Mieczysław Hryniewicz
youtube.com/TVN Series
Wiadomości Pikio - 13 Marca 2019

Mieczysław Hryniewicz: życie prywatne. Gdzie mieszka aktor "Na Wspólnej"?

Mieczysław Hryniewicz - aktor grający w rolę Włodka Zięby w serialu TVN Na Wspólnej - ma na swoim koncie na wystąpienia w kultowych polskich produkcjach. Lista filmów, w których zagrał jest naprawdę długa. Jaki jest w życiu prywatnym?

Mieczysław Hryniewicz urodził się 31 sierpnia 1949 roku na Dolnym Śląsku. Jest aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym, znany i lubiany przede wszystkim dzięki roli Włodka z Na Wspólnej.

Mieczysław Hryniewicz aktor

Mieczysław Hryniewicz w 1973 roku ukończył studia na wydziale aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Zadebiutował w serialu Droga, a rok później zagrał w filmie Zapis zbrodni. Zasłynął dopiero po około 10 latach w serialu TVP Zmiennicy Stanisława Barei, gdzie zagrał główną rolę taksówkarza Jacka Żytkiewicza jeżdżącego po Warszawie, a jego zmiennikiem była młoda dziewczyna w przebraniu mężczyzny.

W latach 80. artysta zdecydował się wyjechać do Francji. Ponieważ wyrobił sobie opinię wielkiego podróżnika krążącego wraz z żoną między Warszawą, Poznaniem, Gorzowem i nawet Francją, często przygotowane specjalnie dla niego role przez reżyserów go omijają, gdyż twórcy filmów myślą, że jest on wtedy poza granicami kraju. Przez wiele lat musiał się imać różnych zawodów, bo ze sztuki nie dało się wyżyć. Użyczył swojego głosu bohaterom bajek na płytach dla dzieci, był malarzem, budowlańcem, konferansjerem, kierowcą dziesięciotonowej ciężarówki. Nigdy jednak się nie załamywał. Powrócił do telewizji, a dzięki serialowi TVN Na wspólnej jako Włodek Zięba, mąż Marii zyskał na popularności, ponownie.

- Mam nadzieję, że tylko trochę. Gdybym był safandułą jak on, żona by mnie z domu wyrzuciła - odpowiada zapytany o podobieństwo do serialowego bohatera.

Mieczysław Hryniewicz życie prywatne. Gdzie mieszka aktor?

Był dwukrotnie żonaty. Z pierwszego małżeństwo ma syna. W 2000 roku zawarł drugi związek z Ewą Strebejko, scenografką i malarką, z którą ma córkę.

- Moje pierwsze małżeństwo zakończyło się niepowodzeniem. Z tamtego związku mam syna Jakuba, który mieszka w Stanach Zjednoczonych. Na szczęście na miejscu jest Matylda i nasze wspaniałe wnuki, Zosia i Witek - czule opowiada o rodzinie.

Kilka lat temu wraz z żoną wybudował wymarzony dom, dziś jest ich dumą i ostoją. Kiedy chcą odpocząć, uciekają do swojej posiadłości nad polskim morzem. Ich posiadłość znajduje się w małej wiosce między Koszalinem a Kołobrzegiem, na co dzień mieszkają w Poznaniu. Zawsze towarzyszy im pies Koko, z którym codziennie przemierzają kilkanaście kilometrów brzegiem plaży i zbierają wyrzucone przez morze skarby.

- Z Poznania mamy 250 kilometrów. Tu jest morze i świeże powietrze. Poza tym piękna, pusta plaża i jest czysto. Nie ma tłumu turystów. Do Kołobrzegu, który jest uzdrowiskiem jest niedaleko - zachwyca się Hryniewicz.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Antyfake - najpopularniejszy portal fact-checkingowy. Najważniejsze informacje
  2. Pamiętacie Tomka ze Złotopolskich? Wiemy czym się dzisiaj zajmuje Piotr Szwedes
  3. Kim jest Paweł z Warsaw Shore? Jak ma na nazwisko on i Ewelina?
  4. Co studiowała Marcysia ze Złotopolskich? Legendarny serial TVP nadal wzrusza
  5. Marta Gabriel - Złotopolscy. Kim jest aktorka wcielająca się w kultową rolę?
  6. Kim jest gwiazda Klanu, Paulina Holtz? Czy aktorka ma męża?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News