Kim dziś są dzieci Jana Englerta? Aktor ma wspaniałe córki
Wiadomości Pikio - 3 Czerwca 2019

Kim dziś są dzieci Jana Englerta? Aktor ma wspaniałe córki

Jan Englert - dzieci to jego duma, ale czy zawsze był dobrym ojcem? Jak zareagował na wieść o wyjeździe córki? Ten 76-letni polski aktor jest rozpoznawalny przez kilka pokoleń, ma bardzo bujne życie osobiste. Jednak czy zdradza mediom szczegóły dotyczące jego żony i dzieci?

Jan Englert - dzieci i żona są dla niego najważniejsze

Jan Englert - dzieci to jego duma. Ten polski aktor teatralny i telewizyjny, a także reżyser i wykładowca sztuki teatralnej, mimo swojego sędziwego wieku nadal uchodzi za amanta. Jego pierwszą żoną była Barbara Sołtysik, z którą wziął ślub w wieku zaledwie 18 lat. W dodatku - jak wyznał na łamach Show - ożenił się w tajemnicy przed matką i poinformował ją o tym dopiero pół roku po uroczystości. Małżeństwo z aktorką Barbarą Sołtysik przetrwało 33 lata i zaowocowało narodzinami trojga Englertów: syna Tomasza oraz bliźniaczek Małgorzaty i Katarzyny.

Po rozwodzie z Jana Englerta wyszedł prawdziwy flirciarz, gazety donoszą, iż ustatkował się dopiero w związku z Beatą Ścibakówną. To jedna z bardziej tajemniczych par polskiego show-biznesu. Aktorzy rzadko udzielają wywiadów i pokazują się wspólnie na branżowych wydarzeniach. Ich małżeństwo trwa już przeszło 20 lat, choć poznali się jeszcze na studiach, ona była studentką, a on jej profesorem. Historia jak z komedii romantycznej, ale parze najwyraźniej nie przeszkadza różnica 25 lat różnicy. Ścibakówna urodziła aktorowi córkę Helenę.

Englert zbliżył się do swojej przyszłej żony podczas uczelnianego wyjazdu do Australii podczas morskiej kąpieli:

- Namówiłem ją, żeby skakała ze mną przez fale i nagle wpadliśmy w dół bez dna. Beata zaimponowała mi swoim opanowaniem. Cały czas, bez histerii, powtarzała: panie profesorze, niech pan mnie nie puszcza. I wtedy przyjrzałem się jej uważniej, bo przedtem miałem do czynienia z kobietami raczej impulsywnymi - wyznał aktor w wywiadzie.

Jan Englert - córka Helena. Co o niej wiemy?

O najmłodszej córce aktora zdążyło być już bardzo głośno. Jako 18-latka wzięła udział w sesji zdjęciowej do kalendarza ATM Grupa na 2019 r. To zdecydowanie najmłodsza aktorka, która zdecydowała na to przedsięwzięcie, nastoletnia córka aktorskiej pary wystąpiła topless! Do tego efektami chwaliła się fanom na portalu społecznościowym. Sesję prowadził znany fotograf Robert Wolański, a poza Heleną udział w kampanii wzięły następujące gwiazdy: Andrzej Grabowski, Katarzyna Herman, Filip Pławiak, Ewa Kasprzyk, Rafał Królikowski, Michalina Olszańska, Krzysztof Dracz, Helena Englert, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Dagmara Bąk, Łukasz Simlat i Małgorzata Kożuchowska.

Prawie rok temu Helena Englert oznajmiła rodzicom, że chce studiować aktorstwo w Nowym Yorku. Aktorka ma duże wsparcie w rodzicach, pojawiła się z nimi na planie serialu "Diagnoza". Rodzice postarali się również o jej przygotowanie zawodowe, ma ukończone zagraniczne kursy aktorskie. Jednak okres dojrzewania nie był łatwy ani dla Jana Englerta, ani Beaty Ścibakówny.

- Bywają momenty, że między nami jest zero porozumienia. Helenka krzyczy, trzaska drzwiami, a za chwilę przychodzi i mówi: mamo, czy możesz zaparzyć mi mięty? - wyznała w wywiadzie matka Heleny.

- Dorastająca panienka miewa kłopoty z porozumieniem się z kimkolwiek, nie tylko ze mną. Teraz jest ten gorszy okres w jej życiu - dodał Jan Englert.

Helena żaliła się, że nie może prowadzić życia typowej nastolatki. Narzekała na zajęcia dodatkowe, na które rodzice zapisywali ją w dobrej wierze. Chciała spędzać czas z rówieśnikami, a nie na lekcjach baletu, tenisa, czy języka angielskiego. Teraz podjęła decyzję o wyjeździe na studia za wielką wodę. Co mocno popiera Englert, ale Ścibakówna czuje, że córka wymyka się z gniazda i jak dla każdej matki, jest to dla niej trudny okres, choć oboje rodziców zdaje sobie sprawę, że wspólnych chwil z córką będzie coraz mniej. Dlaczego ich córka zdecydowała się na studia w Stanach?

- To jest miasto, do którego wyjeżdżam i nie czuję, że zwiedzam, ale że w nim mieszkam. To jest moje miasto! - informuje młoda aktorka.

Jan Englert - córki bliźniaczki i syn z pierwszego małżeństwa

Sławny aktor oprócz Heleny, która jest jego oczkiem w głowie, ma jeszcze troję dzieci z poprzedniego małżeństwa. Wszystkie mają już blisko 50 lat. Sam w wywiadach niejednokrotnie przyznawał, że Helenę wychowuje inaczej niż trojkę starszych dzieci. Zapewnia, że bez względu na to jak zachowałaby się Helena, nie jest w stanie wyprowadzić go to z równowagi. Natomiast w stosunku do syna Tomasza oraz bliźniaczek Katarzyny i Małgorzaty, był dosyć surowy, wymagający i raczej ich nie rozpieszczał.

- Jak jest się młodym, gra się rolę ojca, a w dojrzałym wieku ojcem po prostu się jest. Helenka nie jest w stanie niczym wyprowadzić mnie z równowagi. Potrafię jej wszystko na spokojnie wytłumaczyć. Ona nigdy nie słyszała mojego krzyku. Jako ojciec trojga dorosłych dzieci muszę szczerze przyznać, że wcześniej tego nie umiałem. To przyszło z wiekiem - możemy przeczytać w jednym z wywiadów.

Dzieci Englerta z poprzedniego małżeństwa nie poszły w jego aktorskie ślady. Choć syn Tomasz zagrał rolę w filmie "Wielka wyspa", to jego kariera zawodowa rozwinęła się zgodnie z ukończonym kierunkiem studiów (Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego). Córki również poszły swoimi drogami, jedna skończyła iberystykę, druga psychologię i socjologię.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mariusz Węgłowski - memy, zawód, Taniec z Gwiazdami
  2. Kamilla Baar - Piotr Kochański, mąż gwiazdy Na dobre i na złe
  3. Maria Sadowska i Adrian Łabanowski. Kim jest mąż gwiazdy?
  4. Imiona dzieci gwiazd polskich i zagranicznych. Niektóre są dziwne
  5. Renata Kaczoruk - siostra bliźniaczka gwiazdy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News