Katarzyna Zielińska
instagram.com/@katarzynazielinska
Adrian Sobolewski - 10 Czerwca 2019

Kim jest Katarzyna Zielińska? Najciekawsze fakty z życia aktorki

Katarzyna Zielińska - kim jest ta aktorka, skąd możemy ją kojarzyć? Jest znana nie tylko ze swoich nietuzinkowych fryzur! Prezentujemy jej najważniejsze role. Choć większość kojarzy ją przede wszystkim z karierą aktorską, gwiazda zachwyca także wokalnie!

Katarzyna Zielińska od wielu lat odbiera nam mowę swoimi występami na ekranie i deskach teatru. Kim jest i jak wygląda jej życie prywatne? Widzowie mogą ją kojarzyć jako naprawdę ciepłą i uśmiechniętą osobę z różnych teleturniejów.

Katarzyna Zielińska - wiek, filmografia

Katarzyna Zielińska urodziła się 29 sierpnia 1979 roku w Limanowej. Od najmłodszych lat interesowała się aktorstwem i teatrem. W 2002 roku otrzymała dyplom ukończenia Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Jeszcze podczas studiów grywała w pierwszych przedstawieniach na deskach krakowskich teatrów. Późniejsze lata przyniosły jej role w teatrach znajdujących się w stolicy, a aktualnie gra w Teatrze Syrena, Tatrze Kwadrat, Teatrze Rampa, gościnnie pojawia się także w Teatrze Ludowym.

Zielińska nie ogranicza się tylko do aktorstwa. Bardzo często można zobaczyć ją także w musicalach i innego rodzaju występach, gdzie robi dobry użytek ze swoich wielkich talentów wokalnych. W 2004 roku zakwalifikowała się do pierwszej dziesiątki wrocławskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej, zdobyła tam także nagrodę publiczności. W 2006 roku mogliśmy ją zobaczyć w programie Szansa na Sukces. Nie powinno dziwić jej zacięcie do śpiewu i muzyki - kształciła się w tym kierunku pod surowym okiem znanej wszystkim widzom programu Idol Elżbiety Zapendowskiej.

Katarzynę Zielińską, poza rolami filmowymi, mogliśmy oglądać również w wielu produkcjach telewizyjnych. W 2007 roku wystąpiła w programie Jak oni Śpiewają, następnie jej zmagania na łyżwach mogliśmy zobaczyć w Gwiazdy tańczą na lodzie w 2008 roku. Kontynuowała tradycję występów w teleturniejach w 2011 roku, kiedy zdecydowała się na udział w Tańcu z gwiazdami. W międzyczasie była jedną z kapitanek drużyn w Kocham cie, Polsko, a także jurorką w Bitwie na głosy.

Filmografia Katarzyny Zielińskiej jest pełna znanych tytułów, za które gwiazda otrzymała aż dwie Telekamery Tele Tygodnia. Często gra w filmach komediowych i komediach romantycznych, z czym wiąże się ciekawa anegdota. Zapytana kiedyś o niewybieranie ról dramatycznych, aktorka odpowiedziała:

- Grałam już rolę dramatyczną! To była Balladyna na egzaminie u Jerzego Treli. Trochę przesadziłam z ilością krwi (jest taki specjalny przepis na nią, sama ją przygotowałam). Minę pana Treli do dzisiaj mam przed oczami. Dostałam czwórkę, ale warto było - czytamy w wywiadzie.

Katarzyna Zielińska z mężem, dzieci

Katarzyna Zielińska jest także bardzo aktywną społecznie osobą. Mogliśmy ją zobaczyć w wielu kampaniach - szczególnie tych dotyczących akceptacji własnego ciała, pielęgnacji i krytycznego odbioru sztuki filmowej. Wiele razy wypowiadała się także na tematy związane z pielęgnacją skóry i makijażem. Aktorka jest zwolenniczką nieużywania go, kiedy tylko jest to możliwe i starannego dbania o swoją skórę:

- Teraz dopiero znowu wchodzę do pracy, więc zawsze stawiam na to, żeby dobrze zmyć twarz, dobrze ją odżywić, więc taka pielęgnacja, kremy, na to zawsze muszę znaleźć czas w moim grafiku rano i wieczorem - opowiada.

Prywatnie Katarzyna Zielińska jest od 2013 roku związana z Wojciechem Domańskim - finansistą i członkiem rady nadzorczej Ruchu. Para ma dwoje dzieci: Henryka, który urodził się w styczniu 2015 roku i Aleksandra, który przyszedł na świat w grudniu 2017. Na Instagramie aktorki bardzo często możemy zobaczyć zdjęcia ze spacerów z dziećmi, gdzie dumna mama spędza czas ze swoimi pociechami - widać, że bycie matką bardzo dobrze jej robi i sprawia ogromną przyjemność.

Katarzyna Zielińska ma też bardzo ciekawe plany na przyszłość, które wcale nie łączą się ani z jej zawodem, ani z naszym krajem. W wywiadzie z Michałem Pirógiem zdradziła, że marzy jej się wyjazd do jak najbardziej odległego kraju i zamieszkanie tam:

- Nie będę pracować tam w swoim zawodzie, bo byłoby mi bardzo ciężko grać w języku, który w tym kraju obowiązuje - powiedziała.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Mateusz Banasiuk - wiek, dziewczyna, Magdalena Boczarska
  2. Magdalena Cielecka - były partner Dawid Wajntraub
  3. Klaudia Kulawik - Mam Talent, dorosła. Jak wygląda dziś?
  4. Katarzyna Bosacka - dzieci, Jan i Maria Bosaccy
  5. Top 10 najpopularniejszych wpisów na wykop.pl w kwietniu 2019

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News