Prezenty na Komunię ręcznie robione dla dzieci
pixabay.com/Gracielasosa
Jan Odyniec - 2 Kwietnia 2019

Ręcznie robiony prezent na Komunię? Sprawdź najlepsze pomysły

Prezenty na Komunię ręcznie robione? Chociaż brzmi to zaskakująco, także w taki sposób można obdarować dzieci komunijne z naszych rodzin i spośród naszych bliskich. Czy jednak najmłodsi to docenią? W dobie drogich prezentów w postaci elektroniki wiele spośród dzieci komunijnych może nie cieszyć się z otrzymanego prezentu, w który wszakże włożono tyle serca i pracy.

Prezenty na Komunię ręcznie robione? Brzmi to naprawdę zaskakująco. W dzisiejszych czasach, kiedy większość dzieci otrzymuje drogie laptopy, tablety czy nawet quady - ręcznie wykonany upominek wydaje się absurdem. A jednak ręcznie zrobione prezenty komunijne mogą w szczególny sposób pokazywać serce, które wkładamy nie tylko w wykonanie upominku, ale także w rozwój duchowy dziecka.

Prezenty na Komunię ręcznie robione

Co można podarować dzieciom, które już niedługo przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej? Oczywiście pierwsza myśl, która pojawia się w naszych głowach, to prezenty symboliczne. Wiele osób daje najmłodszym medaliki, krzyżyki czy ikony. Jednak czy którykolwiek z tych prezentów możemy faktycznie wykonać ręcznie?

Tego typu upominki wymagają niemałego talentu, jeśli jednak ktoś potrafi malować lub jest jubilerem - może swoim bliskim dzieciom komunijnym podarować faktycznie prezent z prawdziwego zdarzenia, a równocześnie wykonać go ręcznie. Jeśli jednak nie jesteśmy tak uzdolnieni - liczba pomysłów na ręcznie robiony prezent staje się ograniczona. Cóż zatem można podarować na I Komunię dzieciom, co wykonamy w domu niewielkim nakładem sił?

Mądre prezenty na pierwszą Komunię Świętą

Dobrym pomysłem wydaje się przygotowanie własnoręczne książki czy komiksu, które możemy - korzystając z internetowych tutoriali - zrobić w domu. Takie dzieła mogą zawierać przypowieści biblijne, sentencje świętych czy mędrców. Można zrobić najmłodszym "przewodnik przez życie", w którym zawrzemy wszystkie mądrości, które nas samych przez życie prowadzą.

Jeśli chcemy, aby ręcznie robiony prezent był dodatkiem do czegoś, co i tak kupujemy, może warto zastanowić się nad choćby ładnie wykaligrafowaną dedykacją w ręcznie zrobionej kartce. Ręcznie robione mogą wreszcie być prezenty, które i tak kupimy. Nie my je wykonamy, jednak nie będą produkowane w fabryce, a przez specjalistów, którzy potrafią tworzyć własnymi palcami prawdziwe arcydzieła.

Prezenty na Komunię od rodziców

Dzieci oczekują prezentów nie tylko od chrzestnych czy dalszej rodziny i znajomych. Prezent mogą im podarować także rodzice. Cóż jednak rodzice mogą dać dziecku pierwszokomunijnemu lepszego, niż najlepsze wychowanie w wierze? Wydaje się, że rodzice wokół uroczystości Pierwszej Komunii Świętej i tak robią bardzo wiele i już samo to jest wspaniałym prezentem.

Czy jest coś jeszcze? Rodzice mogą wspólnie ze swoim dzieckiem usiąść przed Komunią i pomóc mu ręcznie zrobić zaproszenia na uroczystość. To nie tylko wspaniały prezent dla dziecka, które nie będzie musiało borykać się z tym samo, ale dla całej rodziny. Dzięki takiej wspólnej pracy rodzina się do siebie zbliża, wycisza i uspokaja. Jest to szczególnie cenne w okresie wzmożonych przygotowań do uroczystości.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Prezenty na rocznicę Komunii. Co można wręczyć z tej okazji?
  2. Prezenty na Komunię dla chłopca. Co kupić w prezencie komunijnym?
  3. Jan Paweł II: w górach, na kajakach. Jaki był młody Karol Wojtyła?
  4. Testament Jana Pawła II. Od kiedy papież go pisał?
  5. Autyzm - objawy. Co warto wiedzieć o tym zaburzeniu?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News