Kartki na Dzień Przytulania - jakie? Zdjęcia
pxhere/CC0 Public Domain
Wiadomości Pikio - 29 Maja 2019

Co napisać na kartce z okazji Dnia Przytulania? Najlepsze wierszyki

Kartki na Dzień Przytulania. Ludzie uwielbiają się przytulać, te miłe czyny poprawiają im humor, a także ładują pozytywną energią. Już niedługo odbędzie się święto przytulania. Jakie życzenia złożyć tym, których mamy ochotę uściskać?

Kartki na Dzień Przytulania - własnoręczne i elektroniczne, to świetne sposoby na okazanie miłości i sympatii do drugiej osoby. Już niedługo na Facebooku pojawi się ich cała masa. Zbliża się Dzień Przytulania, jedno z najprzyjemniejszych nietypowych świąt w roku.

Kartki na Dzień Przytulania - które wybrać?

W Polsce Dzień Przytulania obchodzimy 24 czerwca. Święto to jest idealną okazją do wyrażenia pozytywnych uczuć, a także sympatii do drugiej osoby. Mocne uściski sprawiają, że zwiększa się nasze poczucie bezpieczeństwa, czujemy się kochani oraz najzwyczajniej w świecie poprawia nam się humor. Wzajemne tulenie się pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, a ładowanie się energią uścisku jest także wybornym lekiem na wszelakie choroby. Bliski kontakt pozytywnie wpływa na podniesienie odporności organizmu, dzięki czemu jesteśmy mniej podatni na różnego rodzaju wirusy.

Przytulanie poprawia również nasz sen, po którym jesteśmy zregenerowani i wypoczęci. Czynność ta niweluje również negatywne konsekwencje stresu. Ze względu na to, że obniża się wtedy poziom kortyzolu, człowiek czuje się zrelaksowany i pozbawiony napięć. Nie ma więc wątpliwości, że ciepłe i długie uściski niosą za sobą niezliczoną ilość pozytywnych konsekwencji.

Na świecie Międzynarodowy Dzień Przytulania obchodzony jest 31 stycznia. Jego geneza sięga lat 80., kiedy to amerykańscy naukowcy z Instytutu Badań nad Dotykiem zauważyli, że Francuzi będące w związku przytulają się trzy razy częściej niż pary z USA, dzięki czemu ich związki i relacje są mocniejsze. Badacze stwierdzili wówczas, że ich rodacy wstydzą się publicznego okazywania uczuć. W 1986 roku zapoczątkowali więc tradycję Dnia Przytulania, która rozpowszechniła się na całym świecie.

Z okazji tego wyjątkowego święta, oprócz mocnego i pełnego miłości uścisku, możemy wręczyć swoim ukochanym znajomych, członkom rodziny, a także wybrankom radosne kartki. Taki prezent z pewnością poprawi im humor i przypomni, jak ważni są dla nas.

Obrazy Pikio

Dzień Przytulania. Wierszyki i życzenia na Messengerze

Od kilku lat na portalach społecznościowych coraz popularniejsze jest organizowanie wydarzeń związanych z przeróżnymi świętami. Nie inaczej jest podczas Międzynarodowego Dnia Przytulania wypadającego 31 stycznia, a także Dnia Przytulania w kraju - 24 czerwca. Na Facebooku kilka dni przed tymi datami ludzie masowo otrzymują zaproszenia do wzięcia udziału w przedsięwzięciach polegających na zbiorowym przytulaniu się w wybranym miejscu. W dzień obchodów święta na zdjęciach wrzucanych do sieci będziemy mogli zobaczyć efekty tych akcji. Warto podkreślić, że z roku na rok chętnych przybywa - każdy w końcu uwielbia się przytulać i dzielić pozytywną energią.

Z okazji tego przyjemnego dnia, wielu przyjaciół, członków rodziny, dobrych znajomych oraz par, oprócz obdarowywania się gorącymi uściskami, raczy się również życzeniami. Niektórzy sami projektują własnoręczne kartki, inni kupują gotowe. W sklepach z upominkami można nabyć kartki z napisami, które idealnie nadają się na tę okazję. Najlepszymi z nich będą: "Dziękuje, że jesteś", "Dla najlepszego przyjaciela", "Zawsze mnie przytulaj", "Bądź przy mnie już zawsze" czy po prostu "Dla Ciebie".

Jedną z okazji do wyrażenia uczuć i sympatii do swoich znajomych są również wierszyki wysyłane przez aplikację Messenger. Małe rymowanki, śmieszne życzenia mogą sprawić, że tego dnia pojawi się wyjątkowy uśmiech na twarzy naszego chłopaka, mamy czy przyjaciela. Poniżej prezentujemy kilka życzeń, które tego dnia możemy wysłać najbliższym:

Przytul mnie słoneczko,
Przytul mnie z rana,
Będę szczęśliwa
I bardzo kochana.

Daj mi buziaka
Z rana i z wieczora,
A będę Twoja
I tylko Twoja.

Bardzo zimno jest na dworze,
Wtulić każdy wnet się może,
Bo to dzień jest przytulania
I nikt tego nie zabrania.

Przytulanie jest wskazane,
Może czasem na śniadanie,
Bo w południe się pracuje,
A poranek przytulanie obejmuje.

Na kolację też się tulę,
Bo w tytule będą ule.
Pewnie słodko wnet się zrobi,
Jest i całus dla ozdoby.

Właśnie teraz Cię przytulam,
gorąco całuję i szepczę do uszka:
moje ramiona to dziś Twoja poduszka!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kiedy jest Dzień Przytulania 2019? Święto jest coraz popularniejsze
  2. Kiedy jest Dzień Dziecka? Tej daty nie wolno zapominać
  3. Czego życzyć z okazji Dnia Przyjaciela? To bardzo ważne święto
  4. Kiedy jest Dzień Ojca? Tej daty nie powinniśmy zapominać
  5. 5 sposobów na Dzień Ojca - jak urozmaicić celebrację? Najlepsze pomysły

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News