Rodzina zaginionego 20-latka poinformowała o jego śmierci
Archiwum prywatne
Irmina Jach - 7 Lutego 2021

Tragiczny finał poszukiwań. Niestety, znaleziono ciało 20-latka

Poszukiwania 20-letniego Eliasza Ch. z Warszawy zakończyły się tragicznie. Rodzina przekazała, że odnaleziono zwłoki młodego mężczyzny. Prawdopodobnie targnął się na własne życie.

Przed kilkudziesięcioma godzinami krajowe media obiegła informacja o zaginięciu 20-letniego mieszkańca Warszawy. Eliasz Ch. po raz ostatni był widziany w piątek 5 lutego na Starym Mieście. Od tej pory bliscy nie mieli z nim żadnego kontaktu.

Rodzina zaginionego 20-latka poinformowała o jego śmierci

- Kochani, sprawa jest bardzo pilna! Eliasz choruje na depresję - informowali rodzice poszukiwanego mężczyzny za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Eliasz mieszka w Warszawie przy ulicy Krzywe Koło na Starym Mieście. Wyszedł z domu 05.02.2021 r. około godziny 20:30, od godziny 21:00 nie było już z nim żadnego kontaktu. Mężczyzna nie zabrał ze sobą dokumentów, wyszedł z mieszkania zdenerwowany. Następnego dnia (sobota) miał być w pracy, niestety tam nie dotarł - dodano w poruszającym wpisie.

Sprawą zniknięcia młodego warszawiaka zajmował się popularny fanpage „Śladem zaginionych”. W akcji poszukiwawczej wzięło udział tysiące użytkowników Facebooka. Działania trwały do niedzieli 7 lutego - wtedy odnaleziono ciało Eliasza Ch.

Zwyciężczyni „The Voice Senior 2” straciła męża. O śmierci dowiedziała się po przesłuchaniachZwyciężczyni „The Voice Senior 2” straciła męża. O śmierci dowiedziała się po przesłuchaniachCzytaj dalej

- Z wielką przykrością informuję w imieniu i na prośbę mamy, że Eliasz Ch. zakończył swoje życie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w poszukiwania. Jednocześnie pogrążona w żałobie rodzina bardzo prosi o niedzwonienie i niekontaktowanie się w sprawie Eliasza przez najbliższy czas - przekazano za pośrednictwem Facebooka.

- Uszanujmy wolę bliskich. Potrzebują spokoju w tym wyjątkowo trudnym momencie - dodali twórcy wpisu.

Z nieoficjalnych informacji, do których dotarli dziennikarze portalu Super Expressu, wynika, że mężczyzna najprawdopodobniej popełnił samobójstwo. Trwa śledztwo organów ścigania, które ma na celu wyjaśnienie okoliczności tragicznego zdarzenia.

Depresja jest niezwykle powszechnym zaburzeniem psychicznym - szacuje się, że cierpi na nią nawet 1,5 miliona Polaków. Tylko połowa chorych korzysta z pomocy lekarza i zażywa środki farmakologiczne. Depresja może dotknąć każdego – niezależnie od wieku czy płci.

Wśród osób chorujących na depresję 40-80 procent ma myśli samobójcze, 20-60 procent podejmuje próby samobójcze, a aż 15 procent skutecznie odbiera sobie życie. Codziennie z powodu depresji umiera 16 obywateli naszego kraju. Przed podjęciem radykalnego kroku warto skontaktować się z centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego, dostępnym pod numerem: 800 70 2222.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Super Express/Forum Przeciw Depresji

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News