Michał Wiśniewski: Bankructwo prawie zniszczyło mu karierę
Marcin Owczarek - 30 Grudnia 2018

Michał Wiśniewski: Bankructwo prawie zniszczyło mu karierę

Michał Wiśniewski bankructwo - wszystkie media się tym interesowały. Gwiazda Ich Troje spadła na samo dno i teraz próbuje się odbić. Jego kariera wisiała na włosku, ale piosenkarz nie dał się i cały czas walczy.

Michał Wiśniewski bankructwo - cała Polska żyła tymi doniesieniami. Na początku wiele osób nie mogło w to uwierzyć, gdyż nie było możliwe, aby tak wielki majątek stracić, ale jak się okazało to wszystko prawda i piosenkarz przyznał się do tego publicznie. Okazuje się jednak, że wcale nie jest z tego faktu niezadowolony.

Michał Wiśniewski majątek

Szybka kariera Michała Wiśniewskiego i Ich Troje przyniosła mu wielkie pieniądze. Dokładnie nie wiadomo, ile wynosił jego majątek w najlepszym okresie, ale szacuje się, że przed bankructwem było to 35 milionów złotych. Piosenkarz cały czas zarabiał niezłe pieniądze. Inwestował je i wciąż koncertował. To się jednak w końcu skończyło.

Michał Wiśniewski samochody

Wiśniewski jest także wielkim pasjonatem motoryzacji. Od lat uwielbia samochody i wraz z rozrostem jego sławy oraz majątku kupował nowsze i lepsze auta. Kolekcja jest naprawdę pokaźna i wiele z nich to perełki motoryzacji. W swoim życiu miał Fiata 126 P, BMW 730d (E38), Mercedesa S600L (W220), Peugeota 607, BMW 760Li, Mercedesa S500, Volkswagena Transportera, Chryslera Grand Voyagera 2.8 CR, Hummera H2, Mercedes SL350, Jeepa Grand Cherokee. Oczywiście to nie jest pełna lista i na pewno o wiele więcej aut przewinęło się przez jego garaż.

Michał Wiśniewski bankrut, Michał Wiśniewski bankructwo

Po 2007 roku Michał Wiśniewski nie znajdował się już na pierwszych miejscach listy przebojów. Od tego czasu jego sława zaczęła spadać i już nigdy do wcześniejszego poziomu nie powróciła. Piosenkarz zajął się rodziną i firmami, które prowadził. Niestety nie wszystko szło po jego myśli. Złe decyzje, które podjął, spowodowały, iż stracił majątek, jaki posiadał. Sam jednak mówi, że nie jest to najgorsza wiadomość w jego życiu. Michał Wiśniewski bankructwo - tak opisywały gazety jego sytuację.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Magda GesslerMagda Gessler powinna być tym oburzona! Największe graficzne porażki gwiazd 2018Czytaj dalej

Michał Wiśniewski upadłość

W końcu gwiazdor musiał ogłosić swoją upadłość. Jego długi zostały spłacone przez sprzedaż większej części jego majątku. Zapewne wciąż musi jeszcze zwracać jakieś należności i ciężko na to pracuje. Na swoim Instagramie kilka miesięcy temu wstawił zdjęcie, a pod nim napisał: - W odpowiedzi na pojawiające się w mediach różne nieprawdziwe informacje dotyczące sprawy mojej upadłości konsumenckiej, zamieszczam poniżej specjalne oświadczenie, przygotowane przez Kancelarię Radcy Prawnego Annę Bufnal. Czuję się w obowiązku zamieścić takie oświadczenie, bo paradoksalnie jest to dla mnie bardzo dobra informacja. Chcę jeszcze dodać, że gdybym miał od początku tak profesjonalną obsługę prawną, zapewne nigdy nie doszłoby do takiej sytuacji... Ale świat się nie kończy! Świat się zaczyna! - napisał piosenkarz.

A oto oświadczenie:

Dnia 11 maja 2018 r. Sąd Rejonowy dla Miasta Stołecznego Warszawy ogłosił upadłość konsumencką Michała Wiśniewskiego. To ważne postanowienie kończy wyjątkowo trudny etap życia piosenkarza. Michał, o czym wielokrotnie informowały media, od dłuższego czasu zmagał się z problemami finansowymi. Niestety, często w medialnych doniesieniach nie wspominano, że pojawienie się tych trudności nie było wynikiem celowego działania artysty. Upadłość konsumencka jest rozwiązaniem, które zawsze wymaga zgromadzenia ogromnej ilości materiałów oraz zastosowania wielu skomplikowanych procedur prawnych. W tym przypadku dodatkowym elementem był jeszcze wizerunek Michała Wiśniewskiego. Powszechny odbiór jego osoby oraz ocena jego działań, oparte jedynie na powszechnie dostępnych doniesieniach, nie pokrywały się z rzeczywistą sytuacją wokalisty. Profesjonalne działanie Kancelaria Radcy Prawnego Anna Bufnal oraz Kancelarii Prawnej RIO z Gdyni pozwoliło jednak na skompletowanie obiektywnych dowodów oraz sprawne przeprowadzenie niezbędnych działań. Wyjątkowym wyzwaniem, stojącym przed prawnikami, było wykazanie, nie tylko przed sądem, ale i przed opinią publiczną, że powszechnie znana osoba zawsze podlega tym samym regułom społecznym i prawnym, co wszyscy. Dla Michała Wiśniewskiego decyzja Sądu oznacza nie tylko zamknięcie pewnego niełatwego rozdziału. Daje mu przede wszystkim możliwość całkowitego skoncentrowania się na projektach artystycznych i nowych wyzwaniach, których efekty już niedługo miło zaskoczą jego fanów. W specjalnie przygotowywanym reportażu ujawnimy całe kulisy tego postępowania i mamy nadzieję, że to postępowanie wpłynie na coraz lepsze zrozumienie instytucji upadłości konsumenckiej w Polsce obrazując jej cel i dostępność.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Oliwia Bieniuk Instagram Official. Córka Przybylskiej nie jest już dzieckiem!
  2. Bartosz Kurek: Dziewczyna siatkarza żyje w jego cieniu
  3. Anna Przybylska: Ostanie zdjęcie tuż przed śmiercią pojawiło się w sieci
  4. Krzysztof Krysiak i Agnieszka Chylińska: Ich małżeństwo skończyło się tragicznie
  5. Kiedy Jan Paweł II został papieżem? Ten dzień był przełomem dla świata
Anna PrzybylskaAnna Przybylska przed śmiercią. Wzruszające do łez relacje z ostatnich chwil jej życiaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News