Matura z angielskiego ustna - jak wygląda?
pixabay.com/ibellule789
Wiadomości Pikio - 23 Kwietnia 2019

Jak wygląda ustna matura z angielskiego? Dokładny opis egzaminu

Matura z angielskiego - ustna: jak się odbywa? Okres maturalny rozpoczął się kilka dni temu, tegoroczni maturzyści dwoją się i troją, żeby przygotować się jak najlepiej. Co może nam się przydać na egzaminie ustnym i jak przygotować się do niego w tak krótkim czasie?

Matura z angielskiego - ustna. Kiedy?

Matura z angielskiego - ustna część przewidziana jest na okres od 6 do 25 maja, będzie on przeprowadzany w szkołach według harmonogramów ustalonych przez przewodniczących zespołów egzaminacyjnych.

Przypomnijmy tylko, że egzaminy pisemne odbywają się w środę 8 maja na poziomie podstawowym od godziny 9 rano oraz na poziomie rozszerzonym o godzinie 14. Egzamin ustny nie jest poziomowany, co oznacza, że wszyscy zdają go na jednym poziomie trudności.

Każdy tegoroczny maturzysta musi przystąpić do dwóch egzaminów w części ustnej, czyli języka polskiego oraz obcego nowożytnego, a także czterech egzaminów w części pisemnej. Do obowiązkowych należą egzamin na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego oraz na poziomie rozszerzonym z wybranego przez siebie przedmiotu dodatkowego.

Matura język angielski ustny - zestawy i obrazek

Jak przebiega egzamin ustny z języka angielskiego? W całości w tym właśnie języku. Po wejściu na salę uczeń losuje w obecności komisji numer zestawu egzaminacyjnego. Po tym losowaniu przystępuje on do egzaminu, który ma formę rozmowy z osobą egzaminującą. W sali jest też obecna druga osoba, która nie bierze aktywnego udziału w rozmowie. Trwa ona zazwyczaj około 15 minut, żeby zdać, trzeba uzyskać minimum 9 na 30 punktów.

Zestaw egzaminacyjny składa się w trzech zadań. Choć egzamin w całości przeprowadzony jest w języku obcym, to polecenia są w języku polskim. Na samym początku odbywa się rozmowa wstępna, która ma na celu rozluźnienie atmosfery i nie jest ona oceniana. Egzaminujący zada pytania osobiste, na przykład, jaki jest twój najlepszy przyjaciel, czy czym się interesujesz.

Później odbywa się już egzamin właściwy, czyli twoje trzy zadania. Pierwsze są chmurki do omówienia, zadanie ma formę dialogu z dwoma odniesieniami, nawzajem zadajecie pytania i odpowiadacie na pytania drugiej strony.

Kolejne będzie opisanie ilustracji oraz odpowiedź na trzy pytania dotyczące obrazka. Należy opisać miejsce, osoby i wykonywane przez nie czynności. Pytania od egzaminującego są ściśle powiązane z tematyką obrazka. W tej części należy pamiętać, żeby nie udzielać jedynie zdawkowych odpowiedzi, ponieważ one mogą nie wystarczyć.

Ostatnia część to wypowiedź na podstawie materiału stymulującego i odpowiedź na dwa pytania. Maturzysta musi wybrać jeden element (ilustrację), który najlepiej spełnia podane w zadaniu kryteria i uargumentować dlatego wybrał ten element oraz dlaczego nie wybrał pozostałych. A następnie odpowiedzieć na pytania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Matura 2019 zagrożona. Nauczyciele wciąż nie dogadali się z rządem
  2. Zbliża się matura. Zrób powtórkę materiału z filmikami z YouTube'a
  3. Kiedy matura 2019? Zbliża się najważniejszy egzamin w karierze szkolnej
  4. Kiedy jest Dzień bez Makijażu? Gotowa wyjść na ulicę niepomalowana?
  5. Ile zarabia kurator sądowy społeczny, a ile zawodowy?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News