewnie zastanawiacie się co wręczyć dziecku, które obchodzi rocznicę Komunii. Jeśli już zdecydujecie się na wręczenie jakiegoś upominku, pamiętajcie, że nie musi być on duży, wystarczy coś małego, skromnego. Oczywiście wciąż królują podarunki o tematyce religijnej - wisiorki, modlitewniki, krzyżyki, sprawdzą się najlepiej zarówno dla dziewczynki, jak i chłopaka.

W sieci można natknąć się na podobne problemy, internauci pytają jakie prezenty powinni kupić swojemu chrześniakowi lub chrześnicy. Jednak na forum zdania są zdecydowanie podzielone, jedni doradzają, inni dziwią się i krytykują, że to niepotrzebne wydawanie pieniędzy, bo rocznica Pierwszej Komunii Świętej powinna być przeżyciem duchowym, a nie świecką imprezą.

- Ja bym pieniędzy nie dawała. To, że rodzice robią z tych dwóch okazji obiad to ich sprawa, nie czułabym się zobowiązana, żeby oddawać koszty przyjęcia. A dzieci chyba bardziej doceniają, że się było, rozmawiało z nimi i poświęcało im uwagę - pisze jedna z komentujących.

- Ja padłam, jak usłyszałam, że teraz najbardziej trendy jest w prezencie na komunie dać quada... Ja jestem z pokolenia, gdzie od kuzyna dostałam bukiet konwalii uzbieranych samodzielnie - do dziś to pamiętam - pisze kolejna.

- Skąd przekonanie, że rocznica Komunii wymaga prezentu? Do głowy by mi nie przyszło, żeby cokolwiek kupować na tę okoliczność. Ale jeśli nalegasz - kupiłabym na przykład jakąś książkę o Janie Pawle II - czytamy w następnym komentarzu.

Głosy krytyki spowodowane są przede wszystkim faktem, iż nie ma tradycji obchodzenia rocznicy Komunii Świętej. Jeśli zaczęlibyśmy obchodzić pierwszą rocznicę, dlaczego nie drugą, trzecią i kolejną?

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Zamachy terrorystyczne. Na świecie robi się coraz bardziej niebezpiecznie
  2. Okoliczności śmierci Jana Pawła II do dziś wzbudzają kontrowersje. Jaka jest prawda?
  3. Ewa Minge bez peruki. Jak dawniej wyglądała słynna projektantka?
  4. Kim jest córka Pablo Escobara? Nigdzie nie ma o niej nawet wzmianki
  5. Wzruszający dramat Chce się żyć, ukazuje walkę o prawo do normalnego życia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News