Magda Gessler powinna być tym oburzona! Największe graficzne porażki gwiazd 2018

Autor Weronika Szatkowska - 28 Grudnia 2018

Magda Gessler to niezwykle charyzmatyczna osobowość telewizyjna. Znana jest ze swoich "Kuchennych rewolucji", zamiłowania do kulinariów i polskiej kuchni. Jakiś czas temu pojawiła się w nowej odsłonie. Czy grafik tym razem nie przesadził? Jakie jeszcze znane twarze ze świata show-biznesu padły ofiarą niedoskonałej obróbki w programach graficznych? Przedstawiamy największe graficzne porażki gwiazd w 2018 roku.

Większość czytelników magazynów modowych i rozrywkowych ma świadomość, że prawie wszystkie fotografie do pewnego stopnia kłamią. Kiedyś próbowano poprawiać fotografie z wykorzystaniem sztuczek oświetlenia i ekspozycji, a od niedawna przy pomocy specjalnych programów retuszujących. Dzięki temu celebrytki, aktorzy czy modele wyglądają na szczuplejszych, wyższych, z jaśniejszymi oczami i bielszymi zębami, wręcz nieskazitelnych. Pozornie doskonałe istoty opanowały większość okładek kolorowej prasy. Postępy w fotografii cyfrowej sprawiły, że tak łatwo można manipulować fotografiami, że postacie na nich często przypominają dziwacznie stworzenia lub, jak opisał to kiedyś fotograf Peter Lindbergh, mieszkańców Marsa.

Niektóre popularne blogi i serwisy internetowe przyczyniają się do zidentyfikowania przypadków przesadnego przerabiania zdjęć w Photoshopie. Stopień, w jakim dokonywane są zmiany, jest rzadko ujawniany i zwykle tylko w przypadku przyłapania redakcji danego czasopisma na gorącym uczynku. Retusz stał się bardziej rażący i dziwaczny ze względu na to, że często narusza naturalne zasady ludzkiej anatomii. Debata na temat przerabiania zdjęć przeniosła się już jakiś czas temu do internetu. Często dotyczy ona osób znanych takich jak Magda Gessler, Monika Olejnik czy Karolina Szostak. Nierzadko kontrowersje wywołują kolorowe okładki, na których pojawiają się tego typu gwiazdy. Poza tym, obecnie do obróbki fotografii nie zawsze jest potrzebny grafik. Ogromna ilość dostępnych aplikacji umożliwia wyszczuplenie, powiększenie oczu, zmianę koloru włosów, a nawet wirtualny makijaż, z czego różnego rodzaju osobowości telewizyjne chętnie korzystają z lepszym lub gorszym skutkiem.

Etyczne kwestie retuszowania były omawiane przynajmniej od lat 30. XX wieku, kiedy George Hurrell wyretuszował rysy twarzy i urodę hollywoodzkich aktorek na zdjęciach, aby uczynić je ikonami piękna. Z biegiem czasu technologia zmieniła zakres debaty, podsycając krytykę, że czasopisma promują nieosiągalny standard piękna.

Wiele polskich gwiazd, w tym Magda Gessler, Maffashion czy Monika Olejnik zszokowało czytelników swoimi wizerunkami na okładce w 2018 roku. Oto najgorsze przeróbki graficzne gwiazd, jakie mogliśmy zobaczyć w 2018 roku.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News