ile zarabia przedszkolanka w przedszkolu prywatnym
Pixabay
Wiadomości Pikio - 20 Lutego 2019

Ile zarabia przedszkolanka w prywatnym przedszkolu? Lepiej niż w państwowym

Ile zarabia przedszkolanka? Czy jest dobrze opłacana, kiedy zajmuje się naszą pociechą? Jeszcze kilka lat temu kierunki studiów wychowania przedszkolnego pękały w szwach. Studentki liczyły głównie na to, że będą mogły spełniać się w opiece nad najmłodszymi dziećmi w placówkach oświatowych, tych prywatnych i państwowych.

Ile zarabia przedszkolanka? Dlaczego nie ma chętnych do pracy? Jeszcze niedawno na jedno stanowisko w przedszkolu przypadało kilku kandydatów. Obecnie znajduje się jedna chętna osoba na kilka wakatów. Choć przedszkola i żłobki pękają w szwach od dzieci, nie ma rąk do pracy, by się nimi zaopiekować.

Ile zarabia przedszkolanka w prywatnym przedszkolu, a ile w państwowym?

Najczęściej do pracy zgłaszają się młode osoby, dopiero co kończące studia i niemające żadnego doświadczenia. Tacy kandydaci nie wiedzą, jak duża odpowiedzialność spoczywa na ich barkach. W końcu kilkanaścioro dzieci jest po ich skrzydłami. To przedszkolanka jest odpowiedzialna za opiekę nad dzieckiem, kiedy ono jest w placówce. Osoby, które dopiero zaczynają karierę w tym zawodzie, często nie są gotowe na nadmiar obowiązków. Dlatego młodzi kandydaci najczęściej rezygnują już po kilku miesiącach pracy, gdyż nie dają sobie rady. Zwłaszcza że pensja, którą dostają, nie rekompensuje ich trudów i odpowiedzialności. Zatem ile zarabia przedszkolanka? Właściwie nauczycielka nauczania przedszkolnego może liczyć na zarobki w granicach 2200 do 3000 zł brutto miesięcznie. Średnio zarabia około 2500 zł. Kiedy pracuje w przedszkolu państwowym, jako iż jest to instytucja publiczna, może liczyć na umowę o pracę i inne benefity z tym związane. Natomiast jeśli chodzi o przedszkola prywatne, to sytuacja przedstawia się bardzo różnie. Przedszkolanka może liczyć na nieco wyższe zarobki, jednak wtedy ma wydłużony czas pracy lub nie przysługują jej różne dodatki. Najwyższe zarobki w tej branży to ok. 5 tys. zł brutto. Jednak zdarza się to bardzo rzadko, a doświadczenie i kwalifikacje przedszkolanki muszą być naprawdę wysokie, dobrze również aby znała biegle na przykład język angielsku, wtedy będzie mogła ubiegać się o pracę w przedszkolu dwujęzycznym.

Ile zarabia przedszkolanka w Warszawie

Zarobki przedszkolanek ze względu na rejon, w którym pracują, powinny być zróżnicowane, tak jak to się dzieje w innych branżach, w innych zawodach. Jak deklaruje ratusz, zarówno przedszkolanki, jak i nauczyciele zarabiają najwięcej właśnie w Warszawie. Można się więc spodziewać, że jest to kwota trochę wyższa niż najniższa krajowa, która przypomnijmy, wynosi 2250 zł brutto. Jednak czy taka pensja jest odpowiednia, zważając na ogromną odpowiedzialność, jaką obarczone są nauczycielki w przedszkolu?ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Ile zarabia strażak? Czy warto spełniać dziecięce marzenia?
  2. Ile zarabia psycholog? Czy „lekarze duszy” są dobrze wynagradzani?
  3. Ile zarabia dietetyk w Polsce? Ile za granicą, ile w Naturhouse?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News