Proboszcz ma koronawirusa
unsplash.com the_zaya CC0
Klaudia Bochenek - 25 Marca 2021

Parafia nagminnie przekraczała limit wiernych w kościele. Teraz proszą o modlitwę za proboszcza, jest zakażony

Jak nieoficjalnie dowiedzieli się dziennikarze Onetu od jednego z wikarych, proboszcz z parafii św. Świętej Trójcy w Czudcu jest zakażony koronawirusem. Wcześniej jeden z wiernych kilkukrotnie wzywał służby z powodu niedopilnowania limitu osób w kościele. Mieszkańcy mu grozili, a kuria wzywała do wyjaśnień.

O sprawie pisaliśmy już na początku marca. Wtedy to media obiegło pismo z kurii, które otrzymał jeden z parafian. Był zmuszony wezwać odpowiednie służby, ponieważ tak duże nagromadzenie wiernych w zamkniętej przestrzeni mogło przynieść tylko kłopoty. Mężczyzna rozmawiał nawet z proboszczem, ale nie podjął żadnych działań.

Nieoficjalnie: proboszcz zakażony jest koronawirusem, prosi się o modlitwę za duchownego

Parafianin przez swoją upartość poniósł konsekwencje - podczas mszy jeden z wiernych groził mu pobiciem, mieszkańcy byli wrogo nastawieni, a duchowni nawet doszli do wniosku, że ten zmierza tylko w jednym celu: do zamknięcia kościoła. Interwencje policji kończyły się jedynie upomnieniami. Jednak jak podaje Onet, są prowadzone postępowania ws. naruszenia obostrzeń.

Dziennikarze Onetu żywo zainteresowali się sprawą i kolejne, dość porażające fakty ujrzały światło dzienne. Jak podawały lokalne media, w tym korso24.pl, ks. proboszcz Stanisław Grzyb jest chory na koronawirusa. Informację tę potwierdził wikary, ks. Tadeusz.

Dziennikarze dopytywali, czy proboszcz odprawiał w ostatnim czasie msze święte i czy aby na pewno poinformowano o fakcie zakażenia nie tylko sanepid, ale i wiernych. Wikary skwitował, że wszystko jest zgłoszone i nie należy się martwić.

Premier Morawiecki ogłosił nowe obostrzeniaPremier Morawiecki ogłosił nowe obostrzeniaCzytaj dalej

Ogłoszenia parafialne z 21 marca z parafii św. Świętej Trójcy w Czudcu czarno na białym informują o prośbie o modlitwy za księdza proboszcza. Nie napisano jednak, co dokładnie dolega duchownemu.

Dziennikarze Onetu dotarli jednak do kolejnych informacji. Według ich doniesień stan proboszcza ma być poważny. Jednak co zadziwiające, na stronie parafii nie ma informacji o chorym księdzu. Ostatnie opublikowane wpisy dotyczą planu rekolekcji oraz zmian w przyjmowaniu zainteresowanych w poradni rodzinnej.

Zazwyczaj zarówno parafia jak i sanepid zamieszcza notę informacyjną dla mieszkańców i parafian oraz podaje dokładne daty i godziny ostatnich odprawionych nabożeństw przez zakażonych duchownych. Niestety, takiego wpisu zwyczajnie nie ma.

Przypomnijmy, że wszyscy wierni oraz duchowni powinni mieć na uwadze ogłoszone dziś kolejne zmiany dotyczące zmian w ilości osób w kościołach. W budynku może przebywać jedna osoba na 20 m kw.

Świątynie ostatecznie nie zostają zamknięte - niektórzy duchowni jednak apelują o zwiększenie ilości mszy tak, aby każdy chętny mógł wziąć udział w nabożeństwie. Obowiązuje rygor sanitarny - dezynfekcja rąk, maseczka na twarzy oraz zachowanie 1,5 m odstępu od innych obecnych w kościele.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Onet, korso24.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News