premier ogłosił nowe wytyczne
Marek BAZAK/East News
Patryk Przybyłowski - 5 Lutego 2021

Z ostatniej chwili: Premier Morawiecki przedstawił zmiany w obostrzeniach

Już od kilku dni z różnych źródeł dochodziły informacje o planowanych zmianach w obostrzeniach w naszym kraju. Premier Morawiecki właśnie przedstawił szczegóły dot. zmian w rozporządzeniach epidemicznych. Premierowi towarzyszyli ministrowie: Adam Niedzielski, Jarosław Gowin i Piotr Gliński.

Od kilkunastu dni na terenie naszego kraju dochodzi do poluzowania kolejnych obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną. Przypominamy, że pierwszym przełomowym ruchem było przywrócenie nauki w szkołach dla uczniów klas 1-3.

W następnej kolejności doszło do poluzowania restrykcji powiązanych bezpośrednio z gospodarką. Od początku tego tygodnia działalność mogły wznowić sklepy w galeriach handlowych. Zniknęły również budzące wiele wątpliwości godziny dla seniorów.

Premier wprowadza zmiany w obostrzeniach

Większych zmian trudno szukać w rozrywce. Oczywiście nie można pominąć faktu, że można zwiedzać już muzea i galerie sztuki, ale nie da się ukryć, że większość Polaków czeka raczej na otwarcie kin i przywrócenia funkcjonowania klubów.

Mateusz Morawiecki podjął decyzję. Chodzi o dofinansowanie polskiej onkologiiMateusz Morawiecki podjął decyzję. Chodzi o dofinansowanie polskiej onkologiiCzytaj dalej

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Morawiecki zdecydował się przekazać informacje dotyczące kolejnych modyfikacji istniejących już przepisów. Warto nadmienić, że szef rządu pojawił się w towarzystwie ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz wicepremierów Piotra Glińskiego i Jarosława Gowina.

Podczas konferencji prasowej Mateusz Morawiecki ogłosił następujące zmiany od 12 lutego:

  • otwarcie hoteli i noclegów do 50% obłożenia miejsc noclegowych
  • otwarcie kin, teatrów, filharmonii i oper do 50% obłożenia miejsc
  • dopuszczalna aktywność sportowa na terenach otwartych (otwarcie m.in. stoków narciarskich) i basenach zamkniętych

Premier podkreślił, że wszelkie zmiany będą kontrolowane w segmentach dwutygodniowych. Każde kolejne zmiany będą zależały od sytuacji epidemicznej następującej w takim okresie od wprowadzenia zmian.

Niestety szef rządu przyznał, że na ten moment nie ma powrotu do normalnej działalności lokali gastronomicznych. Oznacza to, że ciągle będą mogły świadczyć jedynie usługo w formie "na wynos".

Minister zdrowia potwierdził, że w przypadku eskalacji sytuacji epidemicznej w Polsce po 12 lutego będzie rekomendował "krok wstecz". Oznacza to nie mniej nie więcej, niż możliwość cofnięcia dzisiejszych decyzji premiera.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News