Odwróceni - obsada. Aktorzy serialu
instagram.com/odwroceni.ojcowie_i_corki
Wiadomości Pikio - 27 Marca 2019

Odwróceni - obsada. Kto zagrał w serialu o polskiej mafii?

Odwróceni - obsada polskiego serialu gangsterskiego. Kto w nim zagrał? Choć od lat polskiego seriale kojarzą nam się przede wszystkim z Barwami Szczęścia, czy M jak Miłość, w ostatnim czasie pojawiło się kilka seriali, na które warto zwrócić uwagę. Jednym z nich jest właśnie serial Odwróceni. To pierwsza tego typu produkcja, która opowiada o życiu członków polskiej grupy przestępczej.

Odwróceni - obsada serialu kryminalnego to najlepsi polscy aktorzy. Kto zasila to grono w drugim sezonie produkcji TVN Ojcowie i córki, którego emisja rozpoczęła się pod koniec lutego 2019 roku?

Serial w dużym stopniu wzorowany jest na prawdziwych postaciach i wydarzeniach, które są z nimi związane. Akcja toczy się trzy lata przed akcją filmu Świadek koronny. Wszystko rozgrywa się w Warszawie, która staje swoistym polem bitwy, gdzie ścierają się policjanci i gangsterzy. Obie grupy starają się wywalczyć hegemonię w stolicy.

Głównymi bohaterami Odwróconych są: Paweł Sikora, policjant z CBŚ z kilkunastoletnim stażem oraz Jan Blachowski Blacha, gangster z najmocniejszej grupy przestępczej w Polsce. Serial to przede wszystkim skomplikowana gra pomiędzy mężczyznami, którzy chcą przeciągnąć drugiego na swoją stronę. Ci mają rodziny i są rozdarci pomiędzy pracą a dbaniem o swoich bliskich. Mężczyźni zrobią wszystko, aby ich chronić. Mają żelazne zasady, których wydaje się, nigdy nie złamią.

Odwróceni. Ojcowie i córki - obsada. Którzy aktorzy wcielają się w główne postacie?

Drugi sezon serialu zatytułowany jest Odwróceni. Ojcowie i córki, akcja serialu rozgrywa się kilkanaście lat później, kiedy główni bohaterowie nie utrzymują już ze sobą kontaktu. Pruszkowscy gangsterzy są na wolności, wcześniej odsiedzieli swoje wyroki, natomiast komisarz Paweł Sikora przeszedł na emeryturę. Odwrócony przez Sikorę gangster Blacha został biznesmenem i celebrytą.

Jan Blachowski - Robert Więckiewicz

Blacha to jedyny na świecie świadek koronny-celebryta. Współautor bestsellerowych książek o tematyce mafijnej, które znane są każdemu Polakowi. Przez lata uodpornił się na ataki medialne na jego, jego rodzinę i wątpliwą działalność. Gangster ma kilka słabych punktów, jednym z nich jest ukochana córka. Kolejny to tajemnica jego i policjanta, skrywana przez lata.

Robert Więckiewicz to polski aktor filmowy oraz teatralny, z uwagi na swój charakterystyczny wygląd przeważnie możemy go spotkać w rolach czarnego charakterów. Brał udział w największych polskich produkcjach, u Agnieszki Holland czy chociażby w biografii Lecha Wałęsy.

Paweł Sikora - Artur Żmijewski

Sikora jest ojcem Lidki i oddany dziadkiem jej córki. Jest emerytowanym policjantem. Obecnie pracuje jako konsultant w jednej z firm konwojenckich. Wiedzie spokojne życie, które kończy się, gdy świadek koronny, którego stworzył, zostaje oskarżony o morderstwo.

Artur Żmijewski po raz pierwszy na dużym ekranie pojawił się już w latach 80. w filmie Dzień czwarty. Jest zaliczany do grona najlepszych odtwórców ról dramatycznych i jest w tej grupie zdecydowanym liderem. Często spotyka się we wspólnych produkcjach z Małgorzatą Foremniak.

Mira Blachowska - Małgorzata Foremniak

Była żona Blachy. Związana z nowym partnerem, który jest zupełnym przeciwieństwem Blachy. Mimo rozwody, były mąż wciąż nie daje jej spokoju.

Polska aktorka, dużą popularność przyniosła jej rola anestezjolog Zofii Stankiewicz-Burskiej w serialu TVP Na dobre i na złe. Grała w wielu polskich filmach, między innymi w Starej baśni. Kiedy słońce było bogiem oraz serialach, jurorka w show Mam talent!.

Lidia Grześkowiak - Joanna Bałasz

Córka Sikory poszła w ślady ojca i została podkomisarzem policji. Trafia jej się wielka sprawa. Młoda policjantka musi udowodnić swoje kompetencje i odnaleźć się w świecie swojego ojca.

Joanna Bałasz w 2018 roku ukończyła Wydział Aktorski Akademii Teatralnej w Warszawie, karierę aktorską zaczęła w 2015 roku, wzięła udział w Planie B, Wojennych dziewczynach i Miłość jest wszystkim.

Katarzyna Wesołowska - Eliza Rycembel

Córka Blachy, właśnie skończyła z wyróżnieniem prawo. Ma w sobie siłę swojego ojca. Zakochuje się w chłopaku, który okaże się kopią gangstera, czego od początku pragnęła uniknąć. Jest inteligentna, ale też bardzo niepokorna, co przysparza jej ciągłych problemów.

Mimo młodego wieku zagrała w jednych z najlepszych polskich produkcji. Grała między innymi w Belfrze, Carte Blanche, czy Niewinnych. Aktorka została nagrodzona za pierwszoplanową kreację żeńską za film Obietnica.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Kto występował w serialu BrzydUla? Jak dziś wyglądają aktorzy?
  2. Pamiętacie serial Cudowne lata? Tak dzisiaj wyglądają jego aktorzy
  3. Co to znaczy xD? Popularny wśród internautów symbol przyprawia o ból głowy
  4. Artur z M jak miłość. Kim jest i co łączy go z Marysią?
  5. Ile zarabiają aktorzy Hollywood? Najbardziej znani śpią na pieniądzach

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News