Mama znalazła pająka
Fot. Facebook @Brooke Thorpe
Mateusz Sidorek - 12 Lutego 2021

Zajrzała do zabawki dziecka. W środku ukrywał się ogromny pająk, złożył setki jaj

Pewnego dnia mama chwyciła zabawkę swojego dziecka i zamarła. Mieszkająca w Australii Brooke Thorpe zobaczyła, że w samochodziku jej synka zamieszkała samica pająka. Okazało się, że zwierzę zdążyło już uwić tam kokon z setkami małych pająków. Kobieta opublikowała zdjęcie na swoim Facebooku.

Takiego przerażającego odkrycia nie chciałaby dokonać prawdopodobnie żadna mama. Na szczęście mieszkająca w Australii Brooke Thorpe mogła się przyzwyczaić, ponieważ w kraju obecność wielu egzotycznych zwierząt nie jest niczym nadzwyczajnym. Do mediów wielokrotnie trafiały nagrania węży czy kangurów, które odwiedzały ogrody obywateli.

Mama małego chłopca postanowiła opublikować na swoim Facebooku zdjęcie oraz historię tego niebywałego odkrycia. Okazało się, że któregoś dnia znalazła w zabawkowej ciężarówce dziecka olbrzymią samicę pająka wraz z kokonem, w którym znajdowało się jej liczne potomstwo.

Odkrycie pająka nie przestraszyło mamy

Po znalezieniu pająka należącego do gatunku spachaczowatych mama zachowała spokój, chociaż rozmiary samicy były dość pokaźne. Najwięksi przedstawiciele mogą osiągać nawet do 46 mm oraz 25-30 cm rozpiętości odnóży.

Brooke Thorpe miała pełne prawo do zachowania zimnej krwi, ponieważ pająki te są niegroźne dla człowieka. Mieszkająca w Kalgoorlie w Australii Zachodniej rodzina postanowiła, że nie będzie przeszkadzała samicy w chowaniu potomstwa. Kobieta odłożyła zabawkę w miejsce, w którym nic nie będzie zagrażało zwierzęciu.

Zbigniew Zamachowski zmaga się z chorobą. Musiał wyprowadzić się z domuZbigniew Zamachowski zmaga się z chorobą. Musiał wyprowadzić się z domuCzytaj dalej

Trzymamy ją w bezpiecznym miejscu. Kiedy skończy (z jaj wyklują się pająki – przyp. red.), mój syn odzyska zabawkę – mówi na łamach „Daily Mail” Brooke Thorpe.

Fotografię postanowiła opublikować na swoim Facebooku. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez doktora Roberta Ravena z Muzeum w Queensland, który zobaczył zdjęcie, samica niedawno musiała złożyć jaja i może ich być nawet dwieście.

Jak poinformował arachnolog, samica będzie musiała pozostać w zabawkowej ciężarówce przez około trzy tygodnie i powinna być w tym czasie przemieszczana. Same pająki spachaczowate natomiast nie są groźne i żyją również w Europie – także w Polsce.

Zwierzęta te często znajdują schronienie w zabudowaniach. Nie zaleca się jednak ich tępienia, ponieważ żywią się owadami. Warto zaznaczyć, że choć pająki te nie są jadowite, to mogą ukąsić, gdy zostaną zaatakowane.

Brooke Thorpe i jej syn czekają, aż małe pajączki opuszczą kokon, wówczas zabawka wróci do chłopca. Trzeba przyznać, że mama zachowała zimną krew, ponieważ na jej miejscu wiele osób – nawet dorosłych – mogłoby spanikować. Zwłaszcza że w Australii można napotkać wiele groźnych zwierząt.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o kobiecie, która urodziła ośmioraczki. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

mama znalazła pająka

Z: Fot. Facebook @Brooke Thorpe

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News