Paulina Holtz Klan
instagram.com/paulina_holtz
Wiadomości Pikio - 13 Marca 2019

Kim jest gwiazda Klanu, Paulina Holtz? Czy aktorka ma męża?

Paulina Holtz - kim jest aktorka, którą wielu kojarzy z postacią Agnieszki Lubicz w serialu Klan, który od 1997 roku wzbudza sympatię i zainteresowanie widzów TVP? Jak potoczyła się jej życie, czy jej kariera nabrała tempa po tej roli? Ma męża, dzieci?

Paulina Holtz urodziła się 23 lutego 1977 roku w Warszawie. Jest córką filmowca Witolda Holtza i aktorki Joanny Żółkowskiej, która również pojawia się w obsadzie Klanu jako Anna Surmacz-Koziełło.

Już od czasów młodości związana była z aktorstwem, w wieku sześciu lat wzięła udział w przedstawieniu "Małżeństwo Marii P." w Teatrze Telewizji. W latach młodzieńczych chciała zostać reżyserem, jednak nie udało jej się dostać do szkoły filmowej, zdecydowała się wówczas na dziennikarstwo, etnologię i antropologię.

- Rodzice traktowali mnie jak osobny byt i nie wymagali realizowania ich niespełnionych pragnień. Nie wyobrażam sobie, aby rodzic mógł bezwzględnie decydować o przyszłości dziecka, nie biorąc jego potrzeb pod uwagę. Ja też mam takie podejście do swoich córek - mówiła w jednym z wywiadów.

Paulina Holtz - aktorka

W 1997 roku wzięła udział w castingu do serialu Klan, który wygrała. Wciela się w nim w postać Agnieszki Lubicz, córki Krystyny (Agnieszka Kotulanka) i Pawła (Tomasza Stockingera). To właśnie ta rola przyniosła jej największą popularność i sympatię tysięcy widzów telenoweli TVP.

Na dużym ekranie zadebiutowała rolą zakonnicy w dramacie psychologicznym Na koniec świata. Później pojawiła się w kilku produkcjach filmowych, choć nie były to duże role, zagrała między innymi w Jak to się robi z dziewczynami, Taxi, Ryś, Ile waży koń trojański, O mnie się nie martw. A ostatnio pojawiła się w serialu Ucho prezesa, gdzie wcieliła się w Joannę, dziewczynę Ryszarda z Nowoczesnej.

W 2002 roku związała się z Teatrem Powszechnym w Warszawie, gdzie na co dzień gra. W 2003 roku otrzymała nagrodę Feliks Warszawski w kategorii najlepszego aktora, który pracuje nie dłużej niż pięć lat od uzyskania absolutorium za rolę Jenny w spektaklu Kształt rzeczy.

Paulina Holtz: dzieci i Michał Nowakowski, mąż?

W życiu prywatnym związana jest z operatorem filmowym Michałem Nowakowskim, podobnie jak jej znana mama nie jest zwolenniczką ślubów, dlatego od lat żyje w nieformalnym związku. Z partnerem ma dwie córki, z którymi aktorka pojawiła się na okładce magazynu Aktywna Mama. Paulina Holtz mieszka w bloku w centrum Warszawy. Ładnie urządzonym wnętrzem chwali się na swoim koncie na Instagramie.

- Kiedy zaczęłam mieszkać sama i urządziłam pierwszą Wigilię w swoim domu, to zebrałam przy wigilijnym stole wszystkich, których się dało. Mieliśmy okazję, by wreszcie lepiej się poznać. Takie spotkania to teraz nasza rodzinna tradycja - przyznała aktorka.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Pamiętacie Tomka ze Złotopolskich? Wiemy czym się dzisiaj zajmuje Piotr Szwedes
  2. Kim jest Paweł z Warsaw Shore? Jak ma na nazwisko on i Ewelina?
  3. Co studiowała Marcysia ze Złotopolskich? Legendarny serial TVP nadal wzrusza
  4. Jakie kwiaty sadzić na wiosnę? Pierwsze prace w ogrodzie już się zaczynają
  5. Wstrząsająca przemiana Magdy Gessler. Jak wygląda w prostych włosach?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News