Policja znalazła cialo
Komenda Miejska Policji w Olsztynie
Artur Łokietek - 2 Lutego 2021

Policja przekazała informacje. Znaleziono ciało 21-latka, który zaginął w Olsztynie

Tragicznymi informacjami podzieliła się olsztyńska policja. Znaleziono ciało poszukiwanego od ponad dwóch tygodni studenta. 21-letni Witold wyszedł z domu 17 stycznia i przez cały czas nie kontaktował się z nikim bliskim.

Ponad dwa tygodnie temu informowano o zaginięciu 21-letniego Witolda z Olsztyna, policja wraz z płetwonurkami i strażakami robiła wszystko, aby go odnaleźć. Student wyszedł 17 stycznia z domu przy ulicy Mazowieckiej. Następnie widziano go w okolicach ulicy Popiełuszki. Zdawało się, że młody mężczyzna zmierza w kierunku osiedla Brzeziny. Jednak później nikt nie dostał od niego żadnego sygnału.

Rodzina studenta zgłosiła zaginięcie. Na samym początku do poszukiwań włączyła się policja. Później postanowiono do zadania oddelegować nawet 80 żołnierzy z wojsk obrony terytorialnej, następnie włączyli się strażacy z ochotniczej straży pożarnej w Gutkowie. Grupa Specjalna Płetwonurków RP dołączyła po blisko dziesięciu dniach poszukiwań.

Przy szukaniu jakichkolwiek oznak Witolda wykorzystano najnowsze zdobycze technologii. Wojskowi użyli quadów, później postanowiono wykorzystać drony z kamerami. Przez długi czas nie było jednak żadnego śladu 21-latka. Do akcji włączono także psa tropiącego z hodowli psów rasowych „FCI Canum Amicus”.

Gdy Komenda Miejska Policji w Olsztynie poprosiła o pomoc Płetwonurków RP, było wiadomo, że ich obecność nie wróży niczego dobrego. Skupili się oni na przeszukiwaniu dna rzeki i terenów na południu od Olsztyna.

Youtuber z kolegą upchali w puszki WOŚP 20 tys. zł. „Jaja sobie robicie”, wszystko się nagrałoYoutuber z kolegą upchali w puszki WOŚP 20 tys. zł. „Jaja sobie robicie”, wszystko się nagrałoCzytaj dalej

Tragiczna wiadomość. Znaleziono ciało studenta

Po ponad dwóch tygodniach poszukiwań odnaleziono ciało studenta. Miało to miejsce we wtorek (02.02.2021) o godzinie 9:30. O zakończeniu akcji poinformowali żołnierze WOT wraz z Grupą Specjalną Płetwonurków RP.

- Nie tak jak byśmy tego chcieli, zakończyły się poszukiwania zaginionego 21-latka. Ciało mężczyzny zostało odnalezione w trudno dostępnym bagiennym terenie, ok. 6 km od miejsca, gdzie widziany był po raz ostatni – napisano na profilu Policji Olsztyn na Twitterze.

Jak donosi Radio Olsztyn, na ciało natrafił zespół złożony z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP, 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz policjantów z komendy miejskiej w Olsztynie. Polsat News poinformował, że zwłoki ujawniono w zamarzniętym bagnie.

Szef Płetwonurków informuje, że w akcji brało udział blisko 30 osób. - Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Ciało zostanie zabezpieczone do prosektorium. Policjanci wykonują czynności pod nadzorem prokuratora, które mają na celu wyjaśnić okoliczności śmierci młodego mężczyzny – poinformował Andrzej Jurkun, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie cytowany przez olsztyn.com.pl.

Teraz policja skupi się na wyjaśnieniu okoliczności śmierci 21-latka. Olsztyńscy policjanci dziękują za pomoc i zaangażowanie w poszukiwaniach zaginionego studenta.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: o2, YouTube

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News