Zapalona świeczka
Unsplash
Artur Łokietek - 1 Lutego 2021

Piotr Szumlewicz w zaledwie trzy dni stracił oboje rodziców

Potworna tragedia spotkała polskiego dziennikarza. Piotr Szumlewicz w zaledwie trzy dni stracił oboje rodziców. Za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych wyjaśnił okoliczności tragedii.

Piotr Szumlewicz jest powszechnie kojarzonym polskim dziennikarzem, publicystą, działaczem związkowym oraz redaktorem naczelnym Magazynu Dialogu Społecznego "Fakty". Niedawno dosięgła go straszliwa tragedia.

Znany dziennikarz od kilku dni pogrążony jest w żałobie. Najpierw stracił swoją mamę, która zmarła na koronawirusa, niedługo później odszedł jego ojciec. Dziennikarz w piątek 29 stycznia poinformował za pośrednictwem swoich social mediów o stracie swojej mamy, Olgi.

- Moja wspaniała, kochana mama, moja przyjaciółka, Olga Szumlewicz nie żyje. Zabił ją koronawirus. Jestem potwornie smutny – napisał w internecie dziennikarz.

Wkrótce okazało się jednak, że los zgotował Szumlewiczowi o wiele większą tragedię. W parę dni po śmierci mamy, dziennikarzowi zmarł też jego tata, Wiktor Szumlewicz.

- Mój kochany tata, Wiktor Szumlewicz nie żyje. Dwa dni po śmierci mamy stanęło mu serce. W trzy dni straciłem rodziców – napisał na Twitterze pogrążony w żałobie redaktor.

Jest oświadczenie parafii ws. księdza, który przegonił wolontariuszy WOŚPJest oświadczenie parafii ws. księdza, który przegonił wolontariuszy WOŚPCzytaj dalej

Piotr Szumlewicz w żałobie

Piotr Szumlewicz, dzieląc się za pośrednictwem Twittera smutnymi wiadomościami, wywołał nie tylko falę współczucia, ale i hejtu. Dziennikarz bowiem nie kryje swoich lewicowych poglądów (sam zresztą wydał swego czasu „Niezbędnik ateisty”). Znaleźli się również internauci, którzy wspierają dziennikarza w trudnych chwilach.

- Nawet nie potrafię sobie wyobrazić, co Pan czuję. Najszczersze kondolencje, wyrazu współczucia i wsparcia czytamy w komentarzach pod niedawnym wpisem Szumlewicza. Na szczęście podobnych komentarzy jest znacznie więcej. Organizacja Związkowa Alternatywa, której przewodzi Szumlewicz, również upamiętniła w swoim wpisie rodziców dziennikarza.

- Koronawirus sieje spustoszenie i pozbawia nas bliskich. Rodzice naszego przewodniczącego, Olga i Wiktor Szumlewicz nie żyją. Zmarli w ciągu ostatnich trzech dni. Olga była naszą aktywną działaczką, Wiktor nam kibicował. Obydwoje wspierali ludzi pracy. Pomyślcie o nich ciepło – napisano na Twitterze.

Piotr Szumlewicz skończył socjologię i filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Szybko dał się poznać po swoich lewicowych poglądach. Był redaktorem kwartalnika „Bez Dogmatu” i portalu lewica.pl, później pisał między innymi dla „Przeglądu”, „Gazety Wyborczej” czy „Dzienniku Trybuna”.

Od stycznia 2021 w serwisie YouTube na kanale Reset Obywatelski prowadzi audycję dotyczącą stosunków pracy. Wcześniej, w internetowej rozgłośni „Halo.Radio” również tworzył podobną audycję.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News