Ile zarabia wizażystka w Polsce
pixabay.com/sarah2708
Wiadomości Pikio - 13 Marca 2019

Ile zarabia wizażystka na planie filmowym? Dla niektórych to praca marzeń

Ile zarabia wizażystka? Czy jej zawód polega tylko na robieniu makijażu innym kobietom? Oprócz umiejętności makijażowych, musi mieć wysokie poczucie estetyki i cały czas śledzić trendy ze świata mody i urody.

Ile zarabia wizażystka? Czym się zajmuje i co odróżnia ten zawód od kosmetyczki? Otóż wizażystka zajmuje się szeroko pojętym makijażem i kreowaniem image, maluje ludzi, nadaje im charakteru, nie tylko poprzez makijaż, ale także fryzurę i stylizację. Natomiast kosmetologia jest nauką opartą głównie na podstawach wiedzy medycznej.

Kierunki, na których można zdobyć niezbędną wiedzę, coraz częściej pojawiają się w ofertach szkół policealnych. Edukacja nie kończy się wraz z otrzymaniem dyplomu, ciągłe poszerzanie swojej wiedzy i umiejętności, różnych technik jest kluczem do sukcesu w tym zawodzie.

Ile zarabia wizażystka w Warszawie?

Zarobki wizażystów, ponieważ zawód ten nie jest domeną jedynie kobiet, wahają się w przedziale od 2500 do 4000 zł netto. Co daje średnią na poziomie około 3 tys. zł. Warto zdawać sobie sprawę, że jako niedoświadczone osoby, od razu po szkole, możemy liczyć na jeszcze niższe wynagrodzenie. Wszystko zależy oczywiście od różnych czynników, między innymi lokalizacji działalności. Można przyjąć, że średnie miesięczne przychody wizażystki w Warszawie oscylują wokół kwoty 5 – 7 tysięcy złotych.

Specjaliści mogą też sami uczyć w studiach kosmetycznych, prowadzić kursy wizażu oraz stylizacji, a także szkolenia na różnych poziomach i tym samym osiągać wyższe od przeciętnych zarobki.

Ile zarabia wizażystka na planie filmowym?

Wizażystka dobiera kolory, robi makijaże, doradza fryzury, wybiera kosmetyki. Miejscem jej pracy nie są wyłącznie salony kosmetyczne. Coraz częściej wizażystki i wizażystów zatrudniają duże koncerny i firmy kosmetyczne. Wizażyści reprezentują je w mediach, na pokazach mody i makijażu. A prócz tego pracują w telewizji, przy sesjach zdjęciowych, realizacjach reklam oraz filmów.

- Przede wszystkim trzeba mieć wyczucie kolorów. Znać zasady robienia makijażu i ciągle praktykować, śledzić zawsze wszystkie najnowsze trendy - i w modzie, i w kosmetykach - mówi Aneta Kolendo-Borowska, charakteryzatorka filmowa, która malowała gwiazdy wielkiego formatu: Anną Muchę, Tomasza Karolaka.

Praca na planie filmowym to najlepsza z możliwych propozycji. Wizażystki na planie filmowym lub w teatrze zarabiają naprawdę duże pieniądze w porównaniu z ich koleżankami, które pracują na przykład w korporacjach lub własnych salonach.

Ile zarabia wizażystka w Sephorze?

Jak informują nas przedstawiciele firmy Sephora, co do zasady nie zatrudniają pracowników na stanowisku "wizażysta". Te osoby, które popularnie są tak nazywane, w rzeczywistości wykonują pracę makijażysty - konsultanta.

Konsultantka w jednej z sieci perfumerii zarabia obecnie minimum 2,5 tys. zł. Wynika to między innymi z ustawy, zgodnie z którą płaca minimalna w Polsce wynosi dziś co najmniej 2250 zł brutto. Zadaniem konsultantki jest doradzanie klientom w wyborze kosmetyków i makijażu oraz prowadzenie aktywnej sprzedaży. To drugie zadanie polega głównie na wyrabianiu targetów miesięcznych dla danych marek.

Tak naprawdę zarobek wizażystki w Sephorze zależy od lokalizacji drogerii oraz miasta. Zarobki konsultantki w Sephorze zatrudnionej na umowę o pracę na cały etat wynoszą obecnie minimalnie 2500 zł brutto. Jednak pracownicy mogą liczyć na premię w zależności od skuteczności sprzedaży. Konsultantki zatrudnione przez markę Sephora z reguły dostają automatyczne rabaty na perfumy i kolorówkę nawet do 20-40%.

Ponadto, jak informuje sieć Sephora, pracownicy firmy mogą liczyć także na liczne benefity pozapłacowe, które z pewnością czynią zatrudnienie znacznie bardziej atrakcyjne. Wśród nich warto wymienić:

  • możliwość regularnego testowania produktów,
  • kartę Sephora VIP (po ukończeniu okresu próbnego), która gwarantuje atrakcyjne zniżki na kosmetyki sprzedawane w sieci,
  • szeroki wachlarz szkoleń wewnętrznych oraz zewnętrznych opłacanych przez markę, które gwarantują ciągły rozwój pracownika (zarówno w zakresie kompetencji twardych, sprzedażowych, wiedzy o produktach, jak i kompetencji miękkich, społecznych czy menedżerskich)
  • programy rozwojowe dla najlepszych pracowników, m.in. Beauty Master, Skincare Master, dzięki którym pracujący w firmie specjaliści rozwijają się także na poziomie międzynarodowym.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Ile zarabia fryzjer po zawodówce? Czy warto iść do szkoły policealnej?
  2. Ile zarabia copywriter w Polsce? Wciąż brakuje rąk do pracy
  3. Ile zarabia tłumacz przysięgły w Polsce? Warto znać więcej języków obcych
  4. Ile zarabia agent ubezpieczeniowy? Pensje w branży nie rozpieszczają
  5. Ile zarabia ginekolog w Polsce? Nie dziwne, że lekarze wyjeżdżają za granicę

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News