Missandei
youtube.com/GameofThrones
Adrian Sobolewski - 6 Maja 2019

Kim jest Missandei z Gry o Tron i co łączy ją z Szarym Robakiem?

Missandei i Szary Robak z Gry o Tron byli piękną parą w serialu. Chociaż oboje od dzieciństwa przeżyli piekło, połączyło ich uczucie i wspólne przeżywanie niefortunnej przeszłości, ale także wiara w Daenerys Targaryen. Jak wyglądała ich historia w serialu?

Missandei i Szary Robak byli z Daenerys prawie od początku jej historii - pomogli jej zdobyć władzę w Zatoce Niewolniczej i zadomowić się na dobre w Westeros, przeżywali z nią największe porażki i najszczęśliwsze zwycięstwa. Jak wyglądała ich historia w serialu Game of Thrones?

Gra o Tron - Missandei

Missandei pojawia się w Grze o Tron w trzecim sezonie, gdy Daenerys próbuje kupić armię Nieskalanych. Jest ona niewolnicą i tłumaczką, którą otrzymuje Daenerys w ramach znaku dobrej woli od władców miasta Astapor. Od tego czasu jest obecna przy prawie każdej decyzji Smoczej Królowej - w miarę upływu czasu staje się jej wierną doradczynią i tłumaczką.

Kiedy Daenerys jest nieobecna, sprawuje wraz z Tyrionem Lannisterem władzę nad Zatoką Niewolniczą. Po przybyciu do Westeros również wiernie służy królowej i wybiera się z nią na każdą kampanię - najpierw w Smoczej Skale, później w Winterfell. Udało jej się przeżyć wielką walkę z nieumarłymi na północy i była gotowa na dalszą służbę pod białowłosą władczynią.

Gra o Tron - Szary Robak i Missandei

Szary Robak jest kolejną postacią, która z odcinka na odcinek nabierała większego znaczenia. Pojawił się jako żołnierz Nieskalanych. Po ich uwolnieniu spod panowania łowców niewolników został wybrany przez żołnierzy na dowódcę, który odznaczał się niesamowitymi zdolnościami w walce. Przez swoje wychowanie i trening był on zupełnie wypruty z ludzkich uczuć, ale te zaczęły się w nim rodzić, gdy spotkał Missandei.

Od początku się w niej zauroczył, a dzięki sesjom nauki języka, jak i rozmowom na temat ich przyszłości i przeżyć związanych z życiem w niewoli, mogli się do siebie zbliżyć. W siódmym sezonie w końcu zobaczyliśmy ich związek w pełnej krasie - dwójka bohaterów w końcu się pocałowała i wyznała sobie swoje uczucia. Nie dane im było jeszcze spocząć - oboje wyruszyli za Daenerys na wojnę o tron Siedmiu Królestw. Jednak nie była ich to wieczna ambicja - po zdobyciu tronu chcieli powrócić w swoje rodzinne strony i tam razem zamieszkać, z dala od walki i dworskich intryg.

Missandei - śmierć pokrzyżowała plany

Niestety Gra o Tron ma to do siebie, że rzadko pozwala na szczęśliwe zakończenia. Wielu fanów spodziewało się, że zginie jedna połówka tej pary. Jednak oczywistym wyborem był Szary Robak - żołnierz, który zawsze walczył w pierwszym szeregu i nadstawiał karku w najbardziej niebezpiecznych sytuacjach. Dlatego wiele osób było zdewastowanych gdy okazało się, że na końcu czwartego odcinka zginęła Missandei. Jej śmierć wywołała falę smutku w mediach społecznościowych, gdzie fani nie mogli uwierzyć, że tak lubianą i niewinną postać mógł spotkać taki los. Niestety, jak mówi popularne powiedzenie w świecie Gry o Tron - wszyscy muszą umrzeć.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Gdzie oglądać 4 odcinek Gry o Tron? Można za darmo
  2. Ile będzie trwał 4 odcinek 8 sezonu Gry o Tron? Wydarzy się bardzo wiele
  3. Związek Tyriona i Sansy wchodzi na nowy poziom? Fani mają swoje teorie
  4. Co czeka Sansę Stark w kolejnych odcinkach Gry o Tron? Wstrząsające teorie
  5. Kim jest naprawdę Tyrion Lannister? Fani Gry o Tron mają szokujące teorie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News