Kobieta urodziła bliźnięta
Pixabay
Irmina Jach - 2 Lutego 2021

Kobieta urodziła bliźnięta. Doszło do superfekundacji

Kobieta z Kolumbii urodziła bliźnięta mające dwóch różnych ojców. Eksperci ds. genetyki i rozrodczości potwierdzili, że doszło do nadpłodnienia. Testów zażądał mężczyzna, który wątpił, że dzieci są jego biologicznym potomstwem.

Madrycka rozgłośnia Cadena Ser poinformowała, że zespół specjalistów z Uniwersytetu Narodowego w Bogocie potwierdził, że para bliźniąt urodzonych przez kobietę z Kolumbii ma różnych ojców. Jedno z dzieci jest owocem pozamałżeńskiego pożycia ich matki.

Kobieta urodziła nietypową parę bliźniąt

Ekspertka z Bogoty wyjaśniła, że doszło do nadpłodnienia, czyli sytuacji, w której dwa różne komórki jajowe uwolnione podczas jednego cyklu miesiączkowego zostają zapłodnione na skutek dwóch odrębnych aktów płciowych odbytych w krótkim czasie.

Specjalistka, która nadzorowała przebieg badania mającego na celu potwierdzenie wystąpienia nietypowego zjawiska, podkreśliła, że nadpłodnienie występuje niezwykle rzadko. Szacuje się, że może dotyczyć 5 procent bliźniąt. Podczas testów nie doszło do żadnej pomyłki.

- Zrealizowaliśmy badanie zgodnie z procedurą […]. Wykazało ono, że tylko jedno z bliźniąt to dziecko biologiczne mężczyzny domagającego się testu na ojcostwo - powiedziała dr Lilian Andrea Casas.

Właśnie potwierdzono najgorsze wiadomości. Nie żyje Jerzy GąssowskiWłaśnie potwierdzono najgorsze wiadomości. Nie żyje Jerzy GąssowskiCzytaj dalej

Pracownica uczelni działającej w stolicy Kolumbii, gdzie wykonano badania, poinformowała, że zgodnie z międzynarodowymi statystykami zjawisko superfekundacji zdarza się raz na 39 tys. przypadków bliźniąt dwujajowych.

Podobne zdarzenie miało miejsce w ubiegłym roku w Pekinie. Młody ojciec dowiedział się, że jego żona urodziła dwoje dzieci, ale tylko jedno jest jego biologicznym potomkiem. Chiny i USA są niekwestionowanymi liderami w kwestii nadpłodnień.

W 2019 roku testy genetyczne wykonane w mieście Xiamen dowiodły, że nowonarodzone bliźniaki mają dwóch ojców. Wcześniej, w 2014 roku nadpłodnienie pojawiło się u kobiety pochodzącej z miasta Yiwu. Według badań amerykańskich genetyków około 1 na 400 bliźniąt oraz wieloraczków może mieć innych ojców.

Historią o nadpłodnieniu podzieliła się też kobieta znana na portalu TikTok jako TheBlondeBunny1. Internautka przekonywała, że jest w 17. tygodniu ciąży, a bliźniacy są starsi od trzeciego dziecka o około 10-11 dni. Razem z mężem z niecierpliwością oczekują na narodziny potomstwa.

Słyszeliście o nietypowym zjawisku superfekundacji?

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News