Niania - obsada serialu
Screenshot/serial Niania
Wiadomości Pikio - 18 Marca 2019

Niania - obsada po latach. Jak dziś wyglądają aktorzy serialu?

Niania - obsada najpopularniejszego komediowego serialu na początku lat dwutysięcznych. Zbierał on przed telewizorami tysiące widzów, a bohaterzy bawili fanów do łez. Pierwowzorem polskiej edycji był sitcom The Nanny, a postać grana przez Agnieszkę Dygant była niemal identyczna jak amerykański pierwowzór. Jak zmienili się aktorzy serialu przez lata?

Niania - obsada serialu to najwybitniejsi aktorzy, którzy do dziś grają w najlepszych polskich produkcjach. Serial TVN przedstawiał losy trzydziestoletniej Franciszki Maj (Agnieszka Dygant), która po utracie pracy w salonie sukien ślubnych i zerwaniu z narzeczonym, szuka pracy. Zatrudnia się jako akwizytorka kosmetyków marki Cienie Orientu, i oferuje towar w domu rodziny Skalskich, gdzie akurat trwają poszukiwania opiekunki dla dzieci pana Skalskiego (Tomasz Kot), bogatego producenta telewizyjnego: Zuzi (Emilia Stachurska), Adasia (Roger Karwiński) i Małgosi (Maria Maciejowska).

I zaczynają się ich perypetie. Rodzinie towarzyszy kamerdyner (Adam Ferency) oraz współpracownica Maksymiliana - Karolina Łapińska (Tamara Arciuch). Oprócz głównych bohaterów przez lata w serialu przewijają się różne osobistości, między innymi: Kinga Rusin, Agnieszka Chylińska, czy Michał Wiśniewski i wiele innych gwiazd, które w serialu wcielają się w przeróżne postacie.

Serial Niania: obsada po latach - aktorzy

Jak zmieniły się aktorzy, którzy wcielali się w głównych bohaterów serialu Niania?

Franciszka Maj - Agnieszka Dygant

Czyli serialowa Niania Frania, która ubiegała się o względy swojego pracodawcy. Frania nie wydaje się idealną kandydatką na nianię, ale pan Skalski nie ma innego wyjścia i zatrudnia pannę Maj. Dzieci szybko ją polubiły, a sam Skalski staje się obiektem westchnień Franciszki.

Uznawana polska aktorka, która znana jest szerszej publiczności z ról w serialach telewizyjnych, takich jak: Na dobre i na złe, gdzie wcielała się w Mariolę, czy Prawo Agaty, jako tytułowa postać. Od kilku lat zasila obsadę filmów Patryka Vegi w Kobietach mafii, czy Botoksie.

Pikio.pl portal rozrywkowo informacyjny

Maksymilian Skalski - Tomasz Kot

Pan Maksymilian Skalski, producent filmowy, bogaty czterdziestoletni wdowiec z trójką dzieci. Po śmierci serialowej żony stał się pracoholikiem. Jego uczucie do Frani rozwijało się powoli, chociaż bohater nie chciał się do tego przyznać i za wszelką cenę starał się to ukryć. W jednym z odcinków Maksymilian wyznaje Frani miłość w samolocie, ponieważ sądzi, że zginą. Jednak odwołuje to w odcinku kolejnym. Finalnie para się żeni.

Tomasz Kot to wybitny aktor, który w tym roku pojawił się na rozdaniu Oscarów, ponieważ film Zimna wojna, w którym grał, został nominowany w kilku kategoriach. Zagrał w popularnych polskich produkcjach: Pokot, Disco Polo, Bogowie.

Pikio.pl portal rozrywkowo informacyjny

Karolina Łapińska - Tamara Arciuch

Współpracownica Maksa. Kobieta po trzydziestce, elegancka i z klasą, jednak sztywna, pretensjonalna i zarozumiała. Bardzo zabiegała o względy partnera biznesowego, jednak bez wzajemności. Bardzo nie lubiła dzieci. Przez lata gardziła kamerdynerem Konradem, z którym nieustannie się przekomarzała, ale rok po ślubie swojego szefa z Franią, wyszła za niego za mąż oraz zaszła z nim w ciążę.

Polska aktorka teatralna i telewizyjna, która zagrała między innymi w serialu M jak miłość, Druga szansa, czy filmie Och Karol 2. Prywatnie związana jest z Bartłomiejem Kasprzykowskim.

Pikio.pl portal rozrywkowo informacyjny

Konrad - Adam Ferency

Kamerdyner w domu Skalskiego. Niezwykle inteligentny i błyskotliwy, zawsze trafie umiał skomentować życie rodzinne w domu pracodawcy. Konrad, mimo że jest pracownikiem Maksa, często jest dla niego jak ojciec, przyjaciel, zawsze służy mu radą. Z początku on jedyny widzi, co się święci między nową nianią a Maksem Skalskim, podsuwając im delikatne aluzje. Szybko zaprzyjaźnia się z Franią. Natomiast z Karoliną jest w stanie ciągłej wojny, ale później uświadamia sobie, że nie może bez niej żyć.

Adam Ferency oprócz kariery w aktorstwie jest również reżyserem teatralnym, od lat związany jest z Teatrem Dramatycznym w Warszawie. Na swoim koncie ma wiele ról zarówno filmowych, jak i teatralnych oraz użyczeń głosu do bajek, to on podłożył głos lordowi Farquaadowi w Shreku.

Pikio.pl portal rozrywkowo informacyjny

Małgosia Skalska - Maria Maciejowska

Nastoletnia córka Skalskiego. Z początku nieśmiała i chorobliwie zakompleksiona, pod wpływem Frani zmieniła się w przebojową, radosną dziewczynę. Niepokojąco przypomina jej nianię, zaczęła chodzić na imprezy, umawiać się z chłopakami i podejmować pierwsze poważne decyzje, z którymi zawsze dzieliła się z Franią - najlepszą przyjaciółką i powierniczką. Wyszła za mąż za fotomodela Michała.

Znana głównie z serialu Niania, zagrała jednak również w serialu Na Wspólnej jako Małgosia. Wystąpiła również w kilku musicalach, a potem zniknęła z show-biznesu.

Pikio.pl portal rozrywkowo informacyjny

Adaś Skalski - Roger Karwiński

Syn Maksa, z którym po śmierci matki żadna niania nie mogła nawiązać kontaktu, aż do czasu kiedy zjawiła się panna Frania Maj. Zainteresował się dziewczynami, uwielbiał psocić i dokuczać siostrom i innym domownikom.

Od 2013 roku prowadzi kanał na YouTube, na którym prowadzi poradniki wideo do gier komputerowych oraz prowadzi internetowy program Z kamerą w internetach.

Pikio.pl portal rozrywkowo informacyjny

Zuzia Skalska - Emilia Stachurska

Córka Skalskiego, najmłodsza z trójki rodzeństwa. Po śmierci matki zaczęła chodzić na terapię, ponieważ była bardzo zamknięta w sobie. Dziewczynka stopniowo otwiera się z pomocą niani. Frania jest dla niej źródłem matczynego ciepła, którego Zuzi bardzo brakowało po stracie matki.

Od czasu zakończenia emisji Niani zagrała kilka epizodycznych ról, między innymi w Królewiczu Olch, Bokserze, w latach 2011-2012 wcielała się w postać Poli Baran z serialu Julia.

Pikio.pl portal rozrywkowo informacyjny

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Ewa Minge bez peruki. Jak dawniej wyglądała słynna projektantka?
  2. Ile wzrostu ma Aleksandra Żuraw? Jakie wymiary ma gwiazda Top Model?
  3. Gdzie mieszka Robert Lewandowski? Najlepszy polski piłkarz dzieli życie między Polskę a Niemcy
  4. Wstrząsająca przemiana Magdy Gessler. Jak wygląda w prostych włosach?
  5. Michał Wiśniewski: rozwód po raz czwarty. Rozpadło się kolejne małżeństwo artysty

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News