Ile zarabia neurochirurg
pixabay.com/marionbrun
Wiadomości Pikio - 14 Marca 2019

Ile zarabia neurochirurg w Warszawie? Lepiej sprowadzić się do stolicy

Ile zarabia neurochirurg i czym dokładnie się zajmuje? Neurochirurgia jest dziedziną zajmującą się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Jego praca jest niezwykle odpowiedzialna, na stole operacyjnym często ważą się ludzkie losy. Czy jest zatem sowicie wynagradzany za swoje poświęcenie, lata nauki i umiejętności?

Ile zarabia neurochirurg w Warszawie i całej Polsce?

Ile zarabia neurochirurg? Lekarz, którego specjalizacją jest neurochirurgia, zajmuje się pacjentami, u których zachodzi potrzeba interwencji chirurgicznej w ich schorzeniach, ponieważ wcześniej stosowane leki nie przynoszą pożądanych rezultatów. Jego zadaniem jest zdiagnozowanie chorób układu nerwowego.

Zajmuje się chorobami o podłożu neurologicznym, czyli chorobami układu nerwowego. Najważniejsze schorzenia, które leżą w jego kompetencjach to na przykład: guzy mózgu, urazy kręgosłupa, wodogłowie, krwotoki wewnątrzczaszkowe, czy nowotwory, on może skierować nas na specjalistyczne badania: rezonans magnetyczny lub tomografię komputerową.

Z powodu swojej profesji są jednymi z lepiej opłacanych lekarzy. Nie chcą oni pracować za mniej niż 12 tysięcy złotych. Zarobki neurochirurgów mogą wynieść nawet około 30 tysięcy złotych. Jednak na początku kariery, lekarz bez doświadczenia można liczyć na ok. 5 tysięcy złotych brutto.

- Zatraciliśmy się. Trzeba mieć dużo samozaparcia, by nie ulec pokusie mamony. Miałem wszystko, co chciałem, wręcz nie wiedziałem, co robić z pieniędzmi, bo czasu było jak na lekarstwo. Pewnego dnia spojrzałem w lustro w twarz starego faceta, któremu oczy zamykają się z niewyspania, któremu sypie się małżeństwo i który ma zadatki na alkoholika - wspomina jeden z neurochirurgów.

To jedni z lepiej zarabiających lekarzy w Polsce, ponieważ według badań nawet ordynatorzy oddziałów w województwach nie mogą liczyć na takie pieniądze. Bez dyżurów nocnych i weekendowych ich zarobki to kolejno 7 oraz 5,5 tys. zł.

- Miewam trudne noce. Zdarza mi się użerać z pijakami i krzykliwymi babciami z biegunką. Wypełniam stosy papierów, zamiast porozmawiać z pacjentem jak człowiek z człowiekiem. Czasem mam ochotę trzasnąć drzwiami. Ale od czasu do czasu uda mi się uratować czyjeś życie. Wczoraj na przykład dziecka - mówi jeden z przedstawicieli tego zawodu.

Zarobki neurochirurga za granicą

Według Medical Group Management Association najlepiej zarabiają przedstawiciele specjalizacji chirurgicznych. Roczne wynagrodzenie neurochirurga w Stanach Zjednoczonych to średnio 767 tysięcy dolarów (co daje niecałe 3 miliony złotych), neurochirurg pediatryczny 643 tys., a chirurg układu sercowo–naczyniowego 560 tys. dolarów.

- Migracje zarobkowe są naturalnym zjawiskiem w zglobalizowanej gospodarce i przy otwartych granicach. Perspektywa wyższego wynagrodzenia i większy komfort życia sprawiają, że Polacy rozważają emigrację, szczególnie że są cenieni w świecie za wysokie kwalifikacje, pracowitość i profesjonalizm. Dlatego chętnie są zatrudniani przez zagranicznych pracodawców - mówi jeden z ekspertów na temat emigracji lekarzy.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Ile zarabia strażnik miejski? Wynagrodzenia lokalnych funkcjonariuszy w największych miastach Polski
  2. Ile zarabia bankier? Opłaca się rezygnować z tej pracy dla posady w rządzie?
  3. Ile zarabia fizjoterapeuta w szpitalu? Ile z własnym gabinetem?
  4. Ile zarabia wizażystka na planie filmowym? Dla niektórych to praca marzeń
  5. Ile zarabia lakiernik? Ten zawód wymaga wyjątkowych kompetencji

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News