Krystyna Rutkowska-Ulewicz nie żyje
Pikio.pl
Irmina Jach - 1 Lutego 2021

Nie żyje Krystyna Rutkowska-Ulewicz, aktorka największych hitów TVP, TVN i Polsatu

Krystyna Rutkowska-Ulewicz nie żyje. Aktorka znana z największych hitów TVP, TVN i Polsatu zmarła w niedzielę 31 stycznia. Tragiczną wiadomość przekazał serwis filmowy filmpolski.pl.

Krystyna Rutkowska-Ulewicz znana między innymi z roli Apolonii Bąk w serialu „Niania” odeszła w wieku 87 lat w Warszawie. Przyczyny zgonu nie zostały podane do informacji publicznej. Fani pogrążyli się w żałobie.

Krystyna Rutkowska-Ulewicz nie żyje

- 31 stycznia zmarła w Warszawie w wieku 87 lat aktorka Krystyna Rutkowska-Ulewicz. W swojej karierze zagrała ponad 100 ról filmowych i telewizyjnych. Największą popularność przyniosła jej rola babci głównej bohaterki w serialu „Niania” - napisano w serwisie filmowym filmpolski.pl.

Krystyna Rutkowska-Ulewicz grała w serialach takich jak: „Klan”, „Na dobre i na złe”, „Plebania” oraz „M jak miłość”. Występowała także na deskach licznych teatrów w Krakowie, Warszawie, Kielcach, Olsztynie, Bydgoszczy i Gnieźnie.

Przed rokiem aktorka świętowała 60-lecie pracy artystycznej. Choć nigdy nie miała okazji wcielać się w główne role, czuła się spełniona zawodowo. Cieszyła się uwielbieniem fanów, które zapewnił jej występ u boku Agnieszki Dygant i Tomasza Kota.

Łukasz Szumowski nagle zniknął. Dziennikarze dotarli do b. ministraŁukasz Szumowski nagle zniknął. Dziennikarze dotarli do b. ministraCzytaj dalej

- Nawet najmniejszy epizod zawsze traktowałam jak wyzwanie - mówiła w jednym z wywiadów dla portalu Interia.

- Ciągle mam apetyt na granie. Cały czas czekam na propozycje - dodawała.

Po raz ostatni Krystyna Rutkowska-Ulewicz pojawiła się na planie filmowym w ubiegłym roku. Zagrała w produkcji „Asymetria” w reżyserii Konrada Niewolskiego, a także filmie „Banksterzy” w reżyserii Marcina Ziębińskiego.

Gwiazda przyszła na świat 14 lutego 1933 roku. Eksternistyczny egzamin aktorski zdała w 1957 roku. Prywatnie była żoną aktora Wacława Ulewicza. Para doczekała się syna Jakuba, który poszedł w ślady sławnych rodziców.

Uwielbiana aktorka prawdopodobnie spocznie u boku małżonka, który został pochowany w jej grobie rodzinnym na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Bliskim, przyjaciołom, współpracownikom oraz fanom składamy wyrazy współczucia.

Nie żyje Krystyna Rutkowska-Ulewicz

Źródło zdjęcia: Screen z serialu „Niania” prod. TVN

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: RMF24/Fakt/Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News