Życzenia na Dzień Przyjaciela, można wysłać wspólne zdjęcie
pixabay.com/Wokandapix
Wiadomości Pikio - 21 Maja 2019

Czego życzyć z okazji Dnia Przyjaciela? To bardzo ważne święto

Życzenia na Dzień Przyjaciela, jakie serdeczności możemy przesłać bliskim znajomym w dniu ich święta? Kiedy będziemy go obchodzić? Nie pomylmy go z Międzynarodowym Dniem Przyjaźni, który będzie obchodzony 30 lipca i ma na celu budowanie relacji między społecznościami.

Życzenia na Dzień Przyjaciela, podobnie jak na Dzień Matki, czy Ojca, bywają problematyczną kwestią. Często głowimy się, jakie serdeczności przesłać znajomym. Najlepiej, jeśli będą one spersonalizowane. Jeżeli wciąż nie macie pomysłu, spieszymy z pomocą.

Życzenia na Dzień Przyjaciela, czy może wierszyki? Jakie kartki wysłać bliskim znajomym?

Obchodzimy Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Żółwia, a nawet Dzień Teściowej, dlaczego mielibyśmy zapominać o kimś tak ważnym w naszym życiu, jak przyjaciel.

Dzień Przyjaciela obchodzimy 9 czerwca. Nie pomylcie go z Międzynarodowym Dniem Przyjaźni, który wypada 30 lipca, ponieważ jest to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ i ma na celu szerzenie pokoju i budowanie relacji między społeczeństwami, bez względu na różnice kulturowe i religijne.

Dzień Przyjaciela ma za zadanie skupić się na roli, którą odgrywa w naszym życiu. To niezwykle ważny człowiek, który nigdy nie zostawi nas w potrzebie, zawsze wysłucha i doradzi, kiedy go o to poprosimy. W ten dzień warto wybrać się z bliską osobą na kawę, do kina, czy na obiad.

Nie zapomnijcie wręczyć przyjacielowi drobnego upominku: kartki lub czekolady i złożyć mu serdeczności. Jeśli nie macie możliwości wspólnego spędzenia czasu, możecie posłużyć się portalami społecznościami lub wiadomościami SMS, by w taki sposób wysłać krótki wierszyk z okazji Dnia Przyjaciela. Oto kilka propozycji:

Nie ten, kto z Tobą tańczy,
nie ten, kto się z Tobą śmieje,
lecz ten, kto z Tobą płacze jest Twoim Przyjacielem.

Bywają w życiu chwile,
które w pamięci zostają
i choć czas szybko mija,
one nie przemijają.
Są też osoby,
które raz poznane,
bywają w życiu
niezapomniane.

Przyjaźń wielką jest potęgą
silną, mocną, i nam wierną.
W przeciwieństwie do miłości
każdy prawo ma do złości.

Kim jest przyjaciel? To jedna z najważniejszych osób w naszym życiu, która zawsze nam pomoże

Wartości przyjaciela nie da się ocenić, w życiu każdego człowieka pełni bardzo ważną funkcję, wspiera, motywuje, nie ocenia naszych wyborów. Przyjacielem może być koleżanka ze szkolnej ławki, partner, sąsiad, rodzic, brat lub siostra, to bez znaczenia, liczy się więź pomiędzy dwojgiem ludzi.

- Musimy inwestować w przyjaźń. Jasne, że większość dorosłych może powiedzieć, że nie mają zbyt wiele czasu, ale takie relacje nie rozwiną się same. Musisz zmienić swoje priorytety i zacząć spędzać więcej czasu z innymi - podkreśla naukowiec Jeffrey Hall, który bada zależności, więzi i komunikację.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kiedy jest Dzień Informatyka? To święto polskie czy międzynarodowe?
  2. 1 czerwca - Dzień Dziecka. Czy to dzień wolny?
  3. Roksana Węgiel zachwyciła całą Europę. Dzięki niej Polska zorganizuje tegoroczną Eurowizję Junior
  4. Kiedy jest Światowy Dzień Farmaceuty? Pracownicy aptek też mają swoje święto
  5. Kiedy jest Dzień Praw Zwierząt? Brońmy naszych braci mniejszych

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News