Tyrion Lannister
youtube.com/GameofThrones
Adrian Sobolewski - 30 Kwietnia 2019

Kim jest naprawdę Tyrion Lannister? Fani Gry o Tron mają szokujące teorie

Tyrion Lannister to ulubieniec fanów serialu. Swoją mądrością, ciętą ripostą i niezwykłymi przygodami zyskał sobie rzesze fanów którzy marzą o tym, żeby zakończył przygodę z serialem jak najlepiej - i oczywiście, co najważniejsze, w jednym kawałku.

Tyrion Lannister od samego początku był postacią, która wyróżniała się spośród innych bohaterów Gry o Tron - nie tylko ze względu na jego posturę. Gdy było trzeba, był zabawny, gdy trzeba - mądry, a w innych momentach potrafił czegoś nauczyć. Zdarzyło się też, że w wielkich bitwach walczył jak niedźwiedź. Jaka jest historia Tyriona Lannistera?

Tyrion Lannister i Daenerys Targaryen - jak się spotkali?

Tyriona pierwszy raz spotkaliśmy już w premierowym odcinku serialu, gdy wraz ze świtą królewską odwiedza Winterfell. Jednak później odłączył się od reszty rodziny i pojechał do Czarnego Zamku - uważał, że pojechać na północ i nie zobaczyć Muru, to rzecz wręcz nieprzyzwoita. Od tego czasu spotkało go bardzo wiele - dwa razy został skazany na śmierć, dwa razy powołał się na próbę walki. Zamordował własnego ojca i uciekł do Essos, skąd wraz z Jorahem Mormontem dostał się aż do Daenerys Targaryen, której postanowił służyć.

Pomimo przynależności do rodu, który przyczynił się do śmierci jej ojca, Dany w końcu zaufała Tyrionowi, widząc jego mądrość i zdolności polityczne. W końcu wybrał się z nią na północ i chociaż nie walczył w bitwie z Nocnym Królem, był jej zaufanym pomocnikiem przez (prawie) cały czas w Westeros. Jest Ręką Królowej - czy może zajść jeszcze wyżej?

Tyrion Lannister - Targaryen? Teorie fanów zapierają dech w piersiach

Gdy tylko serial taki jak Game of Thrones zdobywa wystarczająco dużo fanów, jego widzowie szybko zaczynają wymyślać teorie dotyczące ulubionych bohaterów. Brak znanego zakończenia sprawił, że wszyscy starali się wymyślić własny (i według siebie najbardziej odpowiedni) sposób na koniec serialu. Tak powstała niesamowita teoria na temat pochodzenia Tyriona - według niektórych fanów nie jest on wcale Lannisterem!

Uważają oni, że żona Tywina Lannistera została zgwałcona przez Szalonego Króla, który od zawsze jej pożądał. Ma to potwierdzać fakt, że Tyrion jest karłem - takie przypadki często zdarzały się w rodzinie Targaryenów, znanej z pociągu do kazirodztwa. Inną wskazówką według twórców tej teorii są też ostatnie słowa Tywina Lannistera - powiedział on przecież "nie jesteś moim synem". Większość osób sądzi, że to po prostu wydziedziczenie w gniewie - przecież Tyrion dopiero co przebił ojca bełtem. Może jednak ma to znaczenie dosłowne i naprawdę nie jest on synem Tywina Lannistera?

Tyrion Lannister - cytaty. Aktor Peter Dinklage gra go świetnie!

Wśród internetowych fanów cytaty Tyriona Lannistera są wprost uwielbiane. Z całą pewnością słynie on z wybitnych linii i fraz, które godne są zapamiętania i wspomnienia. Poniżej prezentujemy najlepsze z jego wypowiedzi:

  • Ocaliłem was. Ocaliłem to miasto i wasze nic nie warte życia. Powinienem był pozwolić, by Stannis was pozabijał [...] Nie zrobiłem tego. Nie zabiłem Joffreya i cholernie tego żałuję! Patrzenie na śmierć twojego podłego bękarta sprawiło mi większą uciechę niż tysiąc kłamliwych kurew! Żałuję, że nie jestem potworem, za jakiego mnie macie! Żałuję, że nie mam wystarczająco trucizny, żeby wytruć całą waszą zgraję! Chętnie poświęciłbym życie, żeby patrzeć, jak ją łykacie! Nie oddam swojego życia, za zamordowanie Joffreya, ale wiem, że tu nie znajdę sprawiedliwości, dlatego pozwolę, by o moim losie zadecydowali bogowie! Domagam się próby walki.

Ta przemowa podczas procesu była chyba najbardziej emocjonalnym momentem w całym serialu. Wszyscy przyznali, że w tym momencie Peter Dinklage przeszedł samego siebie. Nawet krytycy byli zgodni - aktor dostał za swój występ nagrodę Emmy

  • Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoją słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie.
  • To właśnie robię, piję i wiem różne rzeczy.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Gdzie oglądać 4 odcinek Gry o Tron? Można za darmo
  2. Ile będzie trwał 4 odcinek 8 sezonu Gry o Tron? Wydarzy się bardzo wiele
  3. Bohaterstwo Lyanny Mormont w Grze o Tron oznacza koniec tego rodu? Obraz po wielkiej bitwie
  4. Jorah Mormont do końca oddany broni swojej królowej. 3. odcinek Gry o Tron
  5. Beric Dondarrion bohaterem 3. odcinka Gry o Tron. Przyczynił się do zwycięstwa

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News