Eliza Michalik wzrost, Facebook, pochodzenie, mąż, biografia, rodzina
Redaktor - 19 Lutego 2019

Eliza Michalik: najciekawsze informacje o dziennikarce

Eliza Michalik: wzrost, Facebook, pochodzenie, mąż, biografia, rodzina - to tematy, które interesują fanów dziennikarki, poszukujących informacji na temat publicystki w internecie. Główna twarz Superstacji niewiele mówi o swojej sferze prywatnej, ale udało nam się zgromadzić kilka ciekawych informacji na jej temat. Kim jest Eliza Michalik?

Eliza Michalik: Wzrost

Eliza Michalik należy do wysokich kobiet. Ma około 180 cm wzrostu czym wyróżnia się na tle innych dziennikarek. Imponujący wzrost publicystki widać między innymi podczas jej programu "Gilotyna", który prowadzi wraz z Marcinem Tellerem. Nie trzeba być geniuszem by zauważyć, że nawet bez obcasów jest wyższa od swojego redakcyjnego kolegi. Teoretycznie akurat taka różnica wzrostu między damsko-męskim duetem prowadzących jest dość niespotykana, ale magia kamery potrafi zniwelować te kilka centymetrów, które mogłoby wprowadzić Marcina Tellera w kompleksy. Eliza Michalik stawia na modne, nowoczesne kreacje, które świetnie komponują się z jej wzrostem.

Eliza Michalik: Facebook

Eliza Michalik jest nowoczesną kobietą, która doskonale radzi sobie ze światem mediów społecznościowych. Za pośrednictwem social media dociera ze swoimi opiniami do fanów. Na bieżąco komentuje wydarzenia ze sceny politycznej oraz społecznej. Znana jest ze swoich liberalnych poglądów, choć przeszła transformację z osoby o bardziej konserwatywnym nastawieniu do świata. Nic więc dziwnego, że zdecydowana większość opinii publikowanych przez dziennikarkę na Facebooku ma liberalny wydźwięk. Eliza Michalik za pośrednictwem Facebooka walczy między innymi o prawa kobiet, tolerancję wobec osób LGBT oraz w ostrych słowach opisuje rządy narodowo-konserwatywnej władzy. Link do jej Facebooka można znaleźć tutaj.

Eliza Michalik: pochodzenie

Pochodzenie Elizy Michalik to kolejny temat, który interesuje internautów. Dziennikarka pochodzi z południa Polski, więc można powiedzieć, że jest "góralką". Jej kariera dziennikarska zaczynała się w lokalnych mediach, co jest zwykle klasycznym początkiem kariery młodego publicysty. Jako, iż pochodzi z okolic Pilska w Beskidzie Żywieckim na granicy województwa dolnośląskiego i małopolskiego, swoją karierę rozpoczynała w lokalnej Panoramie Pilskiej. Pochodzenie Elizy Michalik niejako uwarunkowało jej pierwotne poglądy. Nie jest bowiem tajemnicą, że konserwatywne, prawicowe podejście do życia jest znacznie bardziej powszechne na dalekim południu Polski niż chociażby na zachodzie czy północy kraju.

Eliza Michalik: Biografia, życiorys

Biografia Elizy Michalik to bardzo interesujący temat. Dziennikarka Superstacji urodziła się w 1976 roku na dalekim południu Polski w okolicach Pilska. Dorastała w katolickim, konserwatywnym środowisku. Swoją karierę dziennikarską zaczynała w lokalnym medium, czyli Panoramie Pilskiej. W 2003 roku dołączyła do ultrakonserwatywnego zespołu "Gazety Polskiej", gdzie uczyła się fachu. Problem polega na tym, że publikowała tam treści, za które dziś się wstydzi. Pisała bowiem w kolumnie "Kącik homofoba", gdzie znajdowały się krzywdzące treści dla osób LGBT. Co ciekawe, po transformacji poglądowej, już w 2014 roku została nominowana do nagrody "Okulary Równości" w kategorii "Praw kobiet i przeciwdziałania dyskryminacji z powodu płci". Swoją karierę dziennikarską rozwijała również w Radiu Kolor (audycja „Czekając na środę, czyli godzina niepoprawności politycznej” z Pawłem Oksanowiczem), Ozonie oraz w Gościu Niedzielnym. Następnie po przeprowadzce do Warszawy trafiła do "Życia Warszawy", by następnie na stałe zadomowić się w Superstacji. Jest jedną z głównych twarzy tej telewizji aż do dnia dzisiejszego. Prowadzi tam między innymi program "Nie ma Żartów".

Eliza Michalik: Mąż

Mąż Elizy Michalik... nie jest już jej mężem. Wychowana w konserwatywnym, katolickim duchu dziennikarka zdecydowała się szybko wyjść za mąż, co okazało się być dla niej fatalną decyzją. Jak twierdzi, nie była żarliwą katoliczką, ale osobą, która do religii katolickiej podchodziła bezrefleksyjnie. Wcześnie wyszła więc za mąż i gorzko tego żałowała. Wychowała się w katolickim środowisku, gdzie funkcjonował jasno określony podział ról społecznych ze względu na płeć. Nieudane małżeństwo pomogło jej zerwać z katolickim wychowaniem i wyruszyć w kierunku liberalizmu. Wiadomo, że z mężem rozwiodła się przed 2007 rokiem, co było bardzo negatywnie przyjęte przez konserwatywne środowisko, w którym się obracała. Dla prawicowców było absolutnie nie do przyjęcia, że nieszczęśliwa kobieta mogła nie chcieć kontynuować nieudanego małżeństwa. Eliza Michalik miała również drugiego męża, z którym również się rozwiodła. Obecnie nie ma męża, choć nie wiadomo co przyniesie przyszłość. Na pewno tym razem zastanowi się wielokrotnie zanim ponownie stanie na ślubnym kobiercu.

Eliza Michalik: Rodzina

Rodzina Elizy Michalik dość mocno ukształtowała poglądy dziennikarki, które towarzyszyły jej w młodości oraz we wczesnych stadiach kariery. Publicystka pochodzi z prawicowej rodziny z dalekiego południa Polski, w której dominowały "tradycyjne" role społeczne wyznaczane przez płeć. Wcześniej dziennikarka bezrefleksyjnie akceptowała stan rzeczy i tradycję jaka panowała w jej rodzinie. Dziś jednak ma znacznie inne spojrzenie na te tematy i odcina się od poglądów, które wpajała jej rodzina. Eliza Michalik nie zdołała zbudować trwałej rodziny z mężczyzną. Rozwiodła się dwukrotnie i nie ma dzieci. Nie wydaje się być jednak specjalnie przejęta tą sytuacją i cieszy się życiem jako wyzwolona, pełna pasji i energii kobieta.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Eliza Michalik: gdzie mieszka? Twitter, mąż, Superstacja, "Nie ma Żartów"
  2. Kuba Wątły: Dziennikarz prowadzi wielką wojnę z Kościołem

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News