Ksiądz poinformował parafian o cenniku
Marek BAZAK/East News
Monika Majko - 6 Stycznia 2021

Ksiądz przedstawił „kolędowy cennik”, bardzo wysokie stawki

Ksiądz nie zrezygnował z tradycyjnych wizyt duszpasterskich w domach wiernych i zamieścił cennik za kolędę na stronie internetowej parafii. Okoliczni mieszkańcy przecierali oczy ze zdumienia, a sprawa została zgłoszona do Kurii Diecezjalnej.

Ksiądz jednej z polskich parafii poinformował wiernych o tym, ile pieniędzy powinni przygotować, jeśli chcą przyjąć w tym roku kolędę. Mieszkańcy byli zaskoczeni jego zachowaniem, a sprawa szybko trafiła do kurii.

Ksiądz opublikował cennik wizyty duszpasterskiej

W tym roku z powodu zagrożenia epidemicznego wiele parafii w Polsce ze względów bezpieczeństwa całkowicie zrezygnowało z kolęd czyli wizyt duszpasterskich w domach wiernych, które tradycyjnie odbywają się w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Krajkowie na Mazowszu postanowił nie tylko nie rezygnować w tym roku z tradycyjnych wizyt duszpasterskich w domach swoich wiernych, ale również opracował specjalny cennik tegorocznej kolędy.

Wierni mieli przekazać duchownemu określone kwoty za kolędę. Cennik pojawił się na stronie internetowej parafii, a okoliczni mieszkańcy nie mogli uwierzyć w zachowanie księdza. Kontrowersyjną sprawę opisał na swoich łamach portal Płońsk w Sieci.

Dramat Sławomira Świerzyńskiego. Może się nie podnieść, wiadomość właśnie obiegła mediaDramat Sławomira Świerzyńskiego. Może się nie podnieść, wiadomość właśnie obiegła mediaCzytaj dalej

Według wytycznych, opracowanych przez księdza z Krajkowa, osoby samotne powinny przekazać na rzecz parafii 100 złotych, a rodziny 200 złotych. Z kolei wizyty duszpasterskie miały się odbywać, ale na innych zasadach, niż dotychczas.

Proboszcz parafii zapowiedział, że będzie odwiedzał tylko te domy, do których został zaproszony. Wierni mieli czekać na księdza w pobliżu posesji, a w przypadku mieszkań w bloku zostawić przed drzwiami święty obrazek lub kartkę z napisem "zapraszamy".

Sprawa szybko została zgłoszona do Kurii Diecezjalnej w Płocku. Jak poinformowała rzeczniczka kurii, ksiądz z Krajkowa po rozmowie ze zwierzchnikami wycofał się ze swojej inicjatywy.

- Uprzejmie informuję, że odbyła się rozmowa z ks. proboszczem. Przyznał on, że jego wpis na stronie internetowej parafii, dotyczący wysokości ofiary kolędowej, jest niestosowny. Zobowiązał się, że skoryguje tę informację i przeprosi parafian - przekazała rzeczniczka płockiej kurii Elżbieta Grzybowska.

Proboszcz przeprosił parafian za pośrednictwem strony internetowej, na której wcześniej opublikował kontrowersyjny wpis. Przeprosiny pojawiły się w informacji dotyczącej tegorocznej organizacji kolędy.

- Przepraszam za wcześnie sugestie finansowe. MEA CULPA - napisał proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Krajkowie na jej stronie internetowej.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Obrazy PikioNiewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Zenek Martyniuk. Widok jego domu wyzwala skrajne reakcjeCzytaj dalej

Źródło: o2/Parafia Krajkowo

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News