Pierwszy dzień wiosny w szkole
pixabay.com/tolmacho
Wiadomości Pikio - 19 Marca 2019

Pomysły na pierwszy dzień wiosny - czy spędza się go w szkole?

Pierwszy dzień wiosny w szkole lub przedszkolu to radosny dzień bez nauki. Jak więc spędzają go przedszkolaki i najmłodsi uczniowie, którzy są za młodzi, by świętować Dzień Wagarowicza?

Pierwszy dzień wiosny w szkole podstawowej, przedszkolu

Pierwszy dzień wiosny w szkole, uściślając - w większości szkół - obchodzony jest bardzo uroczyście. Często ten dzień jest dla uczniów okazją do wagarów, jednak w przedszkolach i klasach wczesnoszkolnych dzieci są zdecydowanie za małe, żeby na własną rękę opuszczać placówki oświatowe.

Nauczyciele i pracownicy szkół organizują uroczyste apele i zabawy, aby pokazać uczniom, że można to święto spędzić równie przyjemnie, ale jednak w szkole. Dzieci i młodzież bawią się wspólnie z wychowawcami. Inscenizacje, teleturnieje i konkursy, wycieczki do zoo, ogniska, czy pikniki, to wszystko, czego mogą spodziewać się w pierwszym dniu wiosny.

Wspólne spędzanie czasu to doskonała forma integracji społeczności klasowej i szkolnej, kiedy 21 marca jest już na tyle ciepło, że można wyjść całą klasą lub szkołą do parku, na wycieczkę. To również niepowtarzalna okazja, aby w prosty sposób zawrzeć nowe przyjaźnie i kontakty, a także poprzez zabawę uzyskać nagrodę w wybranych konkurencjach.

Pierwszy dzień wiosny - scenariusz na wesoło

Pierwszy dzień wiosny jest idealnym pretekstem do tego, żeby się pośmiać i miło spędzić czas w szkole. Jak zorganizować obchody tego święta w szkole, żeby były ciekawszą alternatywą dla wagarów?

Można zorganizować paradę przebierańców, uczniowie przebierają się w zwariowane kostiumy, zakładają peruki i maski. Najlepiej, kiedy taka impreza ma jakiś motyw przewodni, na przykład motyw zwierzęcy lub motyw superbohaterów, lub też postaci z ulubionych bajek i filmów. Gdzie wszyscy muszą mieć skompletowany strój, nauczyciele również. Wyobraźcie sobie panią od matematyki lub pana od historii w stroju jednorożca.

Kolejnym pomysłem na ciekawe spędzenie tego dnia jest topienie razem Marzanny, którą najpierw samodzielnie przygotowują uczniowie. To jednocześnie dobra zabawa i podtrzymanie tradycji, która powoli zanika, a którą warto pielęgnować, jako spuściznę kulturową.

Dzień Wiosny powinien kojarzyć się nie tylko z Dniem Wagarowicza i dobrowolnym wyborem zrobienia sobie wolnego od szkoły, ale jest to także dzień, w którym w wielu szkołach dzieje się coś wyjątkowego, czego nie ma na co dzień, a w czym warto, jest wziąć udział. Takie przedsięwzięcia, to nie tylko możliwość innego, kreatywnego spędzenia Dnia Wiosny w odmienny sposób, ale także okazja do zintegrowania się z klasą i znajomymi w szkole.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Jakie kwiaty sadzić na wiosnę? Pierwsze prace w ogrodzie już się zaczynają
  2. Pierwszy dzień wiosny - czego życzyć najbliższym w tym dniu?
  3. Kiedy zmiana czasu na letni? Czy ostatni raz przestawiamy zegarki?
  4. Jak poradzić sobie z wiosennymi alergiami? Przedstawiamy kalendarz alergika
  5. Kiedy jest Dzień Wagarowicza 2019? Czy w tym dniu trzeba iść do szkoły?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News